Kerncentrale Borssele Danny Roelofs van bokser tot succesvol atleet Jean-Paul de Jonge klaar voor Ride for the Roses Het rijk kan de provincie en de gemeenten niet opzadelen met de kerncentrale vindt de Tweede Kamer. Het kabinet moet daarom nog eens goed naar de situatie kijken. De Tweede Kamer wil dat het ka binet nog eens goed kijkt naar de situatie rondom de kwakkelende kerncentrale Borssele. Regerings partij PvdA vindt dat het kabinet Zeeland nu geen recht doet. Coali tiegenoot VVD is milder en zegt dat 'in de communicatie tussen rijk, Delta en provincie kennelijk iets is misgegaan'. Het Rijk steekt voorlopig geen geld in de kerncentrale Borssele, schreef minister Henk Kamp van Economische Zaken woensdag aan de Kamer. Hij wil wel laten onderzoeken of in de toekomst een financiële injectie op zijn plaats is, bijvoorbeeld als de stroomprijzen verder dalen. Kamp lijkt daarmee een streep te zetten door het reddingsplan dat energie bedrijf Delta en zijn aandeelhou ders (provincie en gemeenten) hadden bedacht. Delta vreest nu dat netwerkbe drijf Enduris moet worden ver kocht, waardoor nog eens 300 ba nen verdwijnen. Jantje-van-leiden Regeringspartij PvdA vindt dat het kabinet er zich met een jan tje-van-leiden afmaakt. „De kern centrale maakt wél verlies. Maar door een handig contractje wordt dat afgewenteld op Delta en daar mee op de aandeelhouders en dus de bevolking van Zeeland." Vos deelt de analyse van de com missie Balkenende. Die vindt dat het rijk Zeeland niet met de kern centrale kan laten zitten. Vos: „In de toon die het kabinet aanslaat kan ik mij niet vinden." Ook de WD vindt dat de rege ring moet zoeken naar een oplos sing. „Delta, provincie en rijk on derhandelen nog", weet WD-Ka- merlid André Bosman. „Een broe dende kip moet je niet storen. Kennelijk is nog niet duidelijk ge noeg dat als Delta het netwerkbe drijf moet verkopen er banen ver loren gaan. Voor de zomer moet er duidelijkheid zijn." In de toon die het kabinet aanslaat kan ik mij niet vinden Ook CDA en D66 pleiten voor een snelle oplossing. „Ik wil dat het kabinet echt snel scenario's gaat uitwerken", zegt Stientje van Veldhoven (D66). CDA-Kamerlid Agnes Mulder: „De kerncentrale kan niet alleen worden afgescho ven op provincie en gemeenten." Wat betreft Groenlinks en SP kan de centrale dicht. „Er mag nog één keer geld naar Borssele: om hem te nationaliseren en te sluiten", vindt Liesbeth van Tonge ren (GroenLinks). Eric Smaling (SP): „Vanwege ver liesgevendheid mag hij eerder dicht." Trekking 10 juni Tot vanavond 18:00 uur! Zes jaar na zijn hersenbloeding wint de Middelburgse oud-bokser goud op het NK atletiek voor gehandicapten. P14 Hij is één van de vele deelnemers met een persoonlijk motief om mee te doen aan de fietstocht tegen kanker die zaterdag van start gaat. P4 m vrijdag 10 juni 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Kamer wil passende oplossing Jeffrey Kutterink Den Haag —Jan Vos Staatsloterij FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80