Ouderen kiezen zelf zorg 4 NI Legendarische bokser begraven Nu ook in Zeeuws-Vlaanderen! Daardoor kon het bedrijf de stof blijven gebruiken en uitstoten, ter wijl al duidelijk was dat de stof mogelijk schadelijk was voor de volksgezondheid en mogelijk kan kerverwekkend was. Dat blijkt uit gesprekken van de ze krant met autoriteiten die in de betreffende jaren contact hadden met Dupont. Tot nog toe was on bekend of in hun gesprekken over de mogelijke schadelijkheid van de stoffen gesproken was. Minis ter Asscher kondigde deze week een diepgravend onderzoek aan naar het gedrag van Dupont. Dupont kreeg al vanaf de ja ren 8o aanwijzingen dat het ge bruik van de stof mogelijk schade lijk was voor werknemers. In 2004 kreeg Dupont in Amerika een recordboete, omdat het jaren lang zorgwekkende onderzoeksre sultaten had verzwegen. En in 2005 begon een bevolkingsonder zoek onder 70.000 mensen in de VS, dat een mogelijk verband uit wees tussen C8-uitstoot en vijf ernstige aandoeningen, waaron der nierkanker. Maar het bedrijf heeft de Neder landse autoriteiten daar al die ja ren nooit over verteld, stellen be trokken burgemeesters, wethou ders en gedeputeerden uit die ja ren. „Ik heb nooit enig signaal ge had over zorgen om C8", zegt Govert Veldhuijzen, van 1998 tot 2006 milieuwethouder in Dor drecht en later gedeputeerde in de provincie Zuid-Holland. „Het be drijf heeft nooit iets gemeld over alles wat er toen in de VS al speel de. Nu we weten hoe het zit, is dat bijzonder teleurstellend." Ook Erik van Heijningen, gedeputeer de van 2003 tot 2011, herinnert zich 'geen enkele discussie over de stof. Oud-burgemeester Martin Boe vee van Sliedrecht, die het bedrijf jarenlang vroeg naar informatie over de uitstoot, zegt diep teleur gesteld te zijn in het bedrijf. „Het heeft alle discussies rond de stof bewust niet genoemd, terwijl men wist dat het gevaarlijk was. Dupont wist donders goed dat er in de VS een strafzaak liep, maar vertelde ons niks." Milieudeskundige Johan Vollen broek noemt de zaak een 'grote misleiding van de autoriteiten'. „Dit is een uitzonderlijke vorm van verdoezelen geweest, zelfs voor de chemische sector." Het RIVM stelde in maart dit jaar vast dat omwonenden van de fabriek mogelijk jarenlang risico hebben gelopen op gezondheids schade, doordat ze via de lucht kunnen zijn blootgesteld aan de stof. Sinds 2013 staat C8 in Europa te boek als een 'zeer zorgwekken de stof. Chemours, de onderneming waar de chemische activiteiten van Dupont sinds vorig jaar onder vallen, zegt dat Dupont 'altijd ver antwoordelijk heeft gehandeld'. „Het bedrijf heeft altijd gedetail leerde gegevens aan de overheid verstrekt over de stoffen die wer den gebruikt." Het bedrijf werkt sinds 2012 niet meer met de stof. DEN HAAG Ouderen in Zuid- Limburg en gehandicapten in Rot terdam die langdurige zorg nodig hebben, mogen de komende twee jaren zelf hun zorg uitzoeken, heeft staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) gisteren aan de Kamer laten weten. Mensen moeten met deze expe rimenten flink meer (financiële) zeggenschap krijgen over de on dersteuning en zorg in hun leven. Het gaat dan zowel om mensen die thuis wonen als in een andere woonvorm zoals een verpleeg huis. Het experiment geldt niet voor mensen met een persoonsge bonden budget. Nu is het zo dat zorgkantoren aan het begin van het jaar zorg in kopen en daar moeten hun cliën ten het dan mee doen. wim na Interesse?! neem contact op via 01 15-768080 Myralo Mont gomery (75) moet een beetje giechelen. Wat ze vroeger zo al deed met Muhammad Ali, toen nog Cassius Clay? „Flirten, natuurlijk!" Op haar veranda met uitzicht op de roze bungalow die tot in de jaren 60 werd bewoond door de familie Clay, verhaalt ze over de knappe, atletische verschij ning die ze als meisje tegen kwam in de bars waar ze stiekem naartoe ging. Hij was populair, zegt ze. De gangmaker. Koppig, soms. „Als hij iets niet leuk vond, dan liet hij dat merken ook. Hij deinsde voor niets terug." Het was een schok voor me vrouw Montgomery toen ze hoor de dat die leuke jongen er niet meer is. Ze zit om half acht 's och tends klaar om Ali gedag te zeg gen. Zijn lichaam trekt in een rouwstoet door Louisville zodat iedereen afscheid kan nemen. Het belangrijkste deel van de route is Montgomery's buurt in het westen van Louisville. Hier kwam de kleine Cassius ooit thuis zonder fiets, waarna hij een politieman vertelde dat hij dege ne die zijn nieuwe Schwinn had gestolen een pak slag zou geven. De agent, in zijn vrije tijd boks schoolhouder, zei hem dat hij eerst fatsoenlijk moest leren vech ten - en zo begon de carrière van Muhammad Ali. Het glorieuze slot ontvouwt zich ook hier, met honderden mensen die hem nog één keer onthalen. Ze scanderen Ali's naam. Gejuich, gejoel en zelfs nog een paar decibellen harder als acteur Will Smith zijn hoofd uit een volgauto met familie en vrienden steekt. Malik Parker (10) stoot als een winnaar zijn bokshandschoen in de lucht. Hij staat hier al uren in de branden de zon met zijn vader Jamal, die Muhammad Ali ooit de hand schudde en een korrelige foto van dat moment omhoog houdt als de met rozen bestrooide rouw- auto zich een weg baant door een haag van mensen. Toen Ali nog gezond was (hij leed later aan Parkinson), kwam hij geregeld in Louisville. Cathy McCray kwam hem eens tegen toen ze uit een advocatenkantoor stapte, gefrustreerd vanwege een akkefietje met haar zoon. „Hij zaterdag 11 juni 2016 M2makelaars.nl Dupont zweeg over gevaren C8 Chemiebedrijf Dupont heeft gro te zorgen over C8 jarenlang niet doorgegeven aan de Nederland se autoriteiten. Ingrid de Groot Peter Groenendijk Dordrecht Per direct gezocht: Starterswoningen Vrijstaande- en hoekwoningen Twee-onder-een-kap- woningen Appartementen 'Als Ali vocht, was er geen segregatie' Karlijn van Houwelingen Louisville

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4