Gerard Rommers heeft geen geheim ZEELAND 21 Smerdiek is goed op weg Na verlies zijner nog twee achterdeurtjes PZC FAMILIELOOP HOOFDKLASSER? zaterdag 11 juni 2016 wens weer niet compleet. Anne- lien van Hecke (zwangerschap), Kyle van de Velde (schouderbles sure) en Marjolien van Ingen (kuitblessure) waren er de eerste wedstrijd ook niet bij, net als An ouk Wiersum (loopt stage op Bo naire). Ook Bo Verduijn (vakan tie) ontbreekt. Maud Vesseur keert terug bij de selectie. Van de Velde verzucht: „Er valt van alles te regelen. Een aantal speelsters moet na de wedstrijd meteen weg voor een optreden van Guus Meeuwis in Eindhoven." Zijn kri tiek gaat richting de KNVB. De profs zijn al lang gestopt. Wij zijn amateurs en voetballen nog in juni." De sfeer binnen de groep oogt ontspannen tijdens de laatste trai ning op het sportpark in IJzendij- ke. Kuijpers: „We vormen een hecht team, zowel binnen als bui ten het veld. Als het nodig is, zet ten we elkaar op scherp. Daarom zijn we zo ver gekomen." Ze geeft toe een dubbel gevoel bij de start van de nacompetitie te hebben ge had. „Omdat we zonder keepster zitten (Catseman vertrekt naar HW'24) hebben we namelijk niets te zoeken in de hoofdklasse. Maar ik heb een sporthart. Dus wil ik winnen." Het keeperspro bleem lijkt inmiddels opgelost met Marlous Eggebeen, die vol gend seizoen overkomt van Wolf- aartsdijk. Van de Velde en Kuijpers ver wachten niet dat de lange busreis van vandaag de prestatie zal beïn- SINT MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smer- diek kunnen vanmiddag (af trap 15.00 uur) op eigen veld lijfsbehoud in de eerste klas se veiligstellen. De Thoolse formatie verdedigt tegen Brielle een 2-o-voorsprong die het zeven dagen geleden in de uitwedstrijd heeft ge forceerd. vloeden. „In Friesland hebben we na een lange reis van Stiens ge wonnen. We zijn eraan gewend, want in de competitie hadden we ook best verre uitreizen. We stop- We vormen een hecht team, zowel binnen als buiten het veld. Als het nodig is, zetten we elkaar op scherp. Daarom zijn we zo ver gekomen. Maud Kuijpers, speelster pen nog onderweg, om de spieren wat los te maken." Over de wed strijd zijn ze duidelijk. „Niet op een gelijkspel spelen, maar ge woon van eigen kracht uitgaan." Er staat na een slopend seizoen nog een redelijk fitte groep. De trainingen, twee tot drie keer per week, hebben hun nut bewezen. Van de Velde is benieuwd of Oranje Nassau, dat twee jaar gele den nog in de topklasse speelde, met dezelfde ploeg zal aantreden als in IJzendijke. „Dat valt af te wachten." Kuijpers„We moeten er vol voor gaan. Het zou teleur stellend zijn mochten we het niet halen." Ze hebben alle vertrouwen in een goede afloop. „We zijn er nu zo dichtbij. Als we promoveren, dan word ik dronken", verzekert de trainer. „Die zullen er meer zijn", lacht de aanvoerster. De ploeg wordt gesteund door een trouwe aanhang. De bus vertrekt vanmorgen om half negen. Het duel op sportpark Coendersborg begint om drie uur. Viert IJzendij ke de promotie in Groningen of wordt het op de terugreis naar Zeeuws-Vlaanderen het weg spoelen van de kater? Rond vijf uur zal het resultaat bekend zijn. IJZENDIJKE Niemand in IJ zendijke gaat vandaag uit van een scenario met verlies. Maar mocht dat onverhoopt gebeuren, dan kan de Zeeuws-Vlaamse ploeg via een achterdeur alsnog promo veren. De verliezer speelt vol gende week zaterdag op neu traal terrein immers een her kansingsfinale tegen de verlie zer van een andere nacompe- titiefinale: Sporting'70 tegen SSS. Mocht IJzendijke verliezend finalist zijn, dan ontbreken volgende week (aftrap 14.30 uur) veel speelsters vanwege werk en vakantie. Trainer Guust van de Velde is zelf ook op vakantie. Hij heeft een (protest)brief geschreven naar de voetbalbond KNVB, want hij vindt het seizoen op deze