'Film léék niet op Renesse' Politie rolt grote hennepbende op 2 NI MAIKEL HARTE Win! Vind de Dory's en bekijk Finding Dory als eerste! Column Het zal 1997 zijn geweest dat een kameraad in Amster dam mijn studentenkamer binnenstapte. Sander, zo heette hij, ging een literair webmagazine beginnen. Een webmagazine? Nog nooit van gehoord, het leek mij een leuke naam voor het clubblad van spinnenliefhebbers. Hij legde me uit dat hij een tijdschrift op in ternet ging beginnen. Internet, te genwoordig net zo normaal als stromend water, maar toen nog een rariteit. Ik had het in ieder ge val niet. Ik was al blij met m'n PC waarop ik m'n werkstukken kon maken en die ik dan op een flop py overal mee naar toe kon ne men. Volgens Sander was internet de toekomst, straks zou iedereen via het internet verbonden met el kaar zijn en kon je dus op die ma nier ook een tijdschrift beginnen. Hij wilde in zijn webmagazine oude en moderne tijden samen la ten komen en wilde graag een oud zeemansverhaal. Hij, een Lim burger dacht dat ik als Zeeuw wel even zo'n verhaal uit m'n mouw kon schudden. Ik kwam met de Vliegende Hollander aanzetten, maar hij was bang voor auteurs rechtelijke aanspraken, ik moest zelf maar wat bedenken. Ik kwam met een verhaal over een kapitein uit Zaamslagveer die vanwege zijn rode bos krullen Kapitein Rooibos werd genoemd. Jaren la ter, toen we met m'n bandje De Lamaketta's, een zeemanslied wil den brengen ter ere van de Haven feesten, kwam het verhaal weer boven water. Nu bijna twintig jaar later wordt er weer een nieuw ver volg aangegeven. Brouwerij De Halve Maan uit Hulst gaat Kapi tein Rooijbosch bier brouwen. Hij heet nu Kapitein Rooijbosch, om verwarring met de rooibos van Pickwick te voorkomen, maar het mag de pret niet drukken. Het eer ste biertje wordt de 'Yokokohama IPA' van Japanse hop en rooibos- thee. Ik heb nog geen idee of het smaakt, maar leutig vind ik het so wieso. Proost! Ik heb nog geen idee of het smaakt, maar leutig vind ik het Stelling Ik mis de zondagsrust TOOS HENK JUICHPAK EK 2016 Windpark Delta en Heineken Hulsterse in modellenstrijd Marinefregat te bezoeken Contact HEEFT U EEN TIP VOOR DE KRANT? ZO KOMT U MET ONS IN CONTACT Renesse kan opgelucht ademha len: de gelijknamige puberfilm zal volgens jongeren, die donder dagavond een sneak preview kre gen in theater fïZi in Zierikzee, geen vakantiegangers weerhou den naar de Schouwse badplaats te gaan. Een opa die zijn kleinzoon op zijn sterfbed meegeeft zo veel mogelijk eh, geslachtsgemeen schap te hebben en die wil dat zijn kleinzoons zijn as in een vuurpijl afschieten op het strand. De kleinzoons die daar met hun nerderige vrienden ge volg aan geven en terechtkomen in een wereld van condooms, kotsvlagen en bierdouches. Sneak preview Wie de trailer ziet, krijgt mis schien niet een heel gerust ge voel bij het idee dat zijn 16-jarige dochter deze zomer vakantie viert in Renesse. Daarom stapte Jelt Pekaar, een van de tien Schouwse jongeren die donder dagavond een sneak preview kre gen van de film, ook sceptisch de filmzaal binnen. Maar hij kwam glimlachend naar buiten. „Het was eigenlijk best een leuke film", zegt hij, zelf nog enigszine verwonderd. Pekaar (16) zit op de jeugd theaterschool en gaat volgend jaar naar de toneel school. Hij weet dus wel wat van acteren. „Ik verwachtte een slech te film, vanwege die trailer, maar het viel reuze mee. Het zal vol clichés, dat wel, maar het was al lemaal zo absurdistisch