Raad Tholen wil Doel dicht hebben Festival De Veste is 'anders dan anders' 'Vorig jaar droomde ik ervan ooit op zo'n groot festival te werken. Nu is het al zover' Nieuwe attractie BEVELANDEN JOLEN 11 Geluid. Check. Licht. Check. Special ef fects. Check. Meer dan zeventig techni ci werken mee aan het muziekfestival Pinkpop in Landgraaf dit weekend. Dit staat nog los van de crewleden voor techniek die bands zelf meebren gen om de 200.000 bezoekers van de beste shows te voorzien. Vier studenten van de opleiding Podium- en Evenemententech niek aan de Zoomvliet Studio in Bergen op Zoom krijgen een droomstage. Werken tijdens dit grote festival om zo praktijkerva ring op te doen. Docent Cees Snellink kon via connecties in de muziekwereld deze tweedejaars binnenloodsen. „Ik zie deze man nen dagelijks in de klas. Ik weet welke werkervaringsplaats bij welke jongens past en daarom heb ik deze vier voorgedragen", al dus Snellink die tevens bij poppo dium Gebouw-T in Bergen op Zoom als hoofd techniek werkt. „Een jaar geleden droomde je ervan dat je op zo'n groot festival mag staan. Nu is het al zover", zegt Rowy de Groot (19) uit Hal steren. „Helaas heb ik door huiswerk stress geen tijd gehad om visite kaartjes te maken. Netwerken is belangrijk. Daarom beginnen we altijd met koffiedrinken", grapt Ti mo Hermans (23) uit Kloetinge. Donderdag zijn ze al vertrok ken naar Limburg, waar ze tot en met maandag hard aan het werk moeten. „Het opbouwen duurt bijna een week. Eerst het podium en dan komt de techniek. Alles moet zo klaarstaan, dat als de ar tiesten komen, ze gelijk kunnen soundchecken", geeft Floran Wol ters (18) uit Rilland aan. De vier de van het stel, Donny van der Zwart (19) uit Steenbergen kon niet bij het interview aanwezig zijn, maar laat weten deze kans fantastisch te vinden en er erg veel zin in te hebben. Welke ta ken de heren de komende dagen krijgen, weten ze nog niet. Maar het uitladen van vrachtwagens, klaarzetten van de apparatuur en programmeren zijn klussen die er altijd bij horen. „Het is alleen al leerzaam om met de professionals mee te kijken", geeft Rowy aan. „Het leren om zelfreflectie toe te passen, werken onder druk en de verantwoordelijkheid voelen zijn onderdelen van het werk dat we gaan leren", voegt Timo toe. Flo ran: „Dit is een gigantische klus die erg goed staat op je portfolio. Als we na de opleiding gaan solli citeren is dit mooi meegenomen." De mannen zijn goed voorbereid. Een dik werkboek met daarin planning, regels en plattegronden van het evenement hebben ze al bestudeerd. „We moeten altijd veiligheidskleding dragen, waar onder een helm. Ook moeten we zwarte kleding meenemen, zodat we niet opvallen bij het publiek. Maar dat is standaard in deze sec tor", legt Timo uit. „We mogen niet in de zogenaamde pyrotech- niek zones komen zonder begelei der. Dit is een specialisme waar onder meer vuurwerk onder valt", legt Rowu uit. Floran: „Het maken van foto's achter de scher men is ook verboden. Dit is not do ne in ons beroep. Achter de scher men moeten de artiesten zichzelf kunnen zijn." Bekende namen dit jaar zijn: Paul McCartney en Red Hot Chili Peppers. De stage voor volgend jaar is al geregeld. Dat wordt Ge- bouw-T in Bergen op Zoom. Het is alleen al leerzaam om met de professionals mee te kijken De gemeenteraad van Tholen be pleit de sluiting van de Belgische kerncentrales in Doel en Tihan- ge. Een meerderheid besloot don derdag een motie van de SP te steunen. De Tweede Kamer deed on langs een oproep aan België om de twee kerncentrales stil te leg gen uit het oogpunt van de vei ligheid. De SP wil dat Tholen zich aansluit bij die oproep. Ook moet het college bij de Veilig heidsregio gaan bepleiten dat die eveneens een verzoek tot slui ting doet. Het college raadde de motie af. Volgens burgemeester Ger van de Velde is het op dit moment beter om te hameren op de veiligheid van de kerncen trales dan sluiting te bepleiten. Desondanks steunde een meer derheid van de gemeenteraad de motie van de SP. Alleen SGP en CDA stemden tegen. Raadslid Rob Duijm (CDA) vreest dat onze zuiderburen zon der stroom komen te zitten als de kerncentrales dichtgaan. „Als wij hen dan van stroom willen voorzien, moeten we de kolen centrales misschien weer opstar ten. Dat is geen optie." GOES Goes heeft sinds kort een Escape Room: een attractie waar bij je je als groep in een kamer laat opsluiten en binnen een be paalde tijd door middel van het oplossen van puzzels en het kra ken van codes, de deur moet zien te openen. Escape Room Goes is een onderdeel van de Werelt Ga mes en is gevestigd aan de West- wal, naast het gelijknamige restau rant. „Escape Rooms worden steeds populairder als teamuitjes, vrijgezellenfeestjes of welk uit stapje dan ook", zegt eigenaar Ru- di de Kooning. „We konden niet achterblijven." Escape Room Goes heeft als thema 'restaurants in di verse landen'. escaperoomgoes.nl Goes Anders dan anders. Dat is wat Margreet, Sabrine en Tammy voor ogen hebben met het nieu we festival De Veste in Goes. De drie vriendinnen, die wer ken onder de naam Pop Up-team Goes, willen in het weekend van 24, 25 en 26 juni zowel jong als oud vermaken met foodtrucks, workshops en een pop-up markt. Langs de Goese Veste zijn verder nog een openluchtbio scoop, een mini-kunstroute en een podium voor beginnende singer-songwriters te vinden. Het anders dan anders zit 'm vol gens de vriendinnen in allerlei dingen. „We gaan voor alterna tief, kleinschalig en biologisch", legt Margreet uit. „Zo zul je bij de pop-up markt geen spullen vinden die je in de stad kunt ko pen. Ook hebben we er bewust voor gekozen om niet een foodtruckfestival óf een pop-up markt te organiseren, maar een combinatie van die twee." Het idee kwam voort uit jaloe zie. Margreet: „In andere provin cies en in België zagen we leuke evenementen, maar niet in ons eigen Zeeland. Daar willen wij verandering in brengen." zaterdag 11 juni 2016 Timo Hermans, Floran Wolters, docent Cees Snel link en Rowy de Groot inde studio van Poppodium Gebouw-T. foto chris van klinken/pix4profs Bergen op Zoom Dit weekend is het de 47e edi tie van Pinkpop, het langst be staande popfestival van Neder land. In totaal heeft Pinkpop na 46 keer al meer dan 2,3 miljoen unieke bezoekers getrokken. Rowy de Groot, stagiair Rob Paardekam Tholen Ellen Jobse Cobine van der Louw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78