Ontdek de Moezel 20 °C in de foodtruck De zondag is de nieuwe zaterdag 90.000 beveiligers actief Het EK voetbal werd gisteravond feestelijk geopend. Maar Frankrijk piept, kraakt en vreest terreur. Walcheren JÊ B Shoppen in het weekend doen we nu op zondag H Er wordt al meer geld uitgegeven dan op zaterdag B Op zaterdag zijn we te druk met sport en hobby's P22 Het Europees kampioenschap voetbal begon gisteravond met een vrolijke openingsceremonie in het Stade de France met 600 dansers, veel vlaggen en 80.000 supporters voor de openingswed strijd. Maar ook met lange wacht rijen, een enorme politiemacht én onder hoogspanning. Na de twee bloedige terreur aanslagen in Parijs van januari en november 2015, wil Frankrijk er alles aan doen om het EK pro bleemloos te laten verlopen. In heel het land zijn de komende weken 90.000 agenten en beveili gers actief. Alleen al in Parijs, waar gisteravond de openings wedstrijd Frankrijk-Roemenië werd gespeeld, lopen 13.000 agen ten rond. Voor het stadion en de Premier Valls noemt het 'onbegrijpelijk' dat de vakbonden actievoeren tijdens het EK fanzones stonden enorme rijen wachtenden, omdat iedereen wordt gefouilleerd. Toch begon de eerste wed strijd onder een moeilijk gestern te. Bij het spoor wordt gestaakt. Een groot deel van het metro- en treinpersoneel dat naar het Stade de France rijdt, legde gisteren het werk neer. Het spoorbedrijf zag zich genoodzaakt tientallen speciale pendeldiensten in te zet ten om supporters toch op tijd bij het openingsduel te krijgen. De Franse regering vreest dat de protestacties het imago van het land bezoedelen. Vanaf van daag wordt bij Air France ge staakt. In Parijs en andere steden hoopte het vuilnis zich de afgelo pen dagen op straat op door een staking van vuilnismannen. „Waar gaan alle toeristen straks mee naar huis?", verzuchtte een hotelmedewerkster in Parijs. „Met foto's van bergen vuilnis? Met verhalen over de stank?" De gemeente beloofde tientallen extra vuilniswagens in te zetten. „Alles zal worden opgeruimd", al dus burgemeester Anne Hidalgo. Door de overlast is de kritiek op de vakbonden toegenomen. Premier Valls noemde het 'onbe grijpelijk' dat er actie wordt ge voerd tijdens het EK, nu alle ogen van de wereld op Frankrijk zijn gericht. Voorman Philippe Martinez van vakbond CGT zeg de daarop toe dat 'alle supporters op tijd bij de wedstrijd moeten kunnen zijn'. De regering nodigde de CGT-topman uit voor een ge sprek 'als dat leidt tot een onmid dellijke beëindiging van de ac ties'. Maar daarvan lijkt nog geen sprake. Martinez zei bereid te zijn tot nieuw overleg, maar 'de acties gaan door'. Tel de Dory's in de krant en win een vintastische prijs! »P2 Kras.nl/17518 of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia Rapper die Hl i3 alle kids 0 laat chi Men 1 Kangoeroewonen: fMT l Muziekfeesten: W' JfpY H jj| festivals op een rij J|jjjj Heidi Schwander en Isaac Hubregtse reizen stad en land af met hun mobiele koffiebar. Deze zomer zijn ze ook vaak in Zeeland te zien, want de hype van de foodtruckfestivals heeft ook onze provincie bereikt. ZEELAND2 Nerveuze start EK Frank Renout Parijs Meer over het EK voetbal op de pagina's 6-7 en 30-33 Geniet direct aan de Moezel in het gezellige wijnstadje Löf. Comfortabel hotel in een prachtige wandel- of fietsomgeving Incl. ontbijt, wifi, parkeren en gebruik zwembad en sauna Tip: bezoek de historische steden Trier en Koblenz 3JH Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds zaterdag 11 juni 2016 De PZC is onderdeel van Lokaal mogelijk een buitje pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 136 7 11688 5 5 5 5 4 7 l FOTO MECHTELD JANSEN Happy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1