3 dagen bruisend Groningen .m ANWB Ledenreizen 32 EK VOETBAL Wales rekent op Bale HUGO BORST Spektakel bij opening EK Zlatan of Ronaldo Hopelijk wordt die maffe, briljante Zla tan Ibrahimovic deze zomer de beste van allemaal. Groot is die kans niet. Zlatan heeft modale medespelers en Zwe den zit in een poule met Italië en België. Een gelukje is dat vier van de zes beste nummers drie zich ook plaatsen voor de achtste finales. Een ruime zege op Ier land maandag en een gelijkspel te gen de Belgen of de Italianen is voldoende om de fenomenale Zla tan in het toernooi te houden. Als ik me op iemand heb verke ken, dan toch wel op hem. Deze week zag ik mezelf terug in de do cumentaire Becoming Zlatan. In een tv-column voor Studio Sport uit 2001 provoceer ik de spits van Ajax, die zijn ellenbogen gebruikt en niet zijn voeten. Ik beweer dat hij het Ajax-shirt onwaardig is. 'Hé Zlatan, tweederangs buitenlander, scheer je weg! Ne derland is vol.' Het is best lang geleden, vijf tien jaar al, maar het is nog niet verjaard. Zijn technische vaardigheden her kende ik heus wel, maar binnen Ajax waar ik mijn oor toen hijgerig te luis ter legde, was men - op Leo Been hakker na - unaniem: Zlatan heeft het hoog in zijn bol, hij is gek. Het optelsommetje was snel gemaakt: onevenwichtige h persoonlijkheid, mentaal niet W sterk genoeg voor topsport. Kiel halen, die vervelende, arrogante gozer. Had ik destijds Ajax-scout John Steen Olsen maar gespro ken. In een andere documentaire over Zlatan die ik deze week zag, beweert de extreme voetbalkenner Steen Olsen dat voor hem alleen Pelé en Cruijff beter waren dan Zlatan. Beschaamd zoek ik naar excuses voor mijn miscalculatie. Wat meespeelde toen: Zla tan reed in 2001 Mitsubishi. Als de beroemde stelling 'De man is zijn auto' klopt, dan kon Zlatan dus nooit wat voorstellen. Ik had moeten weten dat je eerste automo biel niet bepalend is. Mijn vader begon in een Renault 4, werkte zich via een Daf 33 op naar een Daf 44, promoveerde naar een Daf 55 en toen ging het hard: Citroën, Volvo, BMW. Na zijn loopbaan reed pa in Subaru en Renault. Zlatan is geen Volvo, hij is een Ferrari Mijn vader had één auto tegelijk. Nee, dan Zlatan. Hij heeft geen uitpuilend wagenpark als Ronaldo, maar Zlatan bezit of bezat onder andere een Audi S 8, een Maserati Gran Turismo, een Lamborghini Gallardo, een Porsche 918 Spyder en een Ferrari Enzo. Zla tan is een Ferrari. Waarom maakt hij dan reclame voor Vol vo, de Volvo V90 in het bijzonder? Schitte rende commercials trouwens. Snelle reclame jongens wringen zich in bochten om Zlatan een Volvo te laten zijn, maar Zlatan is gewoon geen Volvo. Mijn eerste associatie met Volvo is veilig. Veilig, hoofdletter V. Mijn eerste asso ciatie met Zlatan is gevaarlijk. Levensgevaar lijk, hoofdletter L. Mijn vader zaliger, hij was een Volvo. Maar ik drijf dit niet op de spits. Ik zeg nooit meer iets lelijks of doms over Zlatan Ibrahimovic. Hoe langer lid, hoe meer voordeel anuub zaterdag 11 juni 2016 De bondscoach van Wales, Chris Coleman, weet dat veel ogen op zijn sterspeler Gareth Bale zijn gericht. Hij is niet bang dat de speler van Real Madrid daar on der gebukt zal gaan. „Als iemand twee keer de Champions League heeft gewonnen en heeft laten zien wat hij heeft laten zien, is het logisch dat ze op hem gaan letten. Hij is eraan gewend om in de schijnwerpers te staan." Met een korte show vol muziek en dans is gisteren de vijftiende editie van het EK voetbal geopend. In het Stade de France van Saint-Denis zweepte de wereldberoemde Franse dj David Guetta (foto) het publiek op. Straaljagers trokken met gekleurde rook de Franse vlag boven het stadion. Zlatan als automobie Kom genieten in Groningen, een bruisende stad! De stad kent een lange, roerige geschiedenis en dat is te zien aan de historische pakhuizen, hofjes en gebouwen. Groningen is ook een stad met de meest vernieuwende architectuur binnen haar grenzen. Je kan verder heerlijk winkelen en vergeet niet de Groninger koek te proberen tijdens dit arrangement van ANWB Ledenreizen. Inbegrepen 2 nachten in Apollo Hotel Groningen**** 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx welkomstpakket incl. kortingsboekje koffie of thee bij aankomst Blauw alle bovenstaande extra's 'ontdek Groningen-pakket' gratis parkeren in de parkeer garage Brons y alle bovenstaande extra's stadswandeling Zilver alle bovenstaande extra's toegang tot de Martinitoren Goud alle bovenstaande extra's Hooghoudt cocktail met Groninger worst Platina alle bovenstaande extra's driegangenmenu in het hotel restaurant of buitenterras Ga je mee? Boek nu deze reis van Pharos Reizen, autovakanties van ANWB op anwb.nl/groningen of bel ANWB Ledenreizen op 088-269 O 269, keuzenr. 1 (lokaal tarief). Reisperiode: 24juni t/m 23 december 2016 Vanaf 79,- p.p. o.b.v. 2 personen in een 2-persoonskamer in de periode 24jun. t/m 30 aug. en 1 nov. t/m 23 dec. 2016. Toeslag 1-persoonskamer 40,- p.p. per nacht. Exclusief: toeristenbelasting 3,- p.p.p.n. en reserveringskosten 15,- per boeking Bekijk deze reis op anwb.nl/groningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32