v Pinkpop wacht vooral op opa Paul Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt! □Tri H 1 iPhone 5s »r hollands nieuwe. Nijmeegse Vierdaagse ia e SHOW CULTUUR 27 Oil v. «0/: TOTAAL P/MND 2 0 verlaten van RTL Nieuws opbiechtten na decennia autocue te snakken naar bewegingsvrijheid. 'Het korset ging knellen', zei Hemmen. Stax ervaart dat niet zo omdat ze meer doet dan alleen stu diowerk. Ze vindt 'gewenning' sowieso een wat eng be grip. „Ik kijk constant naar manieren om mezelf te blijven ontwikkelen. Ik moet niet het gevoel heb ben dat ik stilsta. Dat is nu nog zeker niet het geval hoor, maar het lijkt me niet gezond mijn hele leven het zelfde te doen. Van dat idee alleen al krijg ik een lichte pa niekaanval. Ik ga binnenkort een paar weken backpacken in Vietnam. Met een vrien din, maar ik ben ook het type dat alleen zou gaan. Ik ben al tijd bang dat ik over tien jaar te rugkijk en denk: jeetje, is dat het enige dat ik heb gedaan? „Nee, dat is geen dertigerscri sis." Lachend: „Die heb ik al ge had. Ik denk dat iedereen die tegen de 30 loopt dat wel heeft. Al je vrienden om je heen gaan trouwen en krijgen kinderen. Ik heb geen kinde ren, ook geen relatie. Maar ik ben daar eigenlijk wel blij mee", aldus de nieuwslezeres, die vorig jaar nog haar geheimgehouden relatie met sportcollega Sjoerd van Ramshorst zag stranden. „Twee van mijn vriendinnen vertelden tijdens dat weekendje Gent dat ze weer zwanger zijn. Ik denk dan absoluut niet: waar om zij wél?! Die vrijheid past bij mij. Als ik een paar dagen vrij ben, scoor ik een goedkoop tic ket naar Barcelona, waar mijn zus woont. Ik voel geen gemis, echt niet." Dromen, plannen, ambities uit spreken: Stax wil er niets van we ten. Ze sluit in elk geval het pre senteren van andere journalis tiek gerelateerde programma's niet uit. „Ok, Boer Zoekt Vrouw zou ik wel willen doen. Fantas tisch vind ik dat", wil ze nog kwijt. „Mensen willen je graag in een hokje kunnen stoppen. Mijn mentor schreef in ons schooljaarboek dat hij mij later wel in een mantelpak en op ho ge hakken over straat zag lopen." Ze trekt haar benen op. „Kijk: gympies. Ik ben niet zo'n ty pisch meisje-meisje. Tijdens mijn studententijd heb ik altijd met jongens in een huis ge woond. Lekker ongecompliceerd, daar houd ik wel van. Mijn opa zei altijd: 'Jij gaat later met een boer trouwen'. Iedereen had dus blijkbaar een ander beeld van mij. „Je vindt maar wat je vindt. Ik word daar steeds makkelijker in. Hoe de kijker nu weer over mij denkt? Ik trek me er niets meer van aan." Dionne Stax verheugt zich op de 100ste Vierdaagse in Nijmegen (19 tot en met 22 juli). Ze is voor de achtste keer van de partij. „Het is een soort uit de hand gelo pen hobby. Die gemoedelij ke sfeer! Iedereen lijdt er pijn, dat schept een fijne band. Ik kom uit de buurt, dus ik ken in elk dorp wel iemand. Dan loop je zo'n tocht in een soort trance." Het kan bijna niet anders: het duurt niet lang meer tot het pro gramma van Pinkpop wordt gere duceerd tot een lijstje van drie hoofdacts met een uitgebreid voor programma. De gisteren begon nen editie van dit jaar lijkt zelfs drie dagen van voorspel te bevat ten. Want hoezeer de stadionrock band Red Hot Chili Peppers en Nederlands trots The Common Linnets gisteren ook hun best de den: de 47ste uitvoering van Pink pop draait om de komst van Paul McCartney (73) morgen. Hoewel er de laatste dagen al veel over hem werd gesproken, zijn er nog tal van vragen onbeant woord. Hoe verloopt zijn reis bij voorbeeld? Wanneer arriveert hij in Limburg? Hij neemt zijn privé- jet, dat is zeker. Maar is hij op tijd voor een praatje met bewonderaar Douwe Bob, die 's middags op het zelfde podium optreedt? En zingt hij ter afsluiting Pinkpops traditio nele slothymne All You Need Is Lo- vel En ook: wat klopt er van het ge rucht dat Bruce Springsteen mor gen een tussenstop maakt in Land graaf voor een duet je? Onder de last van die discussie Na drie dagen voorspel is het podium morgen eindelijk vrij voor de ex-Beatle voltrok zich het Pinkpop-debuut van de Common Linnets gister middag in betrekkelijke anonimi teit. Het was negen jaar geleden dat zangeres Ilse DeLange (39) nog solo op Nederlands grootste festival stond. Een hiaat dat ze, ge zien haar gretigheid achter de mi crofoon, als te lang had ervaren. The Linnets hebben inmiddels al het solorepertoire van DeLange vervangen door eigen materiaal. Het leverde een stemmig optre den op dat eigenlijk maar één ding miste: hits met de kracht een festivalmeute in beweging te brengen. Daarvoor zijn de songs van de americanagroep te zeer ge modelleerd naar de kleine zalen en countrysaloons. Vandaag gaat Pinkpop verder met een programma dat leunt op de rentree van Doe Maar (na 33 jaar) en de spektakelrock van het Duitse Rammstein. En daarna is het podium morgen dan eindelijk vrij voor de ex-Beatle. 1000 MB/MIN/SMS BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! zaterdag 11 juni 2016 Ik laat graag meer van mezelf s zien The Common Linnets tijdens hun debuut op Pinkpop in Landgraaf, foto marcel van hoorn/anp Met optredens van de Common Linnets, Red Hot Chili Peppers en Major Lazer beleefde Pink pop gisteren een feestelijke ope ning. Maar in werkelijkheid staat het festival in het teken van maar één man: Paul McCartney. Stefan Raatgever Landgraaf j BRow -„mi, 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de iPhone 5s. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 20,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 449,- betaal je slechts 240,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,- Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 30 juni 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27