Genieten van het EK voetbal Schouwen weigert weer homovlag Ook toezichthouders van WVO Zorg verhogen loon 2 ZEELAND EK VOETBAL ZIJN WE NU VOOR Misschien Frankrijk. Het ligt voor de hand om nu voor de Belgen te juichen. Vanavond begint het EK voetbal in Commentaar Vanavond begint het. Een maand frustratie of een maand ple zier. De Nederlandse voetballiefhebber kan kiezen. Wie be gint met de sportieve constatering dat Oranje zijn kansen heeft gehad en nu dus niet moet mekkeren, kan wellicht zonder ver dere bedenkingen genieten van mooi voetbal. In dit opzicht is het Europees kampioenschap eigenlijk niets nieuws. Want in de gewone jaarlijkse voetbalcompetities barst het in elk land al van de buiten landse spelers. De binding van de voetbalverenigingen met hun om geving loopt al lang niet meer via de herkomst van de poppetjes, maar veel meer via de sportieve prestaties. Als het een club lukt een topper aan te trekken uit Timboektoe sluiten de fans hem in de ar men. En ze laten 'm even gemakkelijk vallen als het toevallig eens een tijdje wat minder gaat. De clubcultuur wordt veel meer óm het veld bepaald. En het nationale elftal bestaat veelal uit spelers die el kaar nauwelijks kennen omdat ze ver over de grenzen werken. Soms springt in zo'n tijdelijk samenraapsel van internationale vaklui een oranje vonk over, vaak ook niet. Dat gebrek aan