Genieten van het EK voetbal Onderzoek: Goes wordt steeds veiliger Ook toezichthouders van WVO Zorg verhogen loon 2 ZEELAND EK VOETBAL ZIJN WE NU VOOR Misschien Frankrijk. Het ligt voor de hand om nu voor de Belgen te juichen. Vanavond begint het EK voetbal in Commentaar Vanavond begint het. Een maand frustratie of een maand ple zier. De Nederlandse voetballiefhebber kan kiezen. Wie be gint met de sportieve constatering dat Oranje zijn kansen heeft gehad en nu dus niet moet mekkeren, kan wellicht zonder ver dere bedenkingen genieten van mooi voetbal. In dit opzicht is het Europees kampioenschap eigenlijk niets nieuws. Want in de gewone jaarlijkse voetbalcompetities barst het in elk land al van de buiten landse spelers. De binding van de voetbalverenigingen met hun om geving loopt al lang niet meer via de herkomst van de poppetjes, maar veel meer via de sportieve prestaties. Als het een club lukt een topper aan te trekken uit Timboektoe sluiten de fans hem in de ar men. En ze laten 'm even gemakkelijk vallen als het toevallig eens een tijdje wat minder gaat. De clubcultuur wordt veel meer óm het veld bepaald. En het nationale elftal bestaat veelal uit spelers die el kaar nauwelijks kennen omdat ze ver over de grenzen werken. Soms springt in zo'n tijdelijk samenraapsel van internationale vaklui een oranje vonk over, vaak ook niet. Dat gebrek aan samenhang weer houdt veel Nederlanders er doorgaans niet van een internationaal voetbaltoernooi uitbundig te vieren, met veel gezelligheid en met een vermoeiende variatie aan oranje uitingen. De commercie jaagt het graag aan. Dat zal nu een beetje moeilijker zijn. Verder is er wei nig loos. Wie dat wil, kan nu eens een minder voor de hand liggen de favoriet kiezen. Een ploeg of een speler. Dat dappere landje of die nog onbekende maar sierlijke vleugelspits die je voetbalhart steelt. Het is en het blijft jammer dat Nederland aan de kant staat. Maar niet getreurd. Zonder de oranje waas is er heel wat moois te zien. Zonder de oranje waas over het EK is er heel wat moois te zien Goes Het wordt steeds veiliger in Goes. Tenminste, als je de uitkomsten van de Veiligheidsmonitor 2015 mag geloven. Het tweejaarlijkse landelijke onderzoek waaraan Goes voor de vierde keer heeft deelgenomen, laat volgens burge meester René Verhulst op bijna al le fronten verbetering zien ten op zichte van 2013. Hij wijt dat aan de preventie-acties op onder meer het gebied van woninginbraken. „Die komen de betrokkenheid ten goede." Goesenaren zijn wel vaker slachtoffer geworden van zogehe ten cybercriminaliteit. Het gaat dan bijvoorbeeld om oplich tingspraktijken via nep-e-mails en -websites. Ook andere vermo gensdelicten komen met enige re gelmaat voor. Volgens Verhulst is die vorm van criminaliteit lastiger te bestrijden. De meeste overlast geven nog al tijd hondenpoep (13 procent van de 349 respondenten) en hardrij- Goesenaren ervaren het meeste overlast door hondenpoep en hardrijders in de wijk ders in woonwijken (door 21 pro cent genoemd) en - in mindere mate - rondhangende jongeren. Volgens Verhulst was de res pons op het onderzoek met 51,1 een stuk hoger dan twee jaar gele den. De uitkomsten zullen wor den gebruikt voor het beleid. Almanak De laatste maanden op de kin deropvang vielen David zwaar. O, als hij er eenmaal was, ging het prima hoor. Leuke kinde ren, leuke juffen. Maar hij was er gewoon héél erg aan toe om naar school te gaan. Slapeloze nachten had hij er vaak van. En zijn ouders dus ook. Toen hij eenmaal vier was en naar school mocht, leek het meteen beter te gaan. „Ga je weer lek ker slapen?", vroegen zijn ouders op een avond hoopvol. David sloeg alle hoop diep de bodem in: „Misschien." ZUID-BEVELAND Onderhoud aan wegen Den Ouden nu ook in Zeeland Op pad met de scootmobiel SINT-ANNALAND NIEUW BEGIN DE KRABBENKREEK BRASSERIE DE DEU-BRAEK Een tip aan alle fans van het Ne derlands Elftal. Vermijd de ko mende weken Koewacht. Wie de grens tussen Koewacht (Ne derland) en De Koewacht (Bel gië) passeert, krijgt het direct als een baksteen in zijn gezicht gesmeten. Hier start het EK. Aan de achterkant: Hier eindigt het EK. Het spandoek is gespan nen tussen een lantaarnpaal en café Benelux, dat precies óp de grens ligt. Drie Belgische vlag gen wapperen fier aan de gevel van de kroeg. Er hangt ook een rood-wit-blauwe. Daar komt maar weinig wind onder. Dat is ook lastig, als 'ie halfstok hangt. Het zijn plagerijen van de uit baters van een café waarvan wij Nederlanders zeggen: 'typisch een Bels café'. Benelux opent We serveren tijdens de matchen typisch Belgische snacks. Zoals saté om 15.00 uur en het is er direct vollebak. De vaste gasten zoe ken hun natuurlijke habitat op: de toog. De barvrouw hoeft niet te vragen wat de mensen willen drinken. Ze opent direct een ijs koude Jupiler als een man bin nenloopt. Om 15.15 uur zit het café al driekwart vol. Op woens dagmiddag. Typisch Bels. Het rasechte dorpscafé is sinds vier jaar het domein van Tim Saman en Christophe Claes sens. Je zou het niet geloven, maar ze gaan Oranje missen op het EK. Vlamingen en Ollanders drinken al jarenlang in harmo nie hun pinten in Benelux. De kroeg is dan wel vol gehangen met Belgische vlaggen, Radio 538 klinkt door de speakers. „De helft van onze gasten is Neder lander", vertelt Tim terwijl hij een blonde Leffe tapt. „Tijdens Ook de toezichthouders van WVO Zorg in Vlissingen heb ben vorig jaar hun eigen honora rium fiks verhoogd. De vergoe ding van de leden steeg van 5975 naar 10.000 euro. Paul den Boer ging, mede doordat hij voorzit ter is geworden, van 7311 naar 15.000 euro. De verhoging is mogelijk dank zij de tweede Wet Normering Topinkomens. Die beperkt welis waar de salarissen van de direc teuren/bestuurders, maar schept juist meer ruimte voor de belo ning van toezichthouders. De raad van toezicht van WVO Zorg heeft daar meteen ge bruik van gemaakt. „De verho ging is ingegeven door de taak verzwaring in het toezicht", staat ter verklaring in de jaarreke ning. „Er is bewust niet gekozen voor het maximum." Eerder werd al duidelijk dat ook toezichthouders bij andere Zeeuwse zorgorganisaties hun honorarium drastisch hebben verhoogd. Het gaat om Tragel Zorg, Ter Weel, ZorgSaam, Zuid west Radiotherapeutisch Insti tuut en Stichting Zuidwester. De SP in de Tweede Kamer heeft hierover vragen gesteld aan de ministers Schippers en Plasterk. vrijdag 10 juni 2016 n Luc Oggel Tip? redactie@pzc.nl Vier wegen op Zuid-Beve land worden in juni en juli af gesloten wegens onder houd. Het gaat dan om het asfalteren van de weg en bermonderhoud. Het be treft de Eversdijkse Brede- weg in Eversdijk (13 juni-1 juli), de Nolleweg in Waarde (13 juni-1 juli), de Eersteweg in Rilland (29 juni-26 juli) en de Koekoek tussen Driewe gen en Ellewoutsdijk. Die laatste wordt gedeeltelijk af gesloten van 18 juli-29 juli. RILLAND Maxime Verhagen (foto), voorzitter van Bouwend Ne derland, heeft gisteren de nieuwe locatie van de Den Ouden Groep in Rilland geo pend. Dat gebeurde tijdens de open dag van het Bra bantse bedrijf dat sinds kort is gevestigd aan de Westelijke Schelderijnweg. Deze locatie is gekozen om de agrarische sector in Zee land beter te kunnen bedie nen en de transportafstan den te verkleinen. KAPELLE Op donderdag 7 juli wordt van 13.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse scootmobieltocht gehouden. Cederhof welzijn heeft dit jaar voor een route gezorgd die richting Kloetin- ge loopt. De tocht is bedoeld voor ie dereen uit de gemeente Ka- pelle die een scootmobiel heeft en het leuk vindt om samen met anderen een mooie tocht te rijden. Aanmelden kan tot 20 juni. Deelname kost 5 euro. Cafébaas André van Ast van An de Sloove gaat ook de ho reca op chaletpark De Krab- benkreek runnen. Het hore- cadeel heeft Van Ast omge doopt tot brasserie. Bob Maes Koewacht Christophe Claessens Rolf Bosboom Vlissingen Jammer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76