en humo ristisch dat je het gewoonweg niet serieus kan nemen." De film is totaal niet bedoeld om Renesse belachelijk te maken En Renesse? „Het léék niet eens op Renesse. Iedereen ziet in één oogopslag dat het in een land als Spanje is gefilmd. De naam Renesse valt nauwelijks. Ik kan me voorstellen dat mensen bang zijn dat Renesse in een ne gatief daglicht komt te staan. Maar wie de film ziet, weet wel beter." Hoeveel Dory's vind jij in deze krant en het magazine? De politie heeft de afgelopen we ken een grote henneporganisatie een flinke slag toegebracht. Het gaat om een organisatie die in Zierikzee en Bergen op Zoom twee zeer grote stekkenkweke- rijen had. Ook werd er door die organisatie hennep gekweekt in Hoek, Goes (2x), Haamstede, Oosterland, Scharendijke, Dord recht, Doetinchem en in kweke rijen in België en Duitsland. Die bende gebruikte zelfs een loods op het industrieterrein Borchwerf bij Roosendaal als ei gen distributiecentrum om de kwekerijen te bevoorraden. Rechercheur Peter Groenewe- gen en districtschef Ronald Wey- dema spreken van een zeer pro fessionele bende die zich toeleg de op het hele hennepproces. In de stekkenkwekerijen trof de politie 2000 planten en 21.500 stekken aan. Door het oprollen van die stekkenkwekerijen is de bevoorrading van honderd hen nepkwekerijen verstoord. De twintig verdachten worden over enkele maanden berecht. Zeeland 6 zaterdag 11 juni 2016 Rooi bosch Vandaag: reageer op pzc.no Gisteren: Ik vind het EK tóch leuk 268 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS ZOETERWOUDE Energiebedrijf Delta en bier brouwer Heineken hebben in Zoeterwoude vier wind turbines in gebruik geno men. Windpark Barrepolder heeft een vermogen van 12 megawatt en dekt daarmee 40 procent van de stroom- behoefte van de brouwerij. Guido Custers, directeur van Delta Energy zegt in een persbericht dat zijn be drijf 'dit soort innovatieve partnerships verder zal blij ven uitbouwen en herhalen'. HULST Biancavan Ommen (44) uit Hulst doet goede zaken in een modellenwedstrijd van modeontwerper Mart Vis ser en Libelle. Van de bijna 1800 aanmeldingen wist ze door te dringen tot de laat ste zestien. Op www.mart- visser.nl/content /modellen kan een stem op de kandi daten uitgebracht worden. Op 17 juni wordt bekendge maakt wie van de zestien Mart Vissers nieuwe model wordt. VLISSINGEN Het marinefregat Zr. Ms. De Ruyter is woensdag 22 juni in Vlissingen te bezoeken. Het schip is deels open voor publiek van 13 tot 16 uur. Vlissingen heeft een speciale band met het mari nefregat. Die dag ligt het in de Buitenhaven, bij Finsa. Commandant kapitein-luite nant Wiggert Vooijs ont vangt de Vlissingers alvo rens de gemeenteraad van Vlissingen aan boord komt voor een cocktailparty. Op pagina 28 vindt u ons co lofon met daarin de telefoon nummers en e-mailadressen van de verschillende afdelin gen en regio's. Wendy Wagenmakers Renesse Vanaf 29 juni is de nieuwe Disney/ Pixar film Finding Dory te zien in de bioscopen en jij kunt hem met je klas of sportclub (max. 30 personen) als een van de eersten zien. Dory is het vergeetachtige vriendin netje van Nemo en gaat op zoek naar haar ouders in dit spannende vervolg op Finding Nemo. Vul op pzc.nl/speelplezier het juiste aantal in en maak kans op een geheel verzorgde middag waarbij je samen met je klas of sportclubje Fin- ding Dory gaat zien. Kijk voorde voorwaarden op pzc.nt/speeLptezier Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2