België is nu al kampioen Vlissingen alsnog aan de keukentafel Hoe ga je om met alcohol? 2 ZEELAND FOODTRUCKS HYPE A Tweebenig Deze zomer kun je in Zeeland van het ene foodtruckfestival naar het andere rollen. Wat maakt de 'rollende keukens' zo leuk? Commentaar Koning Filip kwam kijken. Want België werd kampioen. Giste ren is in het Antwerpse havengebied de Kieldrechtsluis ge opend. Met de grootste sluiskolk ter wereld. Deze trots van de Belgische havenbaronnen is 500 meter lang, 68 meter breed en bijna 18 meter diep. Die laatste maat maakt op Zeeland ongetwijfeld de meeste indruk. De Kieldrechtsluis maakt de Waaslandhaven veel beter toeganke lijk. Dat lijkt winst. Het geeft Antwerpen de gelegenheid de havens op de linkeroever veel verder uit te breiden. Richting Nederland. Zo staat het dorp Doel al heel lang op de dodenlijst in afwachting van het Saeftinghedok. Achter de groei van de havens zit nog zo'n wrang verhaal. Grote reders met gigantische schepen eisen ruim baan. De schaal per schip is echter geen zuivere maatstaf voor de groei van ha venactiviteiten. En al helemaal niet voor de werkgelegenheid. Het precieze belang van de verbetering van de haveninfrastruc tuur is moeilijk te meten. Antwerpen lijkt net als Rotterdam het ze kere voor het onzekere te nemen: groter. In dat opzicht zijn Belgen net Nederlanders. Er is echter een heel groot verschil met de Tweede Maasvlakte. Om Antwerpen te bereiken moeten de kolossale zee schepen door Zeeland. Daarom is de diepte van 17,8 meter van de Kieldrechtsluis onheilspellend. Het is een kwestie van tijd voor de Belgen schepen met die diepgang willen ontvangen. Daarvoor zal de Westerschelde veel verder moeten worden uitgebaggerd. Er kan discussie zijn over de vraag wat de Westerschelde aankan. Daarbij maakt het veel uit of je een diep kanaal acceptabel vindt, of dat je een restje natuurlijkheid wenst te behouden. Elke dag dat de Belgen daar langer over zwijgen, neemt het wantrouwen hier toe. De grootte van de schepen is geen graadmeter voor de werkgelegenheid De gemeente Vlissingen gaat als nog keukentafelgesprekken hou den bij de aanvragers van huishou delijke ondersteuning. Dat is het gevolg van de uit spraak in mei van de Centrale Raad van Beroep. Die oordeelt dat huishoudelijke hulp onder de Wmo 2015 valt. Gemeenten mo gen de kosten van eenvoudige schoonmaakhulp niet alleen voor rekening van inwoners laten ko men en moeten zo nodig aanvul lende maatwerkzorg geven. Hulp die mensen onder de oude Wmo kregen mag niet zonder meer wor den stopgezet. Dat is in Vlissingen wel gebeurd bij Wmo-cliënten, die huishoudhulp wel goedkoop konden inkopen. De gemeente wilde niet aan de keukentafelge sprekken maar liet onderzoek naar zorgbehoefte voornamelijk te lefonisch doen. Vanuit het minis terie Volksgezondheid, Welzijn en Sport wordt geïnformeerd hoe gemeenten met de uitspraak van Huishoudhulp onder de oude Wmo mag niet zonder meer worden stopgezet het hoogste beroepscollege om gaan, meldde wethouder Albert Vader donderdag in de raad. Zorg- loket Porthos zet extra mensen in voor onderzoek naar de zorgbe hoefte. Vader wil de huidige toe slagregeling huishoudhulp met een half jaar verlengen tijdens de herindicatie van Wmo-hulp. Almanak Om het gemis aan een Neder landse inbreng op het EK een beetje te verzachten, wordt er de laatste weken gevoetbald op het notariskantoor te Terneu- zen. Oude herinneringen aan een glorieus voetbalverleden werden opgehaald. De notaris pochte dat hij vroeger perfect tweebenig was. De jongste be diende (als pupil ooit goed voor twee eigen goals in