Toernooi eenmalig twee keer in seizoen 18JUNI OPEN HAVENDAG ZEELAND 2016 TERNEUZEN VLISSINGEN 22 ZEELAND NACOMPETITIE VC VLISSINGEN A YERSEKE Voetbalvereniging Yerseke kan vandaag voor de tweede keer dit seizoen de Rei- merswaalcup winnen. Aan het begin van dit seizoen, in augus tus, was de ploeg van trainer Gerrit Petersen al de beste in Hansweert. Nu kan het team de titel op eigen veld prolongeren. De dubbele agendering komt voort uit een wens van de trai ners, weet Yerseke-voorzitter Mart Biersteker. Het toernooi is de afgelopen jaren structureel als voorbereidingstoernooi ge bruikt. „Maar veel spelers wa ren dan nog op vakantie en de trainers vonden de toernooi- vorm met voetballen-stil- staan-voetballen-stilstaan niet lekker in de voorbereiding." Eenmalig wordt de Reimers- waalcup - dit wordt de tiende editie - dus twee keer in één sei zoen gehouden. Net als in au gustus heeft een ploeg zich af gemeld. Toen meldde Kruinin- gen zich af en werd Veere als vervanger gestrikt. Dit keer heeft Hansweertse Boys zich af gemeld en is tevergeefs gezocht naar een vervanger. De vijf an dere clubs (Krabbendijke, Krui- ningen, Rillandia, Waarde en Yerseke) gaan in een poule van vijf uitmaken wie de cup wint. Vandaag wordt in Zierik- zee ook een toernooi afgewerkt. De Regiocommissie Schou- wen-Duiveland houdt een toer nooi voor spelers onder 23 jaar. De aftrap is om 11.00 uur, de fi nale start om 15.45 uur. De deel nemende teams zijn WGZ, RBC, Kloetinge, Prinsenland, Quick Boys, Zeeuws-Vlaams elf tal, Flakkees elftal en het Schouws elftal. Oud-speler van onder meer Kloetinge en Hoek stopt als assistent bij VC Vlissingen. Door een chronische ontsteking aan de achillespees kan hij zelf niet meer voetballen. „Ik ben er eerlijk gezegd wel een beetje klaar mee." Na een lange carrière, bij onder meer Oost- kapelle, Kloetinge en Hoek, wilde Ferry Alfons zijn voetbal loopbaan bij VC Vlissingen afslui ten. Dit seizoen zou hij bij de Wal- cherse club als speler/assistent fungeren, maar zelf voetballen luk te niet meer. Mede daardoor zet hij er na dit seizoen een punt ach ter bij VC Vlissingen. „Want het trainerschap is echt niks voor mij", zegt Alfons. Zijn laatste wedstrijd als speler dateert al van vijftien maanden ge leden. „Uit bij Chabab, we won nen met 2-3", weet Alfons, die last kreeg van zijn achillespees en niet meer in actie kon komen. „Daarna wonnen we niet veel meer. Of dat toeval is mag jij zeggen, haha! Na de blessure van Joan van Belzen ging Mohamed El Bekkaoui kee pen en haalden we de finale van de nacompetitie. Daarin verloren we van HBS." De blessure aan zijn achil lespees is er in het afgelopen jaar niet veel beter op geworden, zegt Alfons. „Ik voel nog iedere dag pijn. Volgende week moet ik een mri-scan laten maken. Ze wilden me eigenlijk opereren, maar daar heb ik geen zin in. Dat gebeurt al leen als het echt niet anders kan." Hij voelt niet alleen de pijn in zijn achillespees, maar ook aan zijn voetbalhart. Ferry Alfons heeft mooie jaren gekend en wil de dat graag op een fatsoenlijke manier afsluiten. Dit seizoen lek ker meetrainen met de eerste se lectie, misschien af en toe nog eens meedoen in de hoofdklasse en er dan met de hem kenmerken de glimlach een punt achter zet ten. Maar meetrainen en spelen zit er niet meer in. Alfons kan al leen vanaf de zijlijn toekijken en proberen de zaak een beetje bij te sturen. Dat bevalt hem