©NDERNEMER Saman Groep laat consument bewuste keuze maken 'Het geeft echt een kick als het lukt' AGENDA Dit is een commerciële pagina van de Persgroep In januari van dit jaar werd een beein gemaakt met de nieuwbouw van Saman Groep op het businesspark in Zie- rrkzee. Het gebouw staat en in september hoopt algemeen directeur Daniël Lodders er samen met zijn collega's zijn intrek in te nemen. Het bedrijf groeide uit zijn jasje op de huidige locatie aan de Juliana- straat in Zicrikzcc en ook an dere ontwikkelingen speelden een rol bij de verplaatsing van het bedrijf. Behalve nieuw pand met inspiratiecentrum heeft Saman Groep ook een nieuwe activiteit: energie leveren Donderdag 16 juni Maandag 27 juni Event voor de Zeeuwse zakenvrouw Hol boste van doOndornomor.nl Samson Electronics, het bedrijf van Alexander Samson gevestigd in DOK41 in Vlissingen, ontwikkelt en produceert elektronische spel len voor escaperooms. Nu maken ze daar nog voornamelijk tijdbomspellen, maar het stre ven is om in de toekomst te verbreden naar de totale automatisering van escaperooms. Woensdag 15 juni Volg de Ondernemer op social media én word lid op deondernemer.nl II Er wordt hard gewerkt aan de bouw van het nieuwe pand van Saman Groep. In september moet het klaar zijn. e omgeving rond 't Sas staat al langer ter discussie. "Zwembad Onderdak is ge- D sloopt en ook wij als bedrijf komen in zo'n situatie een keer aan de beurt. Zo'n vijf jaar geleden zijn we dus al eens gaan nadenken en met de gemeente in gesprek gegaan", licht Daniël het project toe. Verhuizen naar een locatie buiten Zicrikzee of zelfs buiten Schou- wen-Duh eland was voor Saman Groep geen logische optie. "Wc hebben hier veel vaste klan ten en willen ook zichtbaar zijn voor die klan ten. Dat zijn we straks met ons pand langs de doorgaande weg zeker. Dagelijks komen daar heel veel mensen van zowel binnen als buiten de provincie langs." Niet alleen het bedrijf en de medewerkers worden in de nieuwbouw gevestigd, ook komt er een inspiratiecentrum waar producten zoals warmtepompen, zonne-energie, energiezuinige verlichting en gebouwautomatisering te zien zijn. Het idee is dat mensen er gewoon binnen kunnen stappen om al die technieken te be kijken. Adviseurs zijn beschikbaar om hen te helpen duurzame technieken in te passen in hun situatie en tc laten zien wat voor hen wel of niet mogelijk is. Diezelfde adviseurs kunnen ook scholing verzorgen. "We worden vaak door onderwijsinstellingen gevraagd om leerlingen te vertellen over ons werk. Wat is duurzame energie en energiebesparing bijvoorbeeld? Het inspiratiecentrum is heel geschikt om ze al die dingen te laten zien. En wij vinden het een goede en belangrijke manier om kinderen te interesseren voor techniek. Zo is er ook een samenwerking met Pontes Pieler Zeeman, die een jaarlijks terugkerend project behelst." Vorige week op 4 juni was de Zeeuwse Dag van de Bouw. Een goed moment om geïnteresseer den alvast een inkijkje te geven in de nieuw bouw. De bouwplaats werd open gesteld voor publiek. "We hadden een goede opkomst. Toe vallig zijn de zonnepanelen net geplaatst, maar verder was er natuurlijk nog niet heel veel te zien. Toch vinden mensen zoiets altijd leuk om van dichtbij te bekijken, het is een voor uitstrevend gebouw. Het pand wordt volledig energieneutraal uitgevoerd. Een gasaanslui- ting is er niet. Feitelijk levert het energie op. En ook met dat gegeven is Saman aan de slag gegaan. Sinds kort heeft het bedrijf er namelijk een activiteit bij: Saman EnergiQ. "Je kon bij ons alles kopen om energie te besparen, maar zelf energie leveren, dat deden