Verkrachter Gerard T. wil nieuw proces Aanpak hooligans intensiever 5 Nog één keer reed Muhammad Ali gisteren langs zijn ouderlijk huis in Louisville, Kentucky. Defensie koopt voor ruim 100 miljoen euro munitie tfv, 1 - 1 zei: alles komt goed!" Lemont Steele ging zijn opa opzoeken in het ziekenhuis en botste in de lift bijna op Ali. „Ik heb er nog elke dag spijt van dat ik geen handteke ning heb gevraagd, maar ik vond het geen plek om hem te storen." Een jaar of tien geleden stond Ali plots in de kapperszaak van Maiah Chatman. Chatman glun dert als hij een foto laat zien. „Ik ben niet snel starstruck, maar dit..." Ali demonstreerde in de bar bershop zijn zweeftruc, die zo goed was dat David Copperfield er een compliment voor over had. „Hij liep een paar passen en zei: kom, leg maar een stuk papier on der me. En ja, dat kon echt!" Chat man spreidt zijn vingers een centi meter of twee om aan te geven op welke hoogte Ali zweefde. „Hij leeft voor altijd voort." Muhammad Ali, zei islamgeleer- de Sherman Jackson een dag eer der in de islamitische rouwdienst, heeft de levens van miljoenen zwarte Amerikanen veranderd. „Zoveel van ons hadden nooit be reikt wat ze hebben bereikt zon- der de offers, moed en liefdevolle inspiratie van deze man. Hij gaf ons identiteit, een nieuwe manier van onszelf zijn, trots." Het is waarom hier in Ali's buurt veel ouders met kleine kin deren afscheid komen nemen.Het is ook waarom Will Minter (69) vanuit Tennessee naar Ali's thuis is gereden. Hij herinnert zich hoe 'muren van haat' tussen witte wij ken en zwarte buurten als deze stonden. „Maar als Ali vocht, dan was het zuiden voor één avond niet gesegregeerd. We juichten voor dezelfde man." ERDOGAN ARNHEM De Utrechtse serie verkrachter Gerard T. vindt dat hij bij de rechtbank Midden Ne derland geen eerlijk proces heeft gehad. Hij wil dat zijn zaak bij een andere rechtbank wordt overgedaan. Dat stelde zijn advocaat Maarten Krikke gisteren bij het gerechtshof in Arnhem. De 53-jarige Nieuwegeiner T. is het volledig oneens met zijn veroordeling tot zestien jaar cel straf voor vier brute verkrach tingen in 1995 (2 keer), 1996 en 2001 in het buitengebied van Utrecht. Zijn advocaat pleitte bij het hof dat T.'s proces oneerlijk is verlopen. Volgens hem heeft het openbaar ministerie stelsel matig alle onderzoekswensen van de verdediging afgewezen. „Ook in hoger beroep gaat het OM weer overal voorliggen", al dus Krikke. Het ergert de verde diging dat de officier van justi tie in het hoger beroep op nieuw de aanklager is. „Hij moet zich terugtrekken", stelde Krikke. T. liep in 2014 tegen de lamp toen hij een lokfiets stal. Hij moest op basis daarvan dna af staan, dat bleek te matchen met dat van de Utrechtse seriever krachter. Advocaat Krikke be stempelde de inzet van de lok- fiets als een val. AMSTERDAM Amsterdam gaat het komende seizoen de aan pak van een kleine harde kern van Ajax-hooligans intensive ren met een persoonsgerichte methode. Ze krijgen niet alleen straf, maar ook zorg. Deze zorg is bedoeld om onderliggende problemen waar de voetbalvan dalen soms mee kampen duur zaam op te lossen, meldde de gemeente gisteren. De gemeente gaat hierbij sa menwerken met het Openbaar Ministerie (OM) en verschillen de zorgpartners en hulpinstel lingen. Het komende seizoen wordt eerst een proef gehou den met tien notoire ordever stoorders. Elk individu krijgt een persoonlijke aanpak. De proef loopt in principe een jaar. Daarna wordt gekeken of deze aanpak structureel kan worden ingevoerd. Het is de bedoeling het voetbalgeweld op de lange termijn te verminderen. Voorheen werden voetbal hooligans vooral gestraft op ba sis van een lik-op-stuk-beleid. Maar ondanks deze aanpak heeft Amsterdam nog steeds last van relschoppers die over last veroorzaken. Om de krappe voorraden