Waan Ben jij oeze zomeR? SoLmaRTours oe Man 17 ttüIZ OM spreekt van brandstichting met terroristisch oogmerk Demonstrant tegen azc stond gisteren voor de rechter om het gooien van een molotovcocktail naar een moskee. MaLGRBT 10 DAGEN HP Het leven zat Ray mond S. (34) uit En schede flink tegen. Veel privéproblemen. En hij maakte zich ook nog eens zorgen over 'de asiel zoekers', die op oudejaarsavond in Duitsland tientallen vrouwen had den aangerand. Juist zo'n vluchtelingenopvang zou er ook in Enschede komen. Dus vond Raymond zichzelf op eens met vier vrienden en twee brandbommen terug in zijn schuur en daarna bij de lokale moskee, zo vertelde hij huilend voor de rechtbank in Almelo. Ze wilden 'de gemeenten schrik aan jagen'. Dan zouden de bestuur ders misschien afzien van het azc. Het OM neemt de zaak hoog op: brandstichting met terroristisch oogmerk. Er waren meerdere men sen, onder wie kinderen, in het ge bouw. De molotovcocktails raak ten de moskee niet, er raakte nie mand gewond. Wel maakten S. en zijn vrienden na afloop een selfie: biertje in de hand, duim omhoog. Raymond S. en de andere ver dachten zijn bekenden van elkaar uit Enschede. Jeroen B. (34), Dan ny H. (24) en Marco H. (36), die over een maand moeten voorko men, speelden een prominente rol in de protesten tegen de komst van een azc in Enschede. Twee we ken voor dat de brandbom de mos kee raakte, liep Danny H. mee in S. en zijn vrienden maakten na afloop een selfie: biertje in de hand, duim omhoog een protestmars. Hij droeg een sweater met de afkorting DTG er op, van de actiegroep Demonstran ten Tegen Gemeenten. Die groep deed mee aan azc-pro- testen door heel het land. Danny H. zei voor 'geweldloos protest' te zijn, enkele weken later werd hij opgepakt op verdenking van het gooien van een brandbom. Ten tij de van hun arrestatie waren H. en zijn vrienden al wel met ruzie bij DTG vertrokken. Ze stapten over naar de Dutch Self Defense Army (DSDA), een groep die tegen de 'is lamisering van Europa' is. Ze wil 'dat Nederland wordt teruggeven aan de Nederlanders'. Onderzoekers waarschuwen al een tijdje voor de vermenging van anti-azc protesten met ex treem-rechtse actiegroepen. „Der gelijke groepen gebruiken de vluchtelingendiscussie al enige tijd om zichzelf te kunnen profile ren", zegt Cyriel Triesscheijn, di recteur van anti-discriminatie-or ganisatie RADAR. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrij ding en Veiligheid (NCTV) stelde in maart dat 'de onvrede rond de instroom van asielzoekers een toe name van extremisme tot gevolg heeft'. Ze doelden daarmee onder meer op het gooien van vuurwerk naar een noodopvang voor vluch telingen in Woerden, de rellen bij een gemeenteraadsvergdering over een azc in Geldermalsen en het gooien van de molotovcock tails naar de moskee in Enschede. De afgelopen weken hebben zich niet meer van dergelijke, gro te incidenten voorgedaan. „Het ge weld van toen was incidenteel, het blijkt geen trend", zegt een woordvoerder van de Nationale Politie. „We merken nu dat er minder incidenten zijn bij discus sies over de komst van een azc." Een oorzaak daarvan kan zijn 'dat de druk enigszins van de op vang af is, doordat er minder asiel zoekers binnenkomen', denken Triesscheijn en cultuurhistoricus Gerard Rooijakkers. Toch zijn er nog protesten tegen de komst van asielzoekers. COA en gemeenten openen nog steeds nieuwe opvangplekken. Maar bij het protest van 50 omwonenden tegen de komst van drie Eritreese vluchtelingen in een rijtjeshuis in Oss gingen vorige week geen ste nen door de ruiten, maar gingen er schalen met bitterballen en bak lava rond. De rechtbank besloot gisteren dat Raymond S. voorlopig vast blijft zitten. Raymond zelf heeft veel spijt. Hij heeft vanuit zijn cel een excuusbrief aan de moskee ge schreven. Beste prijs, goede reis! 0495-588740 www.solmar.nl zaterdag 11 juni 2016 'Brandbom voor de schrik' De brandbommen waren gericht op de moskee in Enschede maar misten hun doel. fotoanninaromita Luciën Baard Cyril Rosman Enschede/Almelo SPANJE Hotel Papi-""" Prima hotel met prachtig zwembad 4 juli 2016 Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen busreis. Adm kst 10,-/€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17