manier belachelijk lang duren. Mocht IJzendijke de herkan singsfinale verliezen, dan is er nóg een scenario waarin het kan promoveren. Dat hangt af van het resultaat van Eindhoven, dat volgende week zaterdag (pas om 17.00 uur) aantreedt tegen RWH of Jong Telstar voor behoud in de topklasse. Verliest Eind hoven, dan degradeert het naar de hoofdklasse van het zondagvoetbal en is IJzendij ke (én de andere verliezend fi nalist) zonder te spelen gepro moveerd naar de hoofdklasse. Daniel Vervelde Gerard Rommers geniet bij de PZC Familieloop van alle beken den die hij tegenkomt, foto lex de meester De 77-jarige Gerard Rommers uit Vlissingen heeft tot zijn 65ste vooral gefietst. „Maar het lopen gaat me eigenlijk nog een stuk beter af." Het duurt nog precies twee weken voordat de PZC Fa milieloop op het program ma staat, maar atleet Gerard Rommers kan nu al niet meer wachten. De Vlissinger is 77 jaar, maar loopt nog steeds als een kie vit en beschouwt de Familieloop als een van zijn favoriete wed strijden. „Ik vind het een van de gezel ligste loopevenementen die er zijn", legt Rommers zijn voor keur voor het evenement, dat op zaterdag 25 januari plaatsvindt in Vlissingen, uit. „Het is allemaal zo groots, een echte happening. Bovendien doen er veel beken den mee, wat het ook extra leuk maakt." En dan is er nog een derde re den waarom Rommers het zo prettig vindt om aan de Familie loop mee te doen. Omdat er geen categorie voor 70+'ers is, maakt hij weinig kans op ereme taal. En dat vindt hij juist bij de ze wedstrijd niet erg. „Want meedoen is in dit geval écht be langrijker dan winnen, de sfeer is het belangrijkste." Dat de 77-jarige Vlissinger tij dens de Familieloop misschien geen ereplaats kan behalen, bete kent niet dat hij helemaal nooit meer om de prijzen loopt. Bij wedstrijden met een categorie voor atleten boven de 75 jaar doet hij regelmatig een gooi naar het goud en krijgt hij dikwijls een medaille om zijn nek gehan gen, in welke kleur dan ook. „Zo heb ik afgelopen jaar twee keer zilver gewonnen op het Ne derlands kampioenschap in de leeftijdscategorie 75+", vertelt Rommers trots. En ook is zijn naam terug te vinden in de ge schiedenisboeken. „Want ik heb vier Zeeuwse records bij de 75-plussers op mijn naam staan." Ondanks zijn leeftijd kan de Vlissinger dus nog een aardig potje hardlopen. Tijdens wed strijden is hij regelmatig sneller dan een groot aantal atleten dat jonger is dan hijzelf. „Daar staan ze altijd wel even van te kijken, mooi is dat", aldus de atleet. „Maar winnen in de categorie 65+, de categorie waar ik tijdens de Familieloop ook aan mee moet doen, zit er helaas niet in. Tien jaar verschil merk je toch wel als je met de besten mee wilt lopen." Toch voelt Rommers zich, fy siek gezien, nog geen 77. „Ik heb wel wat last van mijn rug soms, maar dat valt allemaal wel mee", vertelt hij. Om te vervolgen: „Laatst was ik bij de fysiothera peut en die stond ervan versteld hoe fit ik nog ben. Normaal moet hij mensen van mijn leef tijd op de behandeltafel helpen, vertelde hij. Maar ik sprong er ge woon zelf op." Een geheim voor zijn uitste kende fysieke gesteldheid, heeft hij niet echt. „Ik denk dat het ge woon geluk is." Wel weet hij dat duursporten hem op het lijf ge schreven zijn. „Want voordat ik begon met lopen, op mijn 65ste, deed ik altijd aan wielrennen. Maar het lopen gaat me eigenlijk nog een stuk beter af." Overigens is op 25 juni voor Rommers zelf niet echt sprake van een familieloop. „Normaal gesproken doet mijn zoon ook mee, maar die is dan op vakan tie." Daarom is het dit jaar extra fijn dat er veel bekenden aan het evenement meedoen, dan staat hij er in ieder geval tóch niet al leen voor. Normaliter doet mijn zoon ook mee, maar die is dan op vakantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57