Winkel stopt door gebrek aan klanten Jongens groep 5/6 naar NK BEVELANDEN EN THOLEN 7 Cafébaas runt nu ook de horeca op chaletpark Sloeweg: Afslagen 's-Heerenhoek één week dicht Zeeland exclusief De neuzen staan weer dezelfde kant op, nadat de sfeer jarenlang werd bepaald door een conflict tussen de eigenaren en de voormalige beheerder. Wel of niet doen? Café baas André van Ast stond in dubio toen hem vijf maanden geleden werd gevraagd of hij het horecagedeel te van chaletpark De Krabben kreek in Sint-Annaland wilde gaan runnen. Hij zei ja. „Mijn zoons gaven de doorslag." Met de komst van de familie Van Ast, die in Sint-Annaland al tien jaar café An de Sloove runt, ziet de toekomst van het chalet park er weer een stuk zonniger uit. De sfeer was de afgelopen ja ren niet optimaal meer door een geschil tussen de vereniging van eigenaren en René Stokx. Hij werd enkele jaren geleden aan de kant gezet als beheerder, maar bleef wel de horeca runnen. „Vo rig jaar hebben alle partijen een ultieme poging gedaan het op te lossen", stelt Van Ast. „Ze vroe gen mij of ik misschien interesse had om de horeca over te nemen. Mijn zoons hebben een grote rol gespeeld in mijn keuze. De oudste studeert recreatie en toe risme, de jongste doet de koksop leiding. In de wetenschap dat ook zij hier misschien een mooie toe komst kunnen opbouwen, ben ik akkoord gegaan." De café-eigenaar koopt het ho recagedeelte, de woning en de re ceptie van Stokx. De vereniging van eigenaren gaat de receptie hu ren, net als de woning. Daar komt straks de nieuwe beheerder in te wonen. Hoewel de koop pas enkele weken geleden formeel rondkwam, mocht Van Ast begin april al beginnen met verbou wen, zodat hij het zomerseizoen nog kon meepakken. „De over dracht met René Stokx is heel prettig verlopen." De horecaman denkt dat De Krabbenkreek nu weer mooie ja ren tegemoet gaat. „Het is hier prachtig, maar door de economi sche crisis en het geruzie van de afgelopen jaren, liggen er nog veertig kavels waarop geen cha lets zijn gebouwd. Gelukkig komt er weer wat interesse." Het horecagedeelte heeft Van Ast omgedoopt tot brasserie. Er is een nieuwe keuken gekomen en het terras werd twee keer zo groot. De nieuwe eigenaar heeft Peter Hage aangenomen als kok. Hij komt over van Buutengaets, het veelgeprezen restaurant van de lokale watersportvereniging. Van Ast ziet de toekomst zon nig in, zeker nu de gemeente aan de weg timmert als het om toeris me gaat. „Dat merkten we vorige zomer al in ons café. Het was echt drukker, vooral met Duit sers." De nieuwe brasserie heet De Deu-braek (de doorbraak). Dat verwijst naar een dijkdoor braak in Sint-Annaland in 1906. „Maar ook naar de nieuwe start die we hier allemaal maken op de Krabbenkreek", stelt Van Ast. „Dat de neuzen weer dezelfde kant op staan en we er samen de schouders onder zetten, mag je gerust een doorbraak noemen." Verswinkel De Vlinderbloem in Scherpenisse sluit begin volgende maand de deuren. Volgens eigena resse Jacolien Deurloo komen er simpelweg te weinig mensen. De winkel is nu ruim een jaar open. „Na drie maanden kwamen er geen klanten meer bij", zegt Deurloo. „Af en toe zagen we nog een nieuw gezicht, maar dan was het voor een vergeten pak melk." In de winkel werken mensen met een verstandelijke beperking. Zij kunnen straks terecht in de Wij hebben er alles aan gedaan, met een breed assortiment, maar het gaat niet winkel van De Vlinderbloem in Tholen. „Ze hebben het nieuws goed opgepakt", stelt Deurloo. „Ze zijn al bekend met de winkel in Tholen, dat scheelt. Bovendien za gen ze dit natuurlijk wel een beet je aankomen. Er moest veel wor den weggegooid. Dat vonden ze zo erg. Maar we zijn hier vol en thousiasme aan begonnen, dus een teleurstelling is het zeker." Het is niet voor het eerst dat de eigenaar van een verswinkel in Scherpenisse er de brui aan geeft. Deurloo denkt niet dat het dorp in de toekomst nog een winkel voor de dagelijkse boodschappen zal krijgen. „Wij hebben er echt al les aan gedaan om het te laten sla gen, met een breed assortiment. Maar het gaat gewoon niet." Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl HEINKENSZAND De jongens van groep 5 en 6 van de Jan van Schen- genschool in Heinkenszand zijn districtkampioen schoolvoetbal- len geworden. Op 22 juni gaan ze proberen Nederlands Kampioen te worden. Die wedstrijden zijn op het KNVB-complex in Zeist. Uw droomhuis vindt u bij: 06-53863250 ,o° voor verkrijgbaar Teppanyaki vrijdag 10 juni 2016 Brasserie luidt nieuw begin in voor De Krabbenkreek Rob Paardekam André van Ast in zijn nieuwe brasserie De Deu-braek op De Krabbenkreek. fotoleoadriaansen Rob Paardekam Scherpenisse —Jacolien Deurloo, eigenaresse STEENDIJK makelaar taxateur o.g. A°C$ 0113-219445 MIST r>P ok Eind juni 2016 is de Sloeweg verbreed naar twee keer twee rijstroken. De komende tijd zorgen werkzaamheden nog voor verkeershinder. Zo kan het autoverkeer van 11 juni (01.00 uur) tot 18 juni 2016 (06.00 uur) niet vanuit de Sloeweg naar 's-Heerenhoek en vice versa. Het verkeer wordt geadviseerd om de gele borden te volgen. Vanaf 11 juni 2016 (06.00 uur) kan het autoverkeer vanuit Lewedorp en Nieuwdorp via de Sloeweg naar de Westerschelde- tunnelweg of de Bernhardweg. Ook kan het autoverkeer vanaf de A58 via de Sloeweg naar Lewedorp en Nieuwdorp. Verkeer vanuit Terneuzen of Vlissingen-Oost richting Nieuwdorp of Lewedorp wordt omgeleid. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen gebruik blijven maken van het fietspad over de nieuwe aansluiting Sloeweg richting Lewedorp of 's-Heerenhoek. Meer weten? Neem contact op met de projectorganisatie Sloeweg: 0118-63 1245 of sloeweg@zeeland.nl Meer informatie op: www.zeeland.nl/sloeweg Provincie MADE IN BELGIUM NU 39 x 27 cm grote bakplaat van 5 - lagenmateriaal tot aan de rand Silvinox oppervlaktebehandeling Meer kookkado's voor Vaderdag verkrijgbaar bij: Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78