Onmisbare Fellaini schrapt de ramadan Zlatan stelt zijn team gerust Del Bosque steunt De Gea 3 OVERIGE DUELS ROTTERDAM Zlatan Ibrahi- movic verliet Paris Saint-Ger- main onlangs naar eigen zeggen 'als een legende.' Maar van avond keert hij met Zweden al weer terug in de stad waar hij de afgelopen vier jaar furore maakte. „Omdat legendes nog altijd kunnen leveren", sprak de 34-jarige superster gisteren op de persconferentie voor het EK- duel met Ierland. Ibrahimovic weet dat alle ogen vanavond op hem gericht zijn. „De druk op mij is enorm, maar die leg ik mijzelf op", klonk de spits als altijd zelfbewust. „De anderen kunnen rustig achter over zitten. Ze kunnen het veld opgaan en hun best doen. Ik zal de druk bij hen wegnemen." De voormalig Ajacied, die naar verluidt in onderhandeling is met Manchester United, wil nog één keer vlammen op een groot toernooi. „We zijn hier niet om anderen te zien voetballen. We zullen er alles aan doen om ons te kwalificeren voor de vol gende ronde." SAINT-MARTIN-DE-RÉ De Spaanse bondscoach Vicente del Bosque staat pal achter David de Gea. De doelman van Manchester United raakte vrij dag in opspraak, toen het ver haal opdook dat hij in 2012 be trokken zou zijn geweest bij een zedenzaak. De Gea noemde de geruchten op een ingelaste persconferentie 'een leugen' en ontkende iedere betrokkenheid. Het zorgde wel voor rumoer en onrust bij de Spaanse ploeg. „Ik zie geen reden om aan hem te twijfelen", zei Del Bosque. „Hij heeft ons uitleg gegeven en dui delijk gemaakt waarom hij niets met deze zaak te maken heeft. De manier waarop hij sprak en ook zijn gelaatsuitdrukking straalden vastberadenheid uit. We staan volledig achter David en steunen hem." Spanje opent vandaag tegen Tsjechië. Del Bosque heeft nog niet onthuld wie onder de lat staat: De Gea of Iker Casillas. KEUZE wonnen de openingswedstrijd van Zweden, maar overleefden de pou lefase niet. Dit is een gouden gene ratie en die wil een titel pakken. Maar een titel pakken is niet mak kelijk, ik wil graag realistisch blij ven. Het is Oranje ook maar een maal gelukt hè." De Belgische journalisten schud den het hoofd. De verdedigende stellingen, de voorzichtigheid. Het voelt als een vooruitgeschoven ex cuus voor een eventueel tegenval lend eerste optreden tegen Italië. Zoals de verhouding tussen de Bel gische pers en de bondscoach toch al een tijdje toe lijkt aan een flinke relatietherapie. Lastig Het leeuwendeel van de media vindt dat Wilmots lastige beslissin gen (het te hanteren systeem en de aan te wijzen poppetjes) maar voor zich uit blijft schuiven. En de aan vallende voetbalopvatting wordt beetje bij beetje ingeruild voor een systeem vol met defensieve zeker heden. Zo kort voor de eerste wed strijd in Lyon tegen de Italianen lijkt het dagelijks een wedstrijdje tussen de bondscoach en de rest van het land. Als AD Sportwereld aan Wilmots Programma komende drie dagen voorlegt dat het idee leeft dat lang niet iedereen meer zo heilig gelooft in een succesvol EK voor de Belgen, buigt hij het hoofd. „Dat interes seert mij geen bal", zegt Wilmots. „Ik ben nu vier jaar bezig, ik heb 85 procent van de wedstrijden gewon nen. Joh, het interesseert mij hele maal niets wat anderen zeggen." De aanloop naar het EK was on rustig. De spelers klaagden over de trage uitbetalingen van de portret rechten. Wilmots mopperde dat de voetbalbond de prijzen van de tickets voor de oefenwedstrijden tegen Finland en Noorwegen zo hoog maakte 'omdat ze alleen aan geld dachten'. Bij die opmerking werden vraagtekens gezet omdat het juist Wilmots was die een jaar geleden overwoog om op te stap pen bij de KBVB om een lucratief contract bij Schalke 04 te tekenen. En dan was er nog Nicolas Lom- baerts van Zenit Sint-Petersburg, beoogd basisspeler. De verdediger raakte geblesseerd en werd van de lijst geschrapt. Lombaerts was ech ter razendsnel weer fit, maar kon toen niet meer worden opgenomen in de definitieve selectie omdat er bij de 23-koppige groep geen bles sures meer waren. Een blunder van de medische staf, oordeelden de critici. Maar misschien ook een in schattingsfout van Wilmots? Die kiest zijn eigen koers en stopt de toppers Eden Hazard en Kevin De Bruyne weg op de flanken en kiest voor een middenveld met drie mannetjesputters: Witsel, Fellaini en Nainggolan. Het lijkt een poging om vooral niet te verliezen in de openingswedstrijd. „Maar we moe ten tegen Italië natuurlijk ook van eigen kracht uitgaan", zegt Wil mots. „Maar goed, Frankrijk won ook alleen door een individuele ac tie van Payet van Roemenië. Het zit hier gewoon dicht bij elkaar." maandag 13 juni 2016 GO Vandaag 15.00 uur Spanje - Tsjechië 18.00 uur Ierland - Zweden 21.00 uur België - Italië Morgen 18.00 uur Oostenrijk - Hongarije 21.00 uur Portugal - IJsland Woensdag 15.00 uur Rusland - Slowakije 18.00 uur Roemenië - Zwitserland 21.00 uur Frankrijk - Albanië LYON Marouane Fellaini is voor bondscoach Mare Wilmots een belangrijke schakel, al was het alleen maar omdat de midden velder van Manchester United zowel in aanvallend als in verde digend opzicht over veel kop- kracht beschikt. En juist bij der gelijke momenten is tegenstan der Italië gevaarlijk, met onder meer de koppers Graziano Pellè, Leonardo Bonucci en Giorgio Chiellini. „We zijn defensief zwakker dan tijdens het WK van twee jaar ge leden in Brazilië, zeker wat lengte, en kracht betreft", zo ver klaar Wilmots de belangrijke rol van Fellaini. De middenvelder zelf, dit EK met opvallende blonde krullen, heeft de ramadan even gelaten voor wat het is om in Frankrijk alles te kunnen geven. „Hoe wil je in godsnaam dat ik niet eet en wél presteer op dit EK?", zei de Belg van Marokkaanse afkomst, bij genaamd Big Fella. „We zullen onze ramadan inhalen na het EK." De Italianen weten dat de verde diging de achilleshiel vormt bij de Rode Duivels. Vincent Kom- pany, Björn Engels, Dedryck Boyata en Nicolas Lombaerts vielen af. Thomas Vermaelen A Fellaini heeft dorst tijdens een training van de Rode Dui vels, de ramadan kan wach ten. FOTOBELGA speelde afgelopen seizoen zel den bij Barcelona, maar vormt vanavond een centraal duo met Toby Alderweireld. Een andere voormalig Ajacied, Jan Vertong- hen, is waarschijnlijk linksback. Sport 8: Het EK en de ramadan A Marc Wilmots weet dat de verwachtingen hooggespannen zijn bij de Rode Duivels. De bondscoach instrueert op de training zijn sleutelspelers Axel Witsel, Eden Ha zard, Radja Nainggolan en Kevin De Bruyne (van boven naar beneden), foto reuters, belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31