helemaal niet. „Het is gewoon niet mijn ding", bekent hij. „De beleving die ik in het veld altijd had, heb ik niet langs de zijlijn. Winnen of verlie zen; het maakt me ook niet zoveel uit. Voor mijn gevoel sta ik er veel te ver vanaf. Vanaf de zijlijn coachen is ook heel anders dan wanneer je zelf in het veld staat. Dan nemen jongens iets aan, je kunt aangeven dat ze een beetje naar links of naar rechts moeten. Het is makkelijker. Maar vanaf de zijlijn pakken ze het toch anders op." Dat hij aan het eind van dit sei zoen stopt als assistent van Ruud Pennings zal niet als een verras sing komen. „Want ik ben heel open", legt Alfons uit. „Ik zeg wat ik denk. De jongens weten dus wel hoe ik erin sta en hoe ik er over denk." Tribune Hij heeft het geprobeerd als as sistent en is tot de conclusie geko men dat het niets voor hem is. „Ei genlijk wist ik dat stiekem al", al dus Alfons. „Maar ik wilde het pro beren. Wat ik nu ga doen? Niks. Van mijn gezin genieten." Ze hoe ven komend seizoen bij iedere thuiswedstrijd ook geen stoeltje op de tribune vrij te houden. „Dat zit er ook niet echt in, nee. Ik ben de afgelopen jaren nog een paar keer bij Hoek gaan kijken. Maar van een wedstrijd kijken word ik niet echt vrolijk. Hoek degradeer de ook nog eens en dat kwam het niveau niet ten goede. Dan vind ik het al minder interessant." Hij begon dit seizoen als assis tent van Jurriaan van Poelje. „Dat ging naar mijn gevoel perfect. Ik vind Jurriaan echt een goede trai ner en hij had het ook bij het juis- De beleving die ik in het veld altijd had, heb ik niet langs de zijlijn. te eind. Jurriaan liet ons op de ver dediging leunen en vanuit de om schakeling de aanval zoeken. Op een gegeven moment kwam van uit de ploeg dat ze op een iets an dere manier wilden spelen, met meer druk naar voren. Het leverde ons weinig punten op en op den duur was Jurriaan door meerdere oorzaken de grip een beetje kwijt. Ik vond het jammer voor hem." Morgen zit Ferry Alfons tijdens het laatste nacompetitieduel met EDO nog op de bank naast Ruud Pennings. En de jubileumwed strijd van volgende week tegen het Zeeuws elftal? „Dat weet ik niet. De kans is klein, denk ik. Ik ben er eerlijk gezegd wel een beet je klaar mee. Jongens die voor een wedstrijd twintig minuten te laat komen of spelers die tegen hun nieuwe club niet mee willen doen, daar houd ik niet van. Ik zou ze ook harder aanpakken, het ze in hun portemonnee laten voe len. Daar hoefik me volgend sei zoen in ieder geval niet meer druk om te maken." Bedrijven vrolijke noot wordt gezorgd 09.00-16.00 UUR zaterdag 11 juni 2016 Het trainerschap is niks voor mij, zegt Ferry Alfons Barry van der Hooft Vlissingen Ferry Alfons op de bank van VC Vlissingen, naast hoofdtrainer Ruud Pennings (links). Ferry Alfons, assistent-trainer bij VC Vlissingen Damen Shiprepair Vlissingen Portaal van Vlaanderen Terneuzen Beleef de haven als motor van de Zeeuwse economie. Maak kennis met bedrijven uit het havengebied die ervoor zorgen dat de economische motor van de provincie Zeeland doorloopt. zetten tijdens de Open Havendag hun poorten open. Op de kades staat het bol van activiteiten, presentaties en demonstraties en zullen een 30 tal (haven) bedrijven zich presenteren. Alles is ook vanaf het water te bekijken tijdens een havenrondvaart. Aan de kinderen is ook gedacht en voor een zeeland MIMEN seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69