V Froome keert terug op 20 JUNI START HET GROOTSTE TOURSPEL VAN NEDERLAND! 34 Krajickek helpt Wawrinka Club hoopt na nieuwe mokerslag wel nog FC Twente heeft de rechtszaak tegen de KNVB op vrijwel alle punten verloren. De club en haar supporters zijn murw gebeukt en lijken de strijd tegen de verplichte degradatie bijna op te geven. Richard Krajicek gaat de komen de maand aan de slag als coach van Stan Wawrinka. De Zwit serse tennisser liet gisteren we ten dat de Nederlander aan zijn begeleidingsteam is toegevoegd. „Het is een voorrecht en een eer dat er een kampioen in mijn team bijkomt. Een Wim- bledon-kampioen als Krajicek kan mijn kennis en inzicht als het gaat om tennis op gras al leen maar vergroten", aldus Wa wrinka op Twitter. Magnus Nor man en Yannick Fattebert zijn de andere coaches van Wawrin ka, de huidige nummer vijf van de wereld. Hij won vorig jaar het Grand Slam-toernooi van Roland Garros. Op Wimbledon, dat eind juni begint, kwam hij nooit verder dan de kwartfina les. Krajicek schreef Wimble don in 1996 op zijn naam. WK allround ongewijzigd ISU kiest Dijkema 'Mr. Hockey' overleden Daar zit hij weer, de inte rim-directeur van FC Twente. Onno Jacobs, de vaste boodschapper van slecht nieuws. Hoeveel persconferenties heeft hij in zijn korte periode bij FC Twente wel niet voorge zeten na opnieuw een opdoffer? Jacobs moet zich onderhand de man voelen op een zeephelling, die voortdurend denkt dat hij boven is, maar dan toch weer naar beneden valt. „Ons uithou dingsvermogen wordt op de proef ge steld", verzucht Jacobs. „Het zou voor iedereen goed zijn als het traject snel wordt afgerond." Maar wat is snel en wat is goed in de ze periode vol verwarring? Niemand die het nog weet bij het aangeslagen Twente, waar de zoveelste klap de uit werking heeft van een knock-out. Als op vrijdagmiddag iets voor twee uur bekend wordt dat de club het kort ge ding tegen de KNVB heeft verloren, zijn de aanwezige supporters bij De Grolsch Veste eerst sprakeloos, en ver volgens radeloos en reddeloos. De ge zichten staan asgrauw. „We hebben ons met z'n allen het snot voor de ogen gewerkt de laatste maanden en dan krijg je dit", zegt Jan Gerritsen van Twente Verenigt. Personeel Op het moment dat Gerritsen zijn ver haal doet, wordt het personeel van Twente achter gesloten deuren op de hoogte gebracht. „Ik zag geen tranen, maar ik heb ze wel gevoeld", zegt Ja- Ik zag geen tranen, maar heb ze wel gevoeld. Er heerste diepe droefenis bij het personeel cobs daar later over. „Er heerste die pe droefenis." Volgens Jacobs resteren er nu nog drie opties voor Twente. „1: we moe ten wachten op het oordeel van de beroepscommissie. 2: we moeten ons beraden over mogelijke juridische vervolgstappen. En 3: we moeten gaan kijken of we kunnen overleven in de Jupiler League." Jacobs zegt nog vertrouwen te heb ben dat de beroepscommissie Twen te gelijk gaat geven, maar hij moet onderhand de enige zijn. „Ik schat die kansen op 50 procent", aldus de advocaat van Twente, Dolf Segaar. „Zo'n commissie duikt dieper in de zaak dan de rechter." Hoop Maar bij de vaste groep supporters heeft de rechter het laatste beetje hoop vermorzeld. Zij noemen het on bestaanbaar dat de beroepscommis sie, die gelieerd is aan de KNVB, Twente alsnog in het gelijk gaat stel len. De supporters zijn het vechten onderhand ook beu. Murw gebeukt door al die teleurstellingen over heerst het gevoel dat de beslissende slag nu is verloren. Jacobs zegt even Jater dat Twente het niet op z'n gewe ten wil hebben dat de competitie start een chaos wordt. Met