EK-hooligans 7 <1 Cars de Tourisme Regen en tranen bij Ride for the Roses 599 Duiker overleden in Grevelingenmeer 18 °C IS-aanhanger schiet 50 mensen dood, bloedigste schietpartij ooit in VS Omar Saddiqui Mateen drong een gayclub in Orlando binnen en zaaide daar dood en verderf. Dominicaanse Republiek UEFA waarschuwt Rusland en Engeland na rellen in ^Marseille Q De Ga Ie V I Opera Municipal - I Voordat iedereen op de fiets stapt komen emoties los bij Bette Midlers 'The Rose' De dader is Omar Saddiqui Mateen (29), een Amerikaan met Afghaanse ouders. Hij belde zelf naar alarmnum mer 911 en verklaarde zich in dat tele foongesprek trouw aan terreurgroep IS. Volgens zijn vader uitte Mateen on- Volgens zijn vader uitte Mateen zijn antihomo-ideeën nadat hij in Miami twee mannen had zien zoenen langs antihomo-ideeën nadat hij in Miami twee mannen had zien zoenen waar zijn 3-jarige zoon bij was. De man was al eerder in het vizier van de FBI. In 2014 bleek hij contact te hebben gehad met een al-Qaeda zelfmoordterrorist uit Florida die zich opblies in Syrië, een jaar daarvoor werd hij verhoord vanwege uit spraken die hij tegenover collega's had gedaan. De onderzoeken leverden des tijds geen bewijs op en werden afgeslo ten. Mateen had een wapenvergunning, kon als beveiliger werken en kocht de wapens die hij bij zijn aanslag gebruikte afgelopen week legaal. Omar Mateen had een aanvalsgeweer en een handwa pen bij zich toen hij om 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag bij nacht club Pulse binnendrong. Een agent raak te in een vuurgevecht met de terrorist, maar kon hem niet tegenhouden. Tien tallen mensen konden niet op tijd weg komen. De schutter verschanste zich in de club met zo'n dertig gijzelaars. Om hen te redden braken de veiligheidsdien sten rond 05.00 uur in de ochtend een muur door en leidden ze de dader af met explosieven. Hij werd gedood in een vuurgevecht dat volgde. De Amerikaanse homo gemeenschap is het doel wit geworden van een aan slag door een IS-sympathi- sant. Een schutter in een gayclub in Orlando schoot 50 mensen dood en ver wondde 53 anderen. Hij was een bekende van de FBI en kocht zijn wapens legaal. Het is daarmee de bloedigste massaschiet partij in de geschiedenis van de VS, een land dat gere geld te maken heeft met schutters. Sinds 11 septem ber 2001 zijn bovendien niet zoveel Amerikaanse doden gevallen bij een terreuraanslag. Een man die zaterdagmiddag ging duiken in het Grevelingen meer, is gistermiddag dood ge vonden bij een scheepswrak. Volgens een woordvoerder van de Kustwacht was de man samen met een duikersgezelschap het water ingegaan bij haven Kloos ternol in Scharendijke en kwa men de duikers er rond 16.00 uur achter dat hij niet meer bij de groep was. Ze sloegen meteen alarm. Hulpdiensten uit de hele regio hebben zaterdagmiddag ge holpen bij de zoektocht. Zelfs twee civiele duikers en duikers van de Koninklijke Marine kwa men helpen. Een traumahelikop ter en een ambulance stonden stand-by. Een paar uur later maakten de hulpdiensten bekend dat de Search and Rescue-actie werd af geschaald naar een berging. De kans dat de duiker nog levend bo ven water zou komen was toen al nihil, omdat de man aan het ein de van zijn zuurstof zat. Het lichaam werd gisteren rond 14.00 uur door duikers van de marine aangetroffen in scheepswrak Le Serpent. De duikersattractie ligt op een diepte van 23 meter in het Greve lingenmeer. Hoe het kon gebeu ren dat het slachtoffer daar is ach tergebleven, wordt onderzocht. De politie heeft gisteren nog niets bekendgemaakt over de identiteit van de man, omdat zijn naasten hem nog niet hadden geï dentificeerd. Nieuwsmedia ^■1 (Office de urisme) r - V FOTO REUTERS/STEVE NESIUS Bloedbad in homoclub VS P2 Karlijn van Houwelingen Orlando 9 dagen v.a. Bekijk ons uitgebreide aanbod zonvakanties! Kras.nl/dominicaanse-republiek oF bel 0900-9697 70 cpg Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Elodie Kint Scharendijke De PZC is onderdeel van Bewolking en buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 137 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1