vijf mi nuten tijd) met enig gevoel voor zelfkennis. „Dat ben ik nog steeds. Ik ben links en rechts even belabberd." Eerste huizen Scheldekwartier Cruiseschip Nautica komt Vragen SP over groene stroom WATERGEBOUW IS LEEG, WAT NU KRAKER KAS IS IN GRIJPSKERKE Een foodtruck betekent vrijheid, zegt Heidi Schwander (27) uit Hoe dekenskerke. Samen met haar vriend Isaac Hubregtse (29) reist ze Nederland en België door. Met hun zelfgebouwde mobiele koffiebar 'Ba refoot Coffee' staan ze tussen april en oktober elk weekend op een an der festival. Het duo verkoopt allerlei soorten koffie, thee, limonade en zelfge maakt gebak. Fantastisch vindt Hei di het. „Je bent superonafhankelijk met een foodtruck. De mensen zijn vrolijk, je ziet veel verschillende kleuren, de sfeer is gezellig en er is altijd live muziek. We hebben altijd een klik met de andere trucks. En die kun je overal bestellen. Onze 'magical muntthee' heeft verse ci troen, gember en honing. Dat vin den mensen leuk en apart. We ver kopen limonade in een biologisch afbreekbare beker en doen er een leuk groen-wit gestreept rietje in. Dat ziet er meteen heel vrolijk uit." Bezoekers willen eten en drinken dat ze in een standaard restaurant niet kunnen vinden wat wij voelen, voelen de bezoekers ook. Ze zoeken gezelligheid, willen een leuke middag met de familie." Wie naar een foodtruckfestival gaat, zoekt hapjes en drankjes die nét een beetje anders zijn, weet Hei di. „Bezoekers willen eten en drin ken dat ze in een standaard restau rant niet kunnen vinden. Wij heb ben geen gewone muntthee, want HEINKENSZAND In De Stenge in Heinkenszand vindt op 23 juni de thema-avond 'Pubers en alcohol' plaats. De bijeenkomst is voor opvoe ders, sportverenigingen en jonge ren zelf. Zij krijgen die avond praktische tips over hoe zij kun nen omgaan met alcohol. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Aanmelden is verplicht via www.cjgborsele.nl. optiek de |onge zaterdag 11 juni 2016 Claudia Sondervan Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De bouw van de eerste 24 huizen op het Scheldekwar tier is aangevangen: ontwik kelaar 3D og heeft er 12 van verkocht, 11 zijn gereser veerd, en een is nog vrij, vol gens de website. Voor de bouw is het fiets pad aan de noordkant van de De Willem Ruysstraat ge blokkeerd. Bouwer Jozias- se wil de geschakelde ge zinshuizen tegen maart 2017 klaar hebben voor op levering. rnuinj" ---- VLISSINGEN Het cruiseschip Nautica van reder Oceania arriveert dinsdag omstreeks 10 uur in Vlissingen-Oost. De circa 650 passagiers brengen de dag tot 20.00 uur door in Zeeland. De rederij neemt Vlissingen voor het eerst op in een vaarschema, zegt Zeeland Cruise Port. Het schip meert af in de Bijle- veldthaven. De Nautica is de tweede zeecruiser van het seizoen. Zeeland Cruise Port verwacht er nog drie. MIDDELBURG De SP in Middelburg wil we ten of het klopt dat de ge meente groene stroom in koopt die eigenlijk niet groen is. De partij verwijst naar een onderzoek van Greenpeace. De milieu-or ganisatie stelt dat Middel burg stroom koopt met cer tificaten die niet echt voor duurzame energie zorgen. De SP wil dat de gemeente voor 1 januari energie in koopt van hernieuwbare bronnen in Nederland. VLISSINGEN Commotie rond het waterge bouw aan de Edisonweg in Vlisisngen deze week: kra ker Kas was weg, maar bij de ontruiming bleek zijn va der de nieuwe kraker te zijn. P10 Keukens Cornelleke Blok Hoedekenskerke Heidi Schwander en Isaac Hu bregtse bij hun foodtruck 'Bare foot Coffee', foto mechteld jansen THE Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38