Joy is erg blij met passend onderwijs van't Honk Kritiek op begrotingsgat Goes College zegt nee tegen woning bij camperpark 6 BEVELANDEN EN THOLEN De vierjarige Joy Kraak overhan digde dinsdag de oorkonde aan schooldirecteur Margreet Wabeke. Joy heeft het syndroom van Down maar gaat gewoon naar school op 't Honk. En dat tot grote tevreden heid van zowel de jongedame als haar ouders. „Joy is nu vierenhalf jaar en in september is ze begonnen op 't Honk", vertelt moeder Bea Kraak. „En al voordat ze er op school zat was ze van harte welkom. We zijn op gesprek geweest en toen had de school al van alles voorbereid en uitgezocht." Moeder Bea is dan ook zeer te vreden over hoe 't Honk haar dochter passend onderwijs biedt. „Bij een cursus 'leespraat', die gaat over de manier waarop Joy leert le zen, waren vijf mensen van de school aanwezig. Dat was ook vol- Joy krijgt tijdens schooluren ook veel hulp. Ik heb nog nooit iets hoeven regelen gens de mensen die de cursus ga ven wel erg veel. Joy krijgt tijdens schooluren ook veel hulp. Van de leerkracht, van klassenassistenten of de interne begeleidster bijvoor beeld. Ik heb zelf nog nooit iets hoeven regelen." Bea Kraak was (en is) zo tevre den over 't Honk dat zij daar graag wat tegenover wilde stellen. „Ik vroeg me af wat ik nou zelf kon doen." Op Facebook is een com munity van ouders met een kind met het syndroom van Down. „Eén van de moeders daar wees me op de mogelijkheid van een pluim." Op school viel die pluim uiter aard in goede aarde. Directeur Wa beke: „Het is toch een blijk van waardering van hoe wij het aan pakken. Wij denken in mogelijk heden. We staan ervoor open om kinderen met Down te ontvan gen. Met goede afspraken met de ouders en met zoveel mogelijk on dersteuning hopen we de kinde ren zo passend mogelijk onder wijs te geven." Bij Joy lijkt dat dus te lukken. Als het aan haar moeder ligt, blijft ze er nog lang op school„Zolang ze er gelukkig is. Ik hoop tot en met groep acht." Goes De Goese raadscommissie is ge schrokken van het feit dat de ge meente een structureel gat van een kleine twee miljoen euro moet zien te dichten, mogelijk met extra bezuinigingen. Het gaat om een tekort binnen het sociaal domein, veroorzaakt door onder meer de forse toena me van het aantal uitkeringsge rechtigden, maar ook stonden rijksbudgetten al jaren verkeerd in de begroting. Bijna alle fracties vroegen zich gisteravond af hoe dat mogelijk is. „Er is dus langere tijd kunstmatig geld gecreëerd en dat leidt nu tot tekorten", zei Sjaan Huissoon van de Partij voor Goes. Ook coalitiepartijen CDA en WD lieten duidelijk merken teleurgesteld te zijn. „Een beroer de situatie, die vraagt om structu rele oplossingen", aldus Jan Hut (CDA). Wethouder André van der Reest (SGP-CU) moest praten als Brugman. Volgens hem is het ver haal deels 'niet nieuw'. „Je kunt zeggen: 'foei', maar we hebben al vrij snel de touwtjes in handen proberen te krijgen na het opstar ten van de Gemeenschappelijke Regeling De Bevelanden." Hij be loofde beterschap. „Dit is achter stallig onderhoud wegwerken." Op 30 juni komt het college met dekkingsvoorstellen. Het Noord-Bevelandse college van burgemeester en wethouders ziet de noodzaak van een woning op het camperpark aan de Campens- weg niet in. De eigenaren hadden daarvoor een verzoek ingediend. Zij zijn van mening dat de conti nue aanwezigheid van een beheer der noodzakelijk is vanwege vier aspecten: de permanente aard van de bedrijfsvoering, het houden van toezicht, een doelmatige be drijfsvoering en duurzaam ruimte gebruik. Om te kunnen bijsprin gen waar nodig, leeft de familie De Jonge sinds de opening van hun camperpark in mei 2013 ille gaal in een camper en in een klei ne dienstruimte in het toiletge bouw. Het college is van mening dat sprake is van een wens, niet De eigenaren leven sinds 2013 illegaal in een camper en in een kleine dienstruimte in het toiletgebouw van noodzaak. Uit een gemeente lijke toets blijkt dat Camperpark Zeeland ook functioneert zonder de permanente aanwezigheid van een beheerder. Het camperpark is namelijk opgezet als onbemand kampeerterrein. Bovendien, zo stelt het college, is op korte af stand van het