andere woorden: Twente gaat niet door met eindeloos procederen. „Dan gaan we maar met een paar dui zend man naar Achilles'29", zegt een supporter. Hij lacht erbij, maar het is niet van harte. Eerst maar eens Groes- beek halen, zo luidt de noodkreet van de leiding. Na een intense bergrit klimt tweevoudig Tour-winnaar Chris Froome boven in het skistation netje als gele wielerkoning terug op de apenrots. Twee bochten la ger trapt zijn lakei Wout Poels verborgen achter de Sky-bus op een hometrainer het vuile werk uit zijn dijen. Dolgraag zou Poels in deze ber gen zijn eigen gang gaan. Maar in een rit waar Froome voor het eerst dit seizoen écht de vorm toont die nodig is om straks zijn derde Tour te winnen, wordt de Nederlander geacht als mogelijke springplank mee te gaan met de vroege vlucht. Dus gehoorzaamt Poels, die daarmee zijn eigen klas sement op het spel zet. Als zijn vlucht allang onschade lijk is gemaakt, sleurt hij nog even aan kop. Om drie kilometer voor het einde te lossen, waarna hem de anonimiteit wacht die hoort bij een nietszeggende 39ste plaats. Hoe anders was het anderhalve maand terug, na Luik-Bastena ken-Luik. Daar stond Poels al met twee bloemenmeisjes op het podium te zoenen, toen Froome Wout is alleen maar beter geworden, hij is van onschatbare waarde als een half bevroren eskimo over de meet rolde. Maar dat was toen. En nu is nu. Nu wacht de Tour de France, waar Froome straks weer de baas is en de winnaar van La Doyenne knecht. En terecht, zo toont hij in dit Alpendecor aan. Alberto Contador, Daniel Mar tin, Pierre Roland, Bauke Molle- ma. Froome smeert ze allemaal zo'n twintig a dertig tellen aan. Er is er maar een die hem kan vol gen: BMC-kopman Richie Porte. Jarenlang was hij het werk paard van Froome. Maar bij Sky sneuvelde hij op zijn eigen ambi ties. Als stand-in van de afgestap te Froome eindigde hij in de Tour van 2014 pas als 23ste. Een jaar later gaf hij als kopman op in de Giro. Eigen ambities, Poels koestert ze net zo goed. Mocht Froome ko mende Tour iets tegenkomen, dan wacht voor hem mogelijk TENNIS SCHRIJF JE ALVAST IN OP pzc.nl/wielerspel zaterdag 11 juni 2016 TENNIS A Het tennistoernooi van Rosmalen is de hoogstgeplaatste spe ler kwijtgeraakt. David Ferrer ging in de kwartfinales onderuit tegen de Luxemburger Gilles Muller: 6-4 4-6 6-7 (5). foto belga SCHAATSEN De opzet van de we- reldkampioenchap- pen allround schaat sen blijft onveran derd. De mannen rij den op de slotdag de 10.000 meter en de vrouwen de 5000 meter. In de roep om veranderingen in de sport was een van de ideeën om de lang ste afstanden in te ruilen voor kortere. Dat plan werd echter bij het ISU-congres terzijde geschoven. SCHAATSEN Jan Dijkema (foto) volgt Ottavio Cin- quanta op als voorzit ter van de internatio nale schaatsunie ISU. De Nederlander werd gisteren geko zen tijdens het con gres in Dubrovnik. IJSHOCKEY De Canadese ijshoc- keylegende Gordie Howe is gisteren op 88-jarige leeftijd in zijn woonplaats Ohio overleden. 'Mr. Hoc key' won viermaal de Stanley Cup met De troit Red Wings en werd zesmaal uitge roepen tot beste spe ler van de NHL. Howe speelde tussen 1946 en 1980 maar liefst 1924 duels in de NHL en maakte daarin 869 doelpunten. Bolwerk Twente Leon ten Voorde Enschede —Onno Jacobs De hiërarchie bij Team Sky. Na rit vijf in het Critérium du Dau- phiné wordt ze perfect in beeld gebracht vanuit een helikopter die boven Vaujany hangt. Arjan Schouten Vaujany —Chris Froome Prijzen aangeboden door Mogelijk gemaakt door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34