Jubileumbier tintelt op je tong Gapinge kampioen in Oostkapelle SSV houdt geld over EIKE Üli iSDAC- BROO0©A€ 4 WALCI RINGRIJPEN In de laatste beurt werd zaterdag de strijd in de derde klas ringrijden be slecht. Gapinge werd kampioen in Oostkapelle. 3 hele broden f/an Wc/ tic/.ï Eensgezind knikt het groep je Duitse toeristen; de Ga- pinge 8oo is een fris biertje. „Lekker", beoordeelt het kwartet de Gapingse Weizen. „Tintelt heerlijk op de tong". Het biertje is gebrouwen ter ge legenheid van het 8oo-jarig be staan van het dorp. De heren van het Walchers Wijn-, Bier- en Li keurmakers Gilde (WWBGL) be reidde het goudgele gerstenat met de hopsoorten Fuggle en Saaz, mout, sinaasappelschil (van een zoete sinaasappel) en koriander. „Een klein beetje hoor, je mag het niet proeven", legt amateurbrou wer Bart-Jan Leijnse uit. Zaterdag kan een ieder het jubi leumbier, ook in Gapinge gebrou wen, proeven tijdens Gapinge Cu linair in en om molen De Graan halm. Een feestelijke activiteit in het kader van het jubileumjaar. Met divers lekkers én pannenkoe ken. Gemaakt van molenmeel. Vlissinger André de Kam laat zich het blonde biertje goed sma ken. „Ja, ik zou 'm nemen als die te koop was. Een thuiskomertje. Niet te zoet, niet te bitter. Goed bij de molenpannenkoek." Dat is tegen het zere been van de amateurbrouwers. „De zoete smaak van de pannenkoek tast de smaak van het bier aan", verklaart Bert Maesssen, bestuurslid van het gilde. „Dat gaat niet samen." In een loods naast de molen roert Bart-Jan in een brouwketel. Als de kookwekker klinkt, voegt hij hop toe aan het brouwsel. „We maken nu een triple", zegt de 'bierkok'. Grinnikend: „Ja kok dat kun je wel zeggen. Bierbrouwen begint ook met een recept. Ik zie het als een uitbreiding op koken. Dat doe ik zelf ook heel graag." De Gapinge 8oo valt in de smaak bij de bezoekers. Molenaar Jan Jobse komt ook even proeven: „Ja, lekker fris. Niet te zoet of te bitter. Volgend jaar dan een bier tje met ons molengraan?", sugge reert hij de brouwers. Kijk voor alle uitslagen op www.pzc.nl/ringrijden. Na een zeer slecht begin van Ga pinge, slechts één ring gestoken van de zes, won Gapinge 9 in de derde klas toch in de dertigste beurt. De jonkies Bram van Boxel (24 ringen) en Rick Eckhardt (27 ringen) vormden samen met Mar cel Raats (27 ringen) het drietal van Gapinge 9 dat uiteindelijk 78 ringen stak. Meliskerke 3 was na vijf beurten nog koploper maar dit trio werd uiteindelijk tweede. Marcel stak een nieuw persoon lijk record van 27 ringen. Voor Me liskerke 3 waren het Piet Ovaa (25), Iris de Klerk (29) en Danielle Clarisse (23) die de 77 ringen sta ken en samen met Gapinge 9 pro moveren naar de 2e klas. De drie tallen van Westkapelle (3 en 4) staken 58 en 60 ringen, een 12e en 13e plaats. Dit betekent dus degra datie naar de 4e klas. Iris de Klerk werd persoonlijk kampioen met 29 ringen. Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) houdt ruim 180.000 euro over in 2015. Dat blijkt uit de jaarrekening van de stichting. Zo zag de SSV het afgelopen jaar onder meer de personeels kosten dalen met 88.000 euro. De inkomsten uit de verhuur van strandspullen bedroegen 25.000 euro meer. Met de gemeente Veere is af gesproken dat de helft van die 181.895 euro wordt gebruikt voor projecten voor verbetering en vernieuwing toeristisch (strand)product. Hiervoor is een speciaal potje in het leven geroepen. De overige vijftig pro cent wordt in mindering ge bracht op het bedrag van de in- bestedingsopdracht. Die op dracht, voor een periode van vier jaar, loopt tot eind 2017. In opdracht van de gemeente beheert, exploiteert en bewaakt SSV de stranden van Veere, in clusief het Veersemeerstrandje. Vanaf 2014 beheert de SSV ook de duinovergangen en voert klein onderhoud uit. De ge meente telt, in de kuststrook van ongeveer 34 kilometer, rond de 85 dijk- en