Ook Vermeer boos op politie Kom nu kennismaken met de hybrides van Toyota^ 2&3juli2016 9 ÖZCAN AKYOL Wist u dat: In een filmpje dat Vermeers bij rijder heeft gemaakt (en dat onli ne is gezet), bekvecht de doel man met de motoragent. „Serieus, lijk ik zo zwaar op een crimineel? Wat is nu weer de reden? Omdat ik zo'n auto rijd, moet ik elke dag worden aangehouden?" De agent zegt Vermeer niet gezien te hebben omdat de ramen getint zijn. Voor Vermeers zaakwaarne mer Winnie Haatrecht is het een voudig: „De agenten reden voor bij maar keerden meteen om toen ze een donkere man in een dure auto zagen rijden." In het filmpje is ook te zien hoe een neef van Vermeer zich met de discussie bemoeit en over etnisch profileren begint. Als de agent die persoon weg duwt, lijkt Vermeer woedend uit zijn auto te springen. Dan stopt het filmpje. „Maar er is niks ge beurd", zegt Haatrecht. „Het bleef bij discussie." Politie Midden-Nederland laat weten dat Vermeers huidskleur niets met de controle te maken had. „Het was de combinatie van een echt peperdure auto en don kere ramen dat we hem aan de kant zetten. Zo'n combinatie kan interessant zijn, Vermeer kon den we niet zien. Nee, het was geen fuik waarbij we iedereen controleerden." Volgens Haatrecht is het ex cuus van de getinte ramen on zin: „Die ramen zijn echt niet zó donker dat je niet naar binnen kan kijken." De keeper zelf wil niet reageren. Al te donkere ramen zijn in Ne derland overigens verboden. Ver meers ramen waren ook weer niet zó getint dat hij een boete kreeg, erkent de politiewoord voerster. Rapper Typhoon plaatste eind mei een bericht op sociale media dat hij was staande gehouden door agenten omdat zij de combi natie van leeftijd, huidskleur en dure auto verdacht vonden. Hij zwengelde een enorme discussie aan. De politie bood excuses aan. Column Het is Europa veel waard om vluchtelin gen buiten de deur te houden, daarom sloten we allerlei ongewenste deals met Turkije, een land dat steeds verder afglijdt naar een totalitair islamitisch regime. Deze week bereikte de razernij van president Recep Tayyip Erdogan een nieuw dieptepunt, toen hij tijdens een verklaring in Istanboel sug gereerde dat Duitse parlementsleden van Turk se origine bloedtesten moeten onder gaan, omdat ze volgens hem helemaal geen échte Turken kunnen zijn. Aan leiding was de erkenning van de Ar meense genocide door de Bondsdag, een soeverein parlement, met een aan tal gastarbeiderskinderen. De houding van Erdogan wordt met de week boosaardiger: iedereen die er een andere mening op na houdt, wordt belasterd, verdacht ge maakt en indirect bedreigd. De Duitse leider Cem Özdemir van de Groenen, de partij die het initiatief voor de erkenning nam, staat nu zelfs onder permanente politiebewaking. Veel Turken voelen zich tegenwoordig rap bele digd: je hoeft maar te zeggen dat je doner vies vindt, of je bent een nestbevuiler die samen zweert met Koerden, zionisten, marsmannetjes en wat dies meer zij. De snel gistende waanzin van de Turkse president maakt vooral duidelijk hoe cynisch onze Europese leiders zijn: het in dammen van de vluchtelingenstroom weegt kennelijk zwaarder dan het terugfluiten van ie mand die niet alleen een arm, maar inmiddels zijn complete lichaam over Europa heeft gedra peerd, met zijn leuter stevig tegen alle democra tische waarden gedrukt. De voorzitter van de Duitse Bondsdag nam in een obligate brief afstand van de Turkse tiran nie, maar in Nederland is het akelig stil, terwijl dezelfde intimidatiepraktijken ook onze parle mentariërs ten deel kunnen vallen. Het infantiele machogedrag van een ouder wetse heerser houdt ons in een wurggreep. Het meest recente voorbeeld: Turkije bereidt een wetsvoorstel voor waarin staat dat er vorige eeuw in Namibië (destijds een Duitse kolonie) een genocide plaatsvond. Het zou zomaar kun nen dat Nederland dit voorstel accepteert, als er maar geen nieuwe vluchtelingen binnenkomen. Je hoeft maar te zeggen dat je döner vies vindt, of je bent een nestbevuiler er al 9 miljoen hybride auto's rondrijden? - er in Nederland al bijna 100.000 hybride Toyota's zijn? en dat u kans maakt om die 100.000ste hybride te winnen als u vóór 1 september een proefrit maakt in een Toyota hybride? TOYOTA De Toyota Hybrid Experience mag je niet missen. 2 en 3 juli, Louuiman Parqui, Raamsdonksveer Schrijf u nu in via toyota.nl/hybrideweekend en boek een proefrit. U maakt dan kans op (max.) 4 tickets voor een van de 2 live shows van Dr. Freek Vonk tijdens het weekend! zaterdag 11 juni 2016 Feyenoordkeeper Kenneth Ver meer is donderdag in Almere woedend geworden op de poli tie, omdat hij 'voor de zoveel ste keer vanwege zijn dure au to aan de kant werd gezet'. Victor Schildkamp Almere @OzcanAkyol Macho ALWAYS A BETTER EL/AY AuaisTSHVE»ci AUR'S HYBRID YARISHY8RID RAV4 HVBR1D 100.000STE TOYOTA HYBRIDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9