Heiproeven voor nieuwe sluis kunnen overlast veroorzaken 'Container kan half miljoen goedkoper' ■VLAANDEREN 7 Terneuzense voetbalvereniging gaat verder waar andere clubs ophouden Jonge Terneuzense vereniging stilt de honger van kinderen die écht niet zonder voetbal kunnen. De club houdt dit weekeinde voor de tweede keer de Voetbaldagen, met ruim 150 deelnemers. Als je lid wordt, krijg je een voetbal. Als je gaat trainen, krijg je begelei ding van specialisten. Als je iets wint bij de verloting, is het een voetbalprijs. En als het re gent, kun je meedoen aan een voetbaltoernooi op de Playstation. Kortom: Young Stars uit Terneu zen ademt voetbal. Young Stars gaat verder waar het bij de meeste andere voetbal clubs ophoudt. Daar gaan leden vaak één of twee keer per week trainen en spelen ze in het week einde een wedstrijd. Een prima basis, vindt Young Stars-voorzitter Danny Dürselen. „En voor sommige voetballers is dat ook genoeg. Maar wie méér wil, kan bij zijn of haar club vaak niet terecht. Dan komen wij in beeld." Young Stars kwam vorig jaar voort uit de organisatie van de Young Stars Cup, een groot jeugd- voetbaltoernooi van w Terneu zen. „Na vier jaar stopte dat, maar we vonden het zonde om alles ver loren te laten gaan", vertelt Dürselen. „Toen zijn we Young Stars begonnen." Inmiddels zijn meer dan twee honderd kinderen lid, in de leef tijd van 5 tot 16 jaar. Eenderde van hen is meisje. „En ze komen van Cadzand tot Clinge", verklaart Dürselen. Uitvalsbasis is het ter rein van het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. „We kun nen daar alles gebruiken: velden, zaal, kleedkamers... ideaal natuur lijk." De club concurreert nadruk kelijk niet met andere voetbal clubs uit de regio. „Al onze leden zijn ook lid van een andere vereni ging. En die gaat altijd voor." Young Stars wil juist aanvul lend zijn, benadrukt Dürselen. En dan niet alleen voor de beste voet ballers, wel voor iedereen die méér wil. „Het spelen van wed strijden is bij ons ook geen doel op zich, dat doen de meesten al bij hun eigen club. Al spelen met name onze meiden wel eens een oefenpotje. Zo hebben ze laatst een paar keer tegen AA Gent ge- Onze leden komen uit de hele regio, van Cadzand tot Clinge speeld." De leden komen, in de ei gen leeftijdscategorie, eens in de paar weken bij elkaar om te trai nen op met name techniek. Trai ners zijn in veel gevallen zelf goe de voetballers (geweest). „Bij de meiden geven Sharona en Sylvana Tieleman training. Zij spelen bij profclubs. Geweldig natuurlijk." Het betaalt zich uit, weet Dürselen, juist ook bij de eigen clubs van de kinderen. „Laatst lie ten we hier een topvoetbalier een clinic geven. Hij leerde de kinde ren allerlei trucjes. De woensdag erna zag ik op Facebook een film pje van een club uit de buurt die het op de eigen training gebruik te. Prachtig." Daarnaast zijn er de extraatjes, zoals dit weekeinde de Voetbalda gen. De ruim 150 deelnemers krij gen twee dagen lang clinics, oefe ningen en wedstrijdjes voorge schoteld. De voetbalschool van Nelson de Kok is present, en tech niektrainer Simone Riccardi is spe ciaal uit Italië overgekomen. „We hebben straks meer dan honderd vrijwilligers rondlopen", geeft Dürselen aan. Voor de Young Stars is het sei zoen daarmee nog niet voorbij: volgende week staat een reis naar Engeland op het programma, en over een paar weken houdt de club een straatvoetbaltoernooi. De projectgroep Nieuwe Sluis Ter neuzen laat van half juli tot half augustus heiproeven uitvoeren op de plek waar de nieuwe zeesluis wordt aangelegd. Dat gebeurt om de gesteldheid van de ondergrond in kaart te brengen. Er wordt geheid op twee plekken. Van dat heien kunnen be woners van de Terneuzense bin nenstad hinder ondervinden, waarschuwt de projectgroep. Daar om wordt dinsdag 28 juni voor be drijven en bewoners een informa tiebijeenkomst gehouden in het informatiecentrum van Het Por taal van Vlaanderen op het slui- zencomplex. In het kader van het onderzoek worden op twee locaties (het ge bouw van het Loodswezen en op de landtong van Rijkswaterstaat, vlakbij het Portaal en de huidige zeesluis) verschillende palen én damwanden geslagen om te zien hoe de diverse grondlagen daarop reageren. Tegelijkertijd wordt on derzocht welke overlast dat heien oplevert voor binnenstadsbewo ners en bewoners van huizen op het sluizencomplex zelf, de bedrij ven in de directe omgeving en om wonenden van de buurtschappen Wulpenbek en De Knol. De wijk raad Binnenstad Terneuzen en ook Terneuzense raadsleden (Giel van Boom van TOP/GB voorop) hebben al geruime tijd geleden ge hamerd op extra aandacht voor mogelijke overlastsituaties. De pro jectgroep, die de bouw van de sluis voorbereidt, speelt daar nu nadrukkelijk op in. De proeven worden uitgevoerd door de Belgische Jan De Nul Group. Die trekt er tien 'heidagen' voor uit. De informatieavond in Het Portaal van Vlaanderen op dinsdag 28 juni begint om 20.30 uur. Aanmelden daarvoor kan via nieuwesluisterneuzen@vnsc.eu. Een duur plan, geen alternatie ven en veel aannames. Er is be hoorlijk wat kritiek op het plan voor ondergrondse containers aan de kust, bleek in de raads commissie van de gemeente Sluis woensdagavond. B en W willen de nieuwe, on dergrondse afvalcontainers aan de kust aanvullen met contai ners voor gft-afval. Dat kost drie ton extra. „Een plan waar we geen geld voor hebben", aldus Francois Babijn (Lijst Babijn). Marianne Poissonnier van Nieuw Gemeentebelang wees er op dat semi-ondergrondse con tainers een half miljoen goedko per zijn. „Waarom kunnen we niet uit meerdere opties kiezen? Dit is slikken of stikken." Wim Huigh van D66 vond dat er nog teveel aannames in het voorstel zitten over onder meer de plek ken waar de containers komen. Wethouder Peter Ploegaert be vestigde dat ondergronds duur der is. „Maar in het eerdere raads voorstel is al gekozen voor een ondergrondse container. En het moet er netjes uitzien." De ge meenteraad neemt eind deze maand een besluit. vrijdag 10 juni 2016 Bij Young Stars is iedereen een ster Beelden van de Voetbaldagen van vorig jaar. Meer dan 150 voetballers zijn dit weekeinde bijeen voor de tweede editie. Martijn de Koning Terneuzen Danny Dürselen, voorzitter Meer informatie: op de Face- bookpagina Young Stars. Wout Bareman Terneuzen Sophie Stockman Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83