strandover- gangen en zo'n vijftien kilome ter aan wandelpaden, inclusief de boulevards. Veere knapt nu de zes slechtste overgangen op: Zoutelandse trap Strandzot, duinovergang Strandweg in Koudekerke, trap Zonneveld in Oostkapelle, duinpad Bramen dal in Zoutelande; duinpad Kaapduinseweg-Strandweg in Koudekerke en de duinover gang Aardappeldal A en B (twee trappen) in Westkapelle. IN DE REGIO FIEPBUS MIJN DORP, MIJN STAD voor maar uitgezonderd bijzondere soorten We hebben nieuwe Stonemate Hein ovens. En daar zijn we super trots op. Uw broden zijn nu nog krokanter, malser en smakelijker. Kom het proeven! www.bakkerij-janschrieks.nl maandag 13 juni 2016 Annemarie Zevenbergen Het jubileumbiertje Gapinge 800 valt in de smaak, foto ruben oreel Sjaak Janse Oostkapelle Agenda ZRV: 17 juni 13.30-21.00: ringrijden Grijpskerke. 18 juni 10.30-17.00: Demonstratie ringrijden Paardoes, ringrijden Ga pinge 8.00-17.00, koppelwedstrijd ringrijden Zoutelande 8.00-17.00. Annemarie Zevenbergen Westkapelle VEERE Haringparty Serviceclub 51 Wal cheren houdt in sa menwerking met de Werf op woensdaga vond 15 juni de Ha ringparty aan de Bastion 2 in Veere. De Haringparty loopt van 17.30 uur tot en met 21.00 uur. Ook is er li- ve-entertainment. Kosten zijn 33 euro, waarvan een deel naar Stichting Kin derdiabetes Zee land gaat. Meer in formatie via www.ha- ringpartyveere.nl. MIDDELBURG Vismarkt in de schijnwerpers De Vismarkt in Mid delburg wordt vanaf donderdag 16 juni weer elke donder dag omgedoopt tot een kunst-, antiek en ambachten markt. Van 9.00 tot 16.00 uur is het publiek welkom. Op 25 au gustus wordt het zo merseizoen afgeslo ten. Wie interesse heeft, kan zich opge ven voor het open podium om zijn of haar kleinkunst te la ten horen of te laten zien. Informatie over het open podium kan opgevraagd worden via 0118- 611415 of e-mail: galerie-t@online.nl. OOSTKAPELLE Openbare dorps vergadering Dorpsraad Oostka pelle houdt woens dag 15 juni een openbare dorpsver gadering. De bijeenkomst vindt om 19.30 uur plaats in Ontmoe tingscentrum De Halve Maan. Vlissingen De knalrode Fiepbus, die ter ere van de 100-ste verjaardag van Fiep Westendorp op de Vlissingse Oude Markt stond, werkte als een magneet. De dubbeldekker is vrolijk gedecoreerd met de bekende Fiep-figuurtjes. Pim en Pom, Jip en Janneke en Pluk van de Petteflet weten nog steeds groot en klein te boeien. In de bus konden kinderen foto's maken, spelletjes doen en op avontuur door een Fiep- doolhof. De vier rondritten in de bus, die 36 zitplaatsen telt, waren binnen de kortste keren uitverkocht. De Vlissingse bieb had ook een Fiep-kijkdozenwedstrijd uit geschreven. Sofie Meijering (6) won de eerste prijs, nummer twee werd Lili Willemsen (6) en groep drie van de Ichtus- school sleept de groepsprijs in de wacht. Alle prijswinnaars maakten een ere-rondje in de Fiepbus. foto ruben oreel BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur- Tafeltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Weststraat, Markt, Ooststraat, Stations straat en Kerk straat, 10.00-19.00 uur - Seizoensmarkt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur - Boeken- en verzamelmarkt; Gymzaal H.Smith- laan, Hakewill Smithlaan 11,15.30- 16.30 uur-Sportac tiviteit voor kinde ren uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur- Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 9.00 uur-Gymnas tiek voor peuters die zelf kunnen lo pen, samen met een (groot)ouder; Jan van Goyenlaan 12, 14.00-18.00 uur- Expositie 'Laat de liefde regeren' van Marjon Mijnsber- gen; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur- Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen ZOUTELANDE Minicamping Boog aard, 20.00 uur- Concert Fanfare Luctor et Emergo /Sapffld '*Pfn0* Brood- en Banketbakkerij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18