Deschamps en Hodgson willen zoete Wel of geen Pellè? Conté zegt er niks over 2 EK VOETBAL Op de FIFA wereldranglijst is nummer twee België het hoogst- geplaatste land uit Europa. Maar de druk die dat geeft, leidt rond de ploeg tot irritaties en spanningen. Het duel tegen Italië vanavond is een examen. Column WILLEM VAN HANEGEM Hoe flans je als bondscoach een elftal in elkaar om geen ruzie te krijgen in je selectie en te gelijkertijd een wedstrijd te winnen? Dat was meteen een mooi thema in het eerste EK- weekend. Bij Frankrijk dacht ik: Pogba wordt één van de beste spelers dit toernooi. Maar nu moet ik het zien, want je moet hem wel in zijn kracht ge bruiken. Hij is geen nummer to die het hele spel moet re gisseren zoals nu gebeurde - en mislukte - tegen Roemenië. Nee, hij moet een dragende kracht zijn links op het middenveld zoals bij Juventus. Wie wel een to is, is Payet, maar die begon daar niet. De coach van Frankrijk, Deschamps, loopt daar dus mee te knutselen. En daar erger ik me aan. Engeland, Hodgson. Ook die wilde zoete broodjes bakken. Met een beetje verstand van voetbal was duidelijk wat er moest ge beuren: ï-o voor tegen de Russen, die ploeg moest komen, de spits van Enge land, Kane, zat totaal niet in de wedstrijd en op de bank zaten aanvallers met snelheid en een actie zo als Sturridge en Vardy. Had gewoon gezegd: hup, Kane eruit, en één van die snelle gasten erin. Daar kan zo'n Kane toch nooit boos om worden? Of hij moet totaal geen zelfkennis hebben. Het punt is: spelers bij Frankrijk en Engeland zien dit ook allemaal. Die weten nu gelijk wat hun coach wel en niet doet. Wel en niet durft. En oud spelers die de tv-analyses doen weten het. In Enge land was de stemming heel euforisch, maar daar komt vast alweer een lading kritiek. En de vol gende wedstrijd moeten ze tegen Wales. Die ploeg was heel leuk om te zien. Ze hebben be perkte spelers, maar ook een paar aardige. De strijd die zij leveren: aandoenlijk! Ze willen alles geven voor hun mensen thuis. Die zien Wales voor het eerst sinds 1958 weer meedoen aan een toernooi. En Bale hè, soms vind ik het een eikel, maar als ik hem nu zie opgaan in het team, denk ik: jij weet potverdimme dus echt wel dat je die gasten om je heen nodig hebt om zelf te kunnen uitblinken. Wales is aandoenlijk, die ploeg wil alles geven voorde mensen thuis are Wilmots zucht eens diep en kijkt dan een momentje stuurs voor zich uit. Het is de zoveelste keer dat de bondscoach van België wordt gevraagd naar zijn rijtje topfavorieten voor het huidige EK. „Frankrijk, Duitsland, Spanje", ratelt de 47-jarige bondscoach met frisse tegenzin op. En de Belgen dan? „Wij? Wij zijn hier een outsi der." Aanvaller Eden Hazard sluit zich graag aan bij die visie. „Twee, drie landen zijn beter gewapend dan wij", vult de dribbelaar van Chelsea aan. Na de uitschakeling in de kwart finale van het WK in Brazilië stapte de Belgische selectie in het vlieg tuig naar Brussel met één belofte. Het EK in buurland Frankrijk, daar zou het gaan gebeuren. Twee jaar lang repten ze in Brussel en omstre ken over 'de beste lichting Rode Duivels ooit'. Maar het is als een scholier kort voor het eindexamen: nu het meetmoment akelig dichtbij is, is er opeens de twijfel of hij wel genoeg heeft gestudeerd. En na de borstklopperij is er dus opeens weer die typische Belgische be scheidenheid. Smullen Dit België, met de rasvoetballers Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco en Axel Witsel, zou de voetbalwereld deze maand kunnen laten smullen. De gashen del vol open en aanvallen dat het een lieve lust is. Maar Wilmots schudt in Lyon zijn hoofd. „Ik wil winnen, niet de mooiste zijn", zegt hij. „Reken dus niet op champagne voetbal. En als we verliezen van Ita lië, zijn er toch gewoon nog zes punten te winnen tegen Ierland en Zweden hoor. En weet je, ik speelde in 2000 het EK in eigen land. We Oefenzege ITALIË Ook zonder Oranje kijk ik dit EK vrijwel alles. Thuis op de bank, met mijn benen op een grote rubberen bal. Dat kijkt prettiger dan halfliggend op je zij. Vaak pik ik om 5.30 uur 's morgens ook al een stukje mee van de Copa América. Ook om een vergelij king te maken. Voorlopig valt die in het voordeel van de Copa uit, maar dat komt mede door de sfeer. Daar geen rellen. Alleen: laat die Neder landse tv-verslaggevers bij de Copa eens op houden met schreeuwen. Bij goals en zo. Om dat Leo Olden- burger dat doet, gaat de rest het imiteren. Wees gewoon jezelf, denk ik dan. maandag 13 juni 2016 GO Dat was een dag later ook zo met de coach van Belgen voelen Mikos Gouka Lyon Van de 21 interlands die België tegen Italië speelde, wonnen de Rode Duivels er slechts vier. De laatste keer dat beide landen elkaar troffen, op 13 november 2015, boekten de Belgen in Brussel een duidelijke 3-1 oefenzege. Vertonghen, De Bruyne en Batshuayi maakten de goals. Tim Hartman Lyon De Italiaanse bondscoach Antonio Conté laat niets los over zijn plannen tegen de Belgen. Besloten trainingen en gisteravond geen oefen sessie in het stadion. Conté: „Ik doe dat liever niet, dat is mijn gewoonte. We trainen 's ochtends de dag voor de wedstrijddag." De bondscoach, die komend seizoen Chelsea gaat leiden en bij de nationale ploeg wordt vervangen door Giam piero Ventura, is vol lof over België: „In een oefenduel verloren we met 3-1 van ze. Ze hebben nu defensieve problemen, maar ik zie nog steeds spelers van Barcelona, Chelsea en Tot tenham Hotspur, dat is niet niks hè?" De grootste vraag is welke spitsen die ver zwakte Belgische defensie moeten bestrijden. Graziano Pellè (foto), Simone Zaza, Ciro Immobile en Eder vechten om (waar- A schijnlijk) twee y plaatsen. Welke spitsen Conté ook opstelt, garantie voor succes is het niet. De Italianen scoorden 3. moei zaam in de kwalificatie. Na Portugal (11) was Italië samen met Noord-lerland de minst scorende groepswin naar met zestien doelpunten. Verloren werd er niet, maar met tweemaal een 1-0 over winning op Malta, een ma gere 2-1 winst op Azer beidzjan en een nipte 1-0 winst op Bulgarije werd er niet geïmponeerd. Pellè was met slechts drie doelpunten de Italiaanse topscorer in de kwalificatiereeks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30