Na mijn operatie kan ik rustig op krachten komen' 0113 249 111 fcft Allévo staat naast u www.allevo.nl IOUWEN-DUIVELAND 11 Anne-Marie Maartens en Dee Voulon van Oogopschouwenduiveland.nl 'Importeilanders' houden weblog bij met herkenbaar, postitief nieuws over Schouwen- Duiveland. Sommige van onze berichten worden duizenden keren bekeken Ze zijn allebei dolver liefd op Schouwen- Duiveland, daar komt het eigenlijk op neer. Anne-Marie Maartens en Dee Voulon doen alles om dat gevoel te verbeelden. Ze bloggen op Oogopschouwenduiveland.nl en rijden deze zomer hun mobie le massagestudio het strand op. De één woonde in Schiedam, de ander in Capelle aan den IJssel en samen werkten ze op een mid delbare school in Rotterdam. In het weekend ontvluchtten An ne-Marie en Dee met hun man nen de drukte in Ouddorp. En daar aan de Grevelingen, met hun campers en surfspullen, groeide het verlangen naar rust alleen maar meer. Weet je wat, zeiden ze, we gaan hier wonen. Het huis van het echt paar Maartens stond toen al vijfen halfjaar te koop. „Twee jaar later, een dag nadat ik op een avond op de Brouwersdam mijn armen over elkaar deed en besloot: ik ga pas naar huis als het huis ver kocht is, kregen we een bod. We hebben het maar geaccepteerd, on danks de gigantische restschuld. Wij kochten een huis in Elle- meet, Dee en haar man streken neer in Scharendijke. We zijn in dezelfde week verhuisd." Integreren was peanuts. „Hier woont zoveel import, zoveel men sen die hier vroeger in hun cara van verbleven", merkte Dee. „Alle maal vrijgevochten mensen. Daar voel je je als Randstedeling al gauw bij thuis." Dee werkt nog steeds, als schoolmaatschappelijk werker, in de Randstad. Maar Anne-Marie gaat binnenkort aan de slag in Goes en Zierikzee, als docent Ne derlands. Ze schrijven graag en volgden veel sociale media over het eiland, ook Oogopschouwen- duiveland.nl. Voulon: „We zaten nog stof te happen toen de be heerster vroeg of wij het wilden overnemen. Dat hebben we maar gedaan." Oogopschouwenduiveland.nl is een fotoblog met leuk nieuws over het eiland. Een nieuwe bak ker, de eerste Oosterschelde- kreeft, een mooie zonsondergang. „Het moet positief zijn, herken baar uit je eigen veilige omgeving. Wij denken dat mensen in deze tijd, waarin het leven al gecompli ceerd genoeg is vol negatieve prik kels van buitenaf, het fijn vinden om het dagelijkse sufferdje te le zen. En dat blijkt. Sommige van onze berichten worden duizen den keren bekeken." Maar Schouwen-Duiveland haalde meer ideeën naar boven in de dames, die zich samen KAAT noemen. Maartens: „Echt, het houdt niet op. Elke keer als wij sa men op de Brouwersdam zitten, bedenken we van alles. Het woord Zeeuwsgelukkig bijvoor beeld. Dat willen we gaan exploi teren, door er bijvoorbeeld leuke t-shirts van te laten bedrukken. Maar we willen ook met mensen oesters gaan rapen en eten. Laten zien wat zo leuk is aan Zeeland. Het gebied laten beleven." In dat verband hebben de da mes de koe bij de horens gevat. Want hoe kun je de omgeving nou beter in je opnemen dan in je meest ontspannen pose? De da mes zijn een massagecursus gaan volgen, behaalden hun diploma en vroegen bij de gemeente een vergunning aan om te gaan masse ren aan de Grevelingen. „En het was geregeld. We hebben twee massagetafels gekocht, een stel handdoeken en een bord om af- spraken op te maken. Zodra het mooi weer is, zijn wij ermee te vinden op de landtong bij de Kab- belaarsbank. Voor twee tientjes word je twintig minuten heerlijk gemasseerd. Aan zee!" En als het niet loopt? Dan niet, zegt Voulon. „Dan bedenken we gewoon wat anders. Dat is in deze inspirerende omgeving zo ge piept." Gaat uw mantelzorger op vakantie of wilt u zelf vakantie vieren met zorg? Dan kunt u logeren bij Allévo Cornelia in Zierikzee, én genieten van de gastvrijheid en alle faciliteiten. zaterdag 11 juni 2016 Pas weg uit de Randstad en nu al 'Zeeuwsgelukkig' Integreren was peanuts voor Anne-Marie (links) en Dee. foto marieke mandemaker Wendy Wagenmakers Wilt u ook logeren en zorg? Bel: ZORG- EN DIENSTVERLENING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68