h rl I djrJ NIEUWS 7 Ik trek me terug in mijn werkkamer' 'Ik kijk zelfs voetbal als Jan er niet is' Co NOS vs. RTL DE PARTNERS „We zijn al zo'n vijftig jaar sa men, dus ik weet niet anders dan dat Frits dag in dag uit met sport bezig is. Vroeger was hij zelfs weken achtereen weg voor de Olympische Spelen of een toernooi, dus het went, hè. Met zo'n EK trek ik me 's avonds te rug op mijn werkkamer en kijkt Frits beneden tv. Ik ben al zo'n vijfjaar bezig met een boek over onze gezamenlijke fa miliegeschiedenis. Dat moet vol gend voorjaar af zijn en daar wil ik nog flink wat tijd in ste ken. Frits roept me wel, als er iets bijzonders gebeurt. Het is ook niet zo dat sport me niet in teresseert. Ik vind veel dingen leuk. Tennis, volleybal, handbal. Tegenwoordig zelfs wielrennen. Zo'n jongen als Gesink. In Hel den, het tijdschrift van mijn man, stond een interview met hem dat ik heb gecorrigeerd. Die volg ik nu wel: hoe zal hij het dit jaar doen?" Jan er 's avonds niet is. Ik vind het gewoon heerlijk om te zien. Of ik er verstand van heb? Nou, laat ik zeggen: waar schijnlijk iets meer dan de ge middelde vrouw. Maar vraag me niet wie de spits van IJsland is: zover gaat mijn kennis niet. Ik heb wel één favoriet dit EK: Robert Lewandowski, de Bayern-spits die uitkomt voor Polen. Ik kijk niet alles wat Jan kijkt. Als het een flauwe wedstrijd is, trek ik me liever terug in de keuken, waar ook een tv staat. Ik ben ook dol op kennisquiz zen als Twee voor twaalf." „Ik kijk zo'n beetje alles met Jan mee. Samen op de bank. Soms met onze zoon van 18 en dochter van 22. En nee, dan gaat Jan niet van alles lopen analyse ren. We zitten gewoon rustig te kijken. Ik kijk zelfs voetbal als BUit volle borst nNeuer Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Dresden en omgeving 10 dagen Prinsdom Andorra 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 15 dagen Byzantijnse Rondreis zaterdag 11 juni 2016 m „Aan analyses, terugblik ken en discussies is nooit gebrek. Maar er is één deskundige van wie je - ook als totale leek - al tijd wat opsteekt. Co Adriaanse, analist bij Stu dio Voetbal van NOS. Hij haalt er altijd een detail uit waarvan je denkt: hé, zo had ik het nog niet ge zien." „En dan hebben we nog die andere wedstrijd. Welk tv-program- ma trekt de meeste aandacht? Is het Studio France met Henry Schut, Hugo Borst en teckel Messi? Of is het Voetbal Inside met Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen?" Nu Oranje niet meedoet, duurt die sportzomer wel erg lang. Vooral voor de huisgenoten van bekende voetbalfanaten die alles kijken. Hoe komen twee van hen de maanden door? Marijke van Haeften (69), schrijver/literatuurhistoricus en vrouw van sportjournalist/uitgever Frits Barend (69): Karin van Halst (47), administra tief medewerker en echtgenote van analist/ex-voetballer Jan van Halst (47): „De volksliederen bij aan vang. Als je goed oplet, zit daar alles in. Passie, teamgeest, de wil om te winnen. Ons Oranje sta melt meestal maar wat met lichte tegenzin, maar misschien past dat wel bij Nederland. Ik zou ook niet uit volle borst meezingen. Het moet bij de cultuur van een land passen." „Als je voetbal een dood spelletje vindt: pak er een sportboek bij. Eentje van Michel van Egmond bij voorbeeld. Hij brengt voet bal tot leven. Ik zet me dit EK aan Manuel Neuer van Alexander Kords, kan ik meteen mijn Duits bijspijkeren. Duitsland gaat ver komen: een beetje extra kennis over Europa's beste doelman is nooit weg." v.a. slechts v.a. slechts IBIIIII4111 111 Brochure en (03l8) 58 09 58 oeringen. www holHerman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 1,29 aug 26 sept 24 ol<t Vertrekdata: 20 juni ljuli 1, 22 aug 12 sept/3, 10 okt Vertrekdata: 18 juli 1,15, 29 aug 12, 26 sept/10 okt Vertrekdata: 27 juni 11, 25 juli 8,22 aug 5,19 sept Vertrekdata: 20 juni 18 juli 15, 29 aug12, 26 sept/10 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7