treppenlifte.nl 'Ik heb nooit een echt zondaggevoel gehad' Hooguit vergeetboodschappen op zondag 'We gaan liever door de week naar het centrum' leder voordeel heeft zijn nadeel! E 23 €750; Mireille Penning uit Vlissin- gen heeft nooit een echt zondaggevoel gehad. Ze is met dochter Teddie op weg naar de Albert Heijn XL (364 dagen per jaar open) in Vlissingen. Voor Mireille is zondag een dag als alle andere dagen. Ze werkt vaak op zondag en in de avonden in de bediening of in de re ceptie van strandhotel Westduin. Haar man werkt in ploegendiensten. „En mijn vader was bakker. Die werk te dus ook op zondag, want op maan dag moest er weer vers brood zijn." Kortom, de zondag is voor de Vlis- singse nooit een vanzelfsprekende vrije dag geweest. Mireille vindt het heerlijk dat ze niet in de gewone maandag- tot-vrij- dag-van-9-tot-5-routine rond hoeft te draaien. „Zo heb ik door de week tijd om overdag lekker thuis te zijn." En als ze zelf een keer niet op zon dag hoeft te werken is het fijn dat ze op die dag kan gaan winkelen. „Van mij mag alles altijd open zijn. Even verse broodjes halen. Heerlijk!" Pieter en Nelly van Dongen uit Middelburg zijn al een tijdje gepensioneerd. Voor hen is het dus altijd zondag. Of toch niet? „Ik doe op zondag hooguit wat vergeetboodschappen", zegt Nel ly. „Of als je plotsklaps bezoek krijgt. Dan is het toch wel gemak kelijk dat je nog gauw even naar de supermarkt kan gaan." Maar uitgebreid gaan winkelen op zondag? Nee, dat hoeft voor hen niet. Ze zien bij hun zoon de keerzij de van de altijd-open-economie. Die zoon heeft een kledingzaak in Goes. Pieter van Dongen: „Zo'n Albert Heijn kan gemakkelijk alle dagen open zijn. Maar voor een gewone ondernemer met een eigen zaak is het geen doen om ook op zondag de deur te openen. Die staat al zes dagen in de week in zijn winkel." Nelly: „En op zondag ligt de administratie te wach ten." Ze zien in hun omgeving dat zondag steeds meer de bood- schappendag is geworden en za terdag de dag om te sporten. Pieter: „Kijk maar naar al die voetbalclubs die van de zon dag- naar de zaterdagafdeling zijn overgestapt." I arjolein: „Zaterdag, zon dag of dinsdag, voor ons I maakt het weinig uit. Zondag is een dag als alle andere. We komen allebei uit de horeca, dan werk je standaard in het week end. Ik werk nu in een telecom- zaak in een wijkwinkelcentrum. Op zondag zijn we nooit open, dat is op die locatie niet rendabel. Maar op zaterdag werk ik wel de hele dag. Richard zorgt dan voor lyier, maakt het huis schoon, draait wat wasjes. Over een paar jaar zullen we op zaterdagochtend wel langs de lijn staan bij Tyler. Ik werk parttime, Richard is mo menteel werkzoekend. Ook door de week zijn we een aantal dagen samen thuis. Shoppen doen we ei genlijk nooit op zondag; dan is het veel te druk. We gaan liever door de week naar het centrum. Boodschappen doen we op zon dag wel, net als eigenlijk elke dag." korting Ontvang korting op een traplift zolang Duitsland nog in het toernooi zit. zaterdag 11 juni 2016 Mireille Penning en dochter Teddie VLISSINGEN Pieter en Nelly van Dongen Middelburg Marjolein (24), Richard (40) en Tyler (2) van der Hijde Rotterdam FOT&SONKSeBvEN EN ONI JBENjOJÏEEL, (RECHTSBOVEN) M/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23