bedrijf woonruimte voorhanden, waardoor de beheer der bij calamiteiten binnen enkele minuten op het park kan zijn. De toets vermeldt dat de eigenaren niet openstaan voor deze optie. De familie De Jonge wil inhou delijk nog niet op de zaak ingaan. Marchienus de Jonge: „Ik wil niet voor de muziek uitlopen. De ge meenteraad bespreekt het voorstel aanstaande donderdagavond. Wij wachten die vergadering even af." IN DE REGIO SLAGWERKPROMOTIEDAG MIJN DORP MIJN STAD vrijdag 10 juni 2016 Cbs't Honk heeft een pluim ge kregen voor het passend onder wijs dat de school biedt. De Ka- pelse basisschool kreeg de op steker van tevreden ouders van een kind met het syndroom van Down. Willem Adriaansens Kapelle Joy Kraak toont samen met Margreet Wabeke de pluim. Bea Kraak Luc Oggel Marchienus en Margit de Jonge van Camperpark Zeeland in Kamperland kunnen hoogstwaar schijnlijk fluiten naar een be drijfswoning op het terrein. Ellen Jobse Kamperland BAARLAND Vioolconcert in de Maartenskerk Jeanine Melis (foto) geeft morgen een vioolconcert in de Baarlandse Maar tenskerk. Ze speelt stukken van onder meer Mozart, Fauré en Schubert. Het concert begint om 20.00 en de toe gang bedraagt 5 eu ro, inclusief koffie of thee in de pauze. Kinderen mogen gratis naar binnen. Reserveren is aan geraden: 0113-639620 of baarland@zeeuwse kerken.nl. GOES Kunst in Grote Kerk in Goes Stichting 'En - Pas sant' houdt tot 25 juni een expositie in de Grote Kerk in Goes. Er is werk te zien van acht beeldend kunstenaars in een breed scala van technieken en mate rialen en zowel plat- als ruimtelijk werk. De toegang is gra tis. ELLEWOUTS- DIJK Tentoonstelling Minnaard in 't Kerkje Ellesdiek Op zondag 12 juni is een open middag in de kerk van Elle- woutsdijk om de ten toonstelling 'Heden en verleden' van Jo hanna Minnaard te bekijken. In deze expositie zijn foto's te zien van een smederij, een klompenmakerij en karakteristieke punten in Ellewouts- dijk. Verder zijn er foto's van Zeeuwse klederdracht gecom bineerd met elemen ten uit de natuur. De openingstijden zijn van 13.30 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Johanna is zelf aanwezig. LEWEDORP Braderie In Lewedorp is mor gen een braderie in de Burgemeester Lewestraat. De braderie start om 10.00 uur met een kleedjesmarkt op het kerkplein voor de kinderen van de basisscho len. Vanaf 13.00 uur zijn er diverse spelle tjes. HEINKENSZAND Muziekvereniging Euterpe uit Heinkens- zand houdt morgensamen met de Zeeuwse Muziekschool de eerste slagwerkpromotiedag. Tijdens deze dag treden door lopend diverse Zeeuwse slagwerkorkesten op in de traditio nele gestemde en ongestemde bezetting en ook een optre den van een steelband. Namens de muziekschool zal er na de opening een demonstratie zijn van Megha Vader en Al bert-John Vervorst. Zij spelen werken op marimba, vibra foon, pauken en snaredrum en demonstreren de mogelijkhe den van deze instrumenten. De slagwerkpromotiedag is in de Stenge in Heinkenszand en de zaal opent om 12.30 uur. Het programma start om 13.00 uur en duurt tot 18.00 uur BORSSELE Troyeweg 1,18.30 uur-Afsluiting avondvierdaagse GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep Werk in Uit voering; De Spinne, 15.30-18.00 uur- Gratis Streetball en Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar 'S-GRA VENPOL DER Jeugdsoos Cha peron, Egelantier straat 11,18.15 uur- Afsluiting Avondvier daagse HEINKENSZAND 't Kunstuus, Dorps straat 43, 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur- Foto-expositie Tiny Nijssen KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,13.00-17.00 uur - Expositie Langs het tuinpad van mijn vader KRUININGEN Blauwhoefeweg 2C, 10.00-17.30 uur - Bloemenpluktuin, mogelijkheid zelf bloemenplukken en zeekraal snijden OVEZANDE Dorpshuis Trefpunt, Burg. Andriessen- straat 1,18.00 uur- Afsluiting Avondvier daagse WEMELDINGE Noordelijke Achter weg 62,13.30-16.30 uur - Kookwork- shop Zeewieren; Dorpshuis De We- mel, 19.00-19.45 uur - Muzikale eindpre sentatie leerlingen groep 5 en 6 van de plaatselijke basis scholen YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur-Weekmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77