we nog niet. We zien een trend dat mensen lokaal willen kopen, ze weten dan wat de herkomst van een product is. Dat doen wij nu met energie: transparant zijn in waar het vandaan komt. Daarmee zijn we misschien een concurrent van andere leve ranciers, maar we willen geen prijsvechter zijn. Wc willen mensen een bewuste keuze laten maken." tekst MARISKA DEN HARTOG Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Saman Groep. Kijk voor meer informatie op www.samangroep.nl Vlissingse Haringparty Culinair netwerkevenement georga niseerd door Lions Club Vlissingen. De Machinefabriek, aan de Willem Ruysstraat in Vlissingen, 17.00-22.00 uur. Powerwuuf Event met lezingen, diner en netwerken. Tijdens het Driekleur Challenger Zeeland tennistoernooi in Middelburg, 15.00 uur. Aanmelden: www.power- wuuf.nl Op de website van de Ondernemer vind je ac tualiteiten, kennisdossiers, netwerkinformatie en een uitgebreide agenda. Deze artikelen zijn momenteel populair bij onze leden: GROOT ONDERZOEK NAAR VROUWELIJK ONDERNEMERSCHAP Dat de groep vrouwelijke ondernemers groeit, is algemeen bekend. Maar veel gegevens over vrouwelijk ondernemerschap zijn er niet, merkte Tineke Rensen, die zelf ondernemer is. Ze start daarom een groot onderzoek. PATATJE MÉT VAN STERRENNIVEAU Zeg maar dag tegen tl-lichten, klodders mayo en vette hap. Hippe, chique frietzaken veroveren Nederland. Een kartonnen doos die moest fungeren als tijdbom tij dens een potje paintball in België was voor Alexander de aanleiding tijdbomspellen te gaan maken. Dat kon beter. "Toen ik het eerste tijdbomspel klaar had, heb ik het op mijn website gezet en al snel kwam er uit Emmen een bedrijf in lasergames dat wel interesse had. Zo is het balletje gaan rol len." Er zijn talloze mogelijkheden. "Naast de tijdbomspellen kun je ook detectiepoortjes met een laserstraal gebruiken of RFID-systemen waarbij je objecten die voorzien zijn van ont vangers op de juiste volgorde moet zetten. Je kunt ook denken aan licht- en geluidseffecten of het open en sluiten van een deur door het invoeren van een code." Al op zijn veertiende nam Alexander zich voor om voor zichzelf te beginnen. "Om dat ik mijn eigen product maak, heb ik er honderd procent binding mee. Dat vind ik er zo mooi aan. Als ik een spel af heb, vind ik het soms lastig er afstand van te doen." De uitda ging zit er voor hem in om iets voor elkaar te krijgen wat in eerste instantie niet lijkt te kunnen. "Wanneer een klant een heel specifieke wens heeft en ik de opdracht aanneem, krab ik me wel eens achter de oren. Het geeft een kick als het lukt." Of de eseaperoomhype straks minder wordt, daar houdt Alexan der rekening mee, maar maakt zich er niet druk over. "Er is onderhoud nodig en je ziet dan ook dat bedrijven hun kamers gaan ombouwen naar iets nieuws. Binnenkort hoop ik te star ten met het verbreden van onze activiteiten en ons te richten op de automatisering van escaperooms als geheel." Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Kenniswerf Zeeland en D0K4I. Info: www.kenniswerf.nl en www.dok4l.nl Alexander Samson wist op zijn veertiende al dat hij als ondernemer voor zichzelf wilde beginnen. Met zijn bedrijf Samson Electronics maakt hij spellen voor escaperooms. Haringparty Kapelle Netwerkevent van OV Kapelle en MKB Wemeldinge. Gemeentehuis, Kerk plein I in Kapelle, 17.00-20.30 uur. Kaarten online bestellen en betalen via www.haringpartykapelle.nl II rtrlilrlni uil lïntïu It Ijk Lfcunnlrii duur Ihhpi viikIIiii hrfd Lees het laatste ondernemersnieuws op onze website: deondernemer.nl!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64