V hJ fip i 26 ANGELA KIJKT TV Ze is de leukste nieuwslezer van de NOS, maar wie is Dionne Stax nou eigenlijk? „Ik heb geen kinderen, ook geen relatie. Maar ik voel geen gemis. Echt niet." i g Kijk; gympies. Lekker ongecompliceerd, daar houd ik wel van Rafael van der Vaart - ik was afgelo pen jaren eerlijk gezegd vergeten dat hij ook nog voetballer is. Ik had voor al medelijden met hem. Eerst dat hele ge doe met Sylvie en die beschuldiging dat hij haar een klap zou hebben gegeven, vlak voor hun echtscheiding wereldkundig werd. Toen dat hele gedoe met Sabia en die al dan niet gefakete zwangerschap die uit eindelijk mis liep. Geen wonder toch ze hem liever kwijt zijn bij Sevilla? Met zoveel privésores aan het hoofd schiet niemand een deuk in een pakje boter. Maar nu is Van der Vaart terug. Als voet balanalyticus bij de NOS tijdens het EK, dat gisteren officieel begon. Ik zeg het maar even voor de zekerheid, want mij was het ook bijna ontgaan. Meteen al bij zijn de buut in Studio France nam hij mij voor zich in. Van der Vaart liet duidelijk merken dat hij zijn eigen koers vaart. Voor hem geen opengeknoopt overhemd a la Voetbal Insi- de-concullega Van der Gijp of gesponsorde trui waar Jan Boskamp bij zweert. Maar ge woon een simpel zwart shirt op een gewo ne spijkerbroek. Hij barstte niet in een gie rende lach uit en hij greep geen enkele keer presentator Henry Schut of collega-analyti cus Hugo Borst bij de nek. Daar zat gewoon een normale gozer op de bank. Maar wel een gozer die een vanzelfsprekend zelfver trouwen uitstraalt en die niet hoeft te schreeuwen om aandacht te krijgen. Naar die zachte, prettige stem wil je als kijker maar wat graag luisteren. Verwar die be scheidenheid overigens niet met bescheten- heid om zijn mening te durven geven. Na een grappig filmpje van Bert Maalderink over de chagrijnige Belgische bondscoach en zijn elftal dat nauwelijks de tijd nam (of kreeg) om de NOS-verslaggever te woord te staan, ging hij er best stevig in. „Vanaf nu ben ik geen fan meer van de Belgen. Wat een chagrijnige vent zeg." En heus, hij weet als geen ander dat een interview met Maal derink 'behoorlijk irritant' kan zijn. „Maar iets vriendelijker mag wel." Mijn voorspelling: Oranje mag dan niet bij het EK zijn, dit wordt de zomer van Rafael van der Vaart, let maar op. En dan heb ik het nog niet eens over die geweldig leuke dame met wie hij tegenwoordig ligt te zoenen op het strand. Gibson wil weer film over Christus Lubach wint prijs voor tv-satire elemaal wen nen doet het nooit: om half vier 's L ochtends de wekker ho ren gaan om dan tot het middaguur in uitgeruste toestand wakker wordend Nederland het laat ste nieuws te brengen. „Ik doe het al drie jaar, maar het is niet zo dat ik elke dag stralend op sta." En nu Dionne Stax (31) ook met regelmaat avond journaals mag presenteren, is het leven er niet regelma tiger op geworden. „Of dat soms killing is? Je kunt vaak niet 's avonds nog wat gezelligs onderne men. Dit werk moet je dus écht heel leuk vinden." En gelijk daarachteraan: „Ah, wat klink ik toch zielig zo. Het is leuk werk. Je moet iets creatiever zijn in de planning. Ik deed laatst nog een week endje Gent met mijn vriendin nen uit Boxmeer, waar ik van daan kom. Zo probeer ik mijn sociale leven een beetje te be houden." Het ging na binnenkomst bij de NOS vlot met Stax. Vier jaar geleden deed ze nog NOS op 3 en inmiddels is ze niet meer weg te denken als presentator van het 'se rieuze' NOS Journaal. In januari 2015 kreeg ze haar eerste breaking news voor de kiezen met de aanslag op het hoofdkantoor van Charlie Hebdo in Parijs. In de woonkamer van haar huis in Amsterdam hangt een ingelijste editie van het satiri sche weekblad. „Ik kijk er regelma tig naar. Het is een soort aanden ken van mijn eerste grote journalis tieke nieuwsuitzending. Zoiets blijft je altijd bij. „Het is heerlijk om te improvise ren, niet altijd vast te zitten aan die autocue", vervolgt ze, terugblik kend op die hectische live-uitzen ding. Inmiddels mag het jongste ge zicht van de nieuwsomroep vaker de deur uit en versloeg ze onder meer Sail Amsterdam, Koningsdag, een verkiezingsdebat en volgende maand voor de eerste keer de Vier daagse in Nijmegen voor televisie. „Ik ervaar het als een vrijheid om meer van mezelf te kunnen laten zien." Dat brengt de woorden van onder anderen Rick Nieman en Roelof Hemmen in herinnering, die bij het 1 ,v- |s j --A-S SSil Quote van de dag 'Stretchen, veel water drinken en slapen. Zo overleef ik rock-'n-roH' zaterdag 11 juni 2016 Debuut OPSTANDING Mel Gibson wil een vervolg ma ken op zijn om streden film The Passion of the Christ. Hij heeft Randall Wallace in de arm geno men voor het script. De film moet over de op standing van Je zus gaan. NIPKOW Zondag met Lu bach is gister middag door te levisiecritici be kroond met de Zilveren Nip- kowschijf. 'De eerste Neder landse satirische nieuwsshow die gelukt is', meldt het juryrapport. Het programma was te zien bij I Gudo Tienhooven J r-v' \Ti\ N vT' FOTO.SHODY CARÉIVlAN '.-1 Dv w-v "'Da'i'"« V, w? «S Lionel Richie leeft sinds de dood van David Bowie en Prince bewuster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26