6 NI Sportgek Cécile Koekkoek, vanaf vandaag te horen in het radioprogramma 'De Thuisblijvers', geeft elf redenen waarom het EK toch leuk is. Oók voor voetbaldummies. Wi^rrn Ba EK VOETBAL GENIETEN ZONDER ORANJE Cécile Koekkoek werd als puber ooit eens mee gesleept naar een wedstrijd van NAC en raakte in no ti me aan het spelletje verknocht. Nu schrijft de 43-jarige journalist sportcolumns, sportboeken en werkt ze de komende weken tij dens het EK in Frankrijk mee aan het Radio i-programma De Thuisblijvers. En ja, Cécile kijkt dit toernooi alles. Zelfs de obscure wedstrij den als Albanië-Zwitserland (vandaag, 15.00 uur) en Oekraïne- Noord-Ierland (donderdag 16 juni, 18.00 uur). En, néé, dat is geen straf. Heerlijk vindt ze het om zich weken lang ongegeneerd onder te dompelen in het voetbalfes tijn. Samen met man en zoon (13) op de bank in het Amster damse IJburg. Tienerdochters (11 en 12) rennen liever de tuin in, de trampoline op. Cécile: „Natuurlijk is het jam mer dat Oranje niet meedoet, dat geeft toch extra spanning, extra lading. Maar er is genoeg te genie ten." En dat legt ze vandaag graag even uit. Voor de echte voetbalfans én voor mensen die er anders over denken. Zenuwen PASPOORT ÏSu-per-slow-mo-tion Shakira Baard Cristiano Ronaldo Geel-blauw Moves zaterdag 11 juni 2016 Het wordt een heerlijk EK „Er wordt veel gemop perd op jonge voetbal lers. Ze trainen niet hard genoeg, ze zeuren, ze kopen te grote au to's. Maar kijk nou eens naar die gezichtjes, vlak voor zo'n wedstrijd. Zo strak, zo gespannen, zo nerveus. Dan kun je toch niet anders dan meeleven? Ze zijn zo ver gekomen en nu moeten ze het waarmaken. Nü. Voor het oog van de wereld. Die spanning op het gezicht van zo'n Kevin De Bruyne, de Bel gische middenvelder: al leen dat maakt het EK al de moeite waard." Cécile Koekkoek (43) stu deerde Nederlandse taal- en letterkunde aan de Universi teit van Amsterdam, is hoofd redacteur van de VARAgids, lid van de Raad van Commissarissen van NAC en auteur van 'Mannen met lang haar' en 'Gerard den Haan - schoppen en slaan' (ver schijnt dit najaar). Vanaf van daag maakt ze tijdens het EK (t/m 10 juli) samen met colum nist Özcan Akyol en schrijver/columnist Marcel van Roosmalen tussen 13.00 en 14.00 uur het programma 'De Thuisblijvers' op NPO Ra dio 1. „Ook leuk om dit jaar op te let ten: hoe de wedstrijden in beeld worden gebracht. Ik be grijp dat Frankrijk dat heel an ders doet dan andere landen. Meer slow motion, meer her halingen. Handig voor de kij kers die op de cruciale mo menten net koffiezetten. Maar ook griezelig: het zal maar gebeuren dat er alweer wordt gescoord terwijl er nog een herhaling draait." „Sommigen hebben een gruwelijke hekel aan voetbalvrouwen, maar ik wil toch graag weten wie bij wie hoort, wat ze aan hebben, of ze de boel bij elkaar gillen. Al leen al dat tabloid woord WAGs: Wives Girlfriends\ Shakira van de Spaanse verdediger Gerard Piqué kennen we wel, maar wie wordt de WAG der WAGs dit EK? Dus, beste sport- commentatoren, praat me bij, als jullie het we ten." „Ook fijn: de buitenspori ge, uitsloverige en soms spuuglelijke voetbalkap sels. Maar soms zit er iets wonderschoons bij. La ten we met z'n allen hopen dat Aron Gunnars- son, de aanvoerder van IJsland, zijn baard laat staan." Eefje Oomen „Die geëpileerde wenkbrau wen, die maniertjes en, ja hoor, dat hij toch weer zijn shirt uittrekt om zijn sixpack te showen. Als je je graag ergert aan Cristiano Ronaldo... Hij stelt nóóit teleur. Heerlijk om naar te kijken. Waarmee ik niet voorbij kan of wil gaan aan het feit dat hij een van de besten is. In een slecht team overigens. Nee, met Portugal wordt het niet veel dit EK, dus je kunt maar kort genieten van Cristiano." foto's Shody Careman/Getty/AFP Vü-ni< „Dat spotje van Volvo dat inspeelt op de teleurstelling rond Oranje: 'Waarom wordt u dan geen fan van Zweden?' Ik begrijp 'm. Ik ben er al vijf keer op vakantie geweest en vind alles aan dat land fijn. De natuur, de weids heid, het gevoel voor stijl dat je ook in het team terugziet. Alleen al dat geel-blauwe te nue: prachtig. En Zlatan Ibrahi movic uiteraard. Zo'n aanval ler die het toernooi maakt." „Paul Pogba, de centrale midden velder van Juventus, is natuurlijk al een grote. Maar dit toernooi gaat de Fransman nog groter maken. Ik merk het aan de jongeren om me heen. Mijn zoon loopt de hele dag Pogba-moves te kopiëren. Voor de jeugd is hij dé man."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6