O 20 ZEELAND Richard Verstijlen kan zich herhalen Visser en Vermue naar Dauwendaele Harmes uitgerust naar zege Gapinge De ploeg van trainer Guust van de Velde kan vandaag in Groningen promotie naar de hoofdklasse afdwingen. VROUWENVOETBAL KRIJGT ZEELAND WEER EEN Para-ruiter Tafeltennisser Richard Verstijlen (midden) verdedigt vandaag zijn titel in de ABM ICT Cup in Arnemuiden. De speler van Back hands uit Sint Willebrord is één van de zes tien finalisten die uit de voorronde boven is komen drijven. Ook de nummers twee (Ste fan de Groot) en drie (Tristan Benschop) van vorig jaar hebben de kwalificaties over leefd. De finaledag begint vandaag om rr.oo uur, de finale in de zaal aan de Korenbloem laan wordt om 17.00 uur verwacht. Mare Vermue en Steven Visser komen vol gend voetbalseizoen uit voor zaterdag-twee deklasser Dauwendaele. Vermue komt over van Kloetinge Ai, Visser van Terneuzen. Redgey Visser maakt de overstap van twee deklasser SSV'65 naar derdeklasser Yerseke. Bij MZVC vertrekken deze zomer Chris Kia- la, Noes Seitte (beiden naar een lager team van Dauwendaele), Niek Abrahamse (naar Dauwendaele Ai), Niels van Kortenhof (la ger team RCS), Nordin Arbakan (Zeeland Sport) en Patrick Jongepier (Veere). Eerder werd al bekend dat de Midelburgse club acht nieuwe spelers verwelkomt. Erwin Harmes liet donderdagavond de En gelse mijl in Zierikzee schieten om uitge rust de 10 kilometer van Gapinge op zijn naam te schrijven. Carolien van de Kreeke was na haar zege in de Ladiesrun in Rotter dam nog steeds in vorm en won bij de vrou wen. Meteen na de start ging Harmes er zo als gebruikelijk als een speer vandoor en werd niet meer teruggepakt. Op het dorp splein achter kerk finishten hij in een tijd van 32.36. Adriaan van Keulen kwam als tweede over de meet. Carolien van de Kreeke dook met 39.22 weer onder de grens van 40 minuten op de zeven de plaats overall op ruime afstand gevolgd door Evelien Sparrentak. Quote van de dag Quartel Kom jij de selectie van 4e-klasser Corn Boys versterken? 5e klasse beu of geen plek in 3e klasse? Interes se? Mail naar info@cornboys.nl Krijgt het vrouwenvoetbal in Zeeland na Oostkapelle weer een hoofdklasser? De voetbalsters van IJzendijke kunnen vandaag in Gro ningen het toch al schitterende seizoen bekronen met een promo tie naar de hoofdklasse. De ploeg van trainer Guust van de Velde verdedigt op 376 kilome ter van IJzendijke de marge van een doelpunt (kopbal Thea de Blaeij), vorige week verkregen door de 1-0-thuiszege tegen Oran je Nassau. Een gelijkspel volstaat dus voor de Zeeuws-Vlamingen. Wint de ploeg uit Groningen met meer dan een doelpunt verschil dan blijven zij hoofdklasser. Is het verschil één doelpunt dan eindi gen de teams gelijk en volgt een verlenging. Valt daarin nog geen beslissing dan moeten er strafschoppen wor den genomen totdat er een win naar is. Van de Velde hoopt niet op dat scenario. „Daar moeten we het niet op aan laten komen." De trainer is vrij optimistisch ge stemd over de kansen van zijn ploeg, afgaande op het eerste duel in de nacompetitie. „We waren in de eerste helft sterker en hadden gezien de kansen moeten toe slaan. Na rust was het duel in evenwicht." Maud Kuijpers is het eens met haar trainer. „De voor sprong had bij de rust 2-0 kunnen zijn. Ik geef ons toch een goede kans om te promoveren." De aanvoerster van IJzendijke zag zich vorige week plotseling ge confronteerd met een nieuwe rol, nadat keepster Liza Catseman het na de eerste ronde van de nacom petitie voor gezien hield. Catse man zei na de 2-1-zege bij Stiens in Friesland haar laatste wedstrijd te hebben gespeeld. Werken op za terdag zou de reden zijn. Volgens de trainëf had de keepster geen spirit meer. Haar afscheid kwam op een ongelukkig moment. Van de Velde moest snel op zoek naar een vervanger. In de weten schap dat hij vanwege een gebro ken duim geen beroep kon doen op de keepster van het tweede team. Kuijpers nam haar verant woording en trok de keepershand schoenen van Catseman over. De centrumverdedigster maakte een opvallend debuut tegen Oranje Nassau.. „Ik was zenuwachtiger dan anders, maar na een inschat tingsfoutje groeide ik in de wed strijd. Dan win je vertrouwen." Haar enige keeperservaring da teerde van de jeugd bij Oostkapel le. „Ik ben toen een paar keer als keepster ingevallen." Van de Vel de moest concessies doen aan zijn team. „Met Maud was ik een veld- speelster kwijt. Rosanne Lam- mers speelt nu op haar plaats." Met het terughalen van de tech nisch begaafde voetbalster naar de laatste linie, wordt er aanvallend kwaliteit ingeleverd. De selectie is in Groningen trou- zaterdag 11 juni 2016 TAFELTENNIS VOETBAL ATLETIEK 1 Dressuuramazo- ne Marjolein van Kerckhoven uit Ossenisse en haar paard Loc- kefeer's Sam pras zijn momen teel in vorm. Na haar eerdere succesvol optre den bij wedstrij den in Roosen daal stuurde de amazone haar schimmelruin in de internationale dressuurwed- strijd voor pa ra-ruiters grade 3 in het Limburg se Meerlo, met de score van 66,71 procent naar een fraaie tweede plaats. l Björn Quartel vervolgt zijn voet balcarrière bij Baronie. De ver dediger is daar mee na Aart Veldhof de twee de speler van Kloetinge die de overstap waagt naar de Bredase zondag-eerste klasser. Quartel had aan vankelijk aange geven te stop pen bij Kloetinge om zich te gaan richten op een maatschappelij ke carrière. Bij Baronie gaat hij echter een door start maken. tr tl Wat wordt het voor speelsters van IJzendijke: roes of kater? Voetbalclub Corn Boys pro beert via twitter spelers te bewegen de spelersnood in Sas van gent op te lossen. iSfjpÉ! -.iBEssi f Al AR IN WAYS] Aector Dooms IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56