aan te vullen trekt minister Jeanine Hennis-Plasschaert (Defensie) de komende drie jaar 100 tot 125 miljoen uit om nieuwe munitie te kopen. Bij de aanschaf en op slag wordt samengewerkt met de Nationale Politie, Duitsland, Denemarken en België, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Door bezuinigingen, maar ook door missies is er een tekort aan mu nitie bij de krijgsmacht. Vorig jaar kwam naar buiten dat mili tairen op oefening pang-pang moesten roepen om verspilling van munitie te voorkomen. De discussie hierover leverde 'een vernietigend beeld' op, stelde Hennis destijds. De aankoop van de munitie is een belangrij ke eerste stap om de inzetvoor- raden op niveau te brengen en daarmee de basisgereedheid van de krijgsmacht te verster ken, aldus de bewindsvrouw. Toezicht Clinic63 opgeheven Levenslang voor verkrachting T ransgender wil eigen naamwoord Voortvluchtige Italiaan gepakt zaterdag 11 juni 2016 - i at? W Inwoners van Louisville en fans van Muhammad Ali begeleid den de bokser gisteren naar zijn laatste rustplaats. FOTO CARLOS BARRIA/ADREES LATIF/REUTERS De Turkse president Erdo- gan is kwaad vertrokken uit Louisville, waar hij zou spre ken op de uitvaart van Ali. Een reden is niet gegeven, maar volgens Turkse media voelde hij zich beledigd om dat hij niet uit de Koran mocht lezen en omdat hij geen stuk doek van de Ka- baa in Mekka op de kist mocht leggen. Erdogan be wondert de bokser om zijn inzet voor de islam. DEN HAAG De eerste dag van de Luchtmachtdagen op Vliegbasis Leeuwarden heeft gisteren ongeveer 100.000 bezoekers ge trokken. Belangstellenden konden onder meer kennismaken met het nieuwe gevechtsvliegtuig JSF. foto vincent jannink/anp DEN HAAG De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) heeft het ver scherpte toezicht op Clinic63 op geheven. Alle geconstateerde te kortkomingen in de zorg zijn op gepakt, maakte de IGZ gisteren bekend. Clinic63 biedt medisch- cosmetische behandelingen op negen plaatsen in Nederland. Be gin december stelde de inspectie de instelling voor een periode van zes maanden onder ver scherpt toezicht. Tijdens inspec tie van verschillende locaties werd geconstateerd dat de instel ling niet voldeed aan de normen. NEW DELHI Vijf Indiase mannen zijn gisteren door een rechtbank in New Delhi tot levenslang veroordeeld we gens de groepsverkrachting van een Deense toerist in 2014. De 52-jarige vrouw vroeg hen in het centrum van het toeristendistrict in New Delhi naar de weg. De vijf, allen in de twintig, namen de vrouw mee naar een afgelegen plek en verkrachtten en beroof den haar. Bij elkaar waren negen verdachten beschuldigd van de roof en verkrachting. Drie minder jarigen worden door een andere rechtbank berecht. De inzamelingsactie 'Klassiek Geeft' van de klassieke radiozender NPO 4 heeft bijna 75.000 euro en 1.024 instrumen ten opgeleverd. AMSTERDAM Transgender Netwerk Nederland (TNN) vindt dat de taal moet wor den aangepast. Zo is na een stemming onder de eigen achter ban al voorgesteld dat hij/zij, hem/haar en zijn/haar gezel schap moeten krijgen van respec tievelijk hen, hen en hun. Een voorbeeld: „Hen heet Amandla. Ik ken hen van hun blog". Over me neer of mevrouw wordt ook nage dacht. In het Engels bestaat al 'mixter' als meer neutrale term. AMSTERDAM Een 46-jarige Italiaan die in eigen land nog acht jaar de gevangenis in moet, is in Amsterdam aange houden nadat hij zonder te beta len een terras verliet. Een oplet tende agent ging achter hem aan en nam hem mee naar het bu reau. Daar bleek dat hij een vals rijbewijs bij zich had. Nadat hij zijn echte naam had opgebiecht, ontdekte de politieman dat hij werd gezocht door de Italiaanse autoriteiten voor een drugsdelict. EMERGENCY CANOPY RELEASE OM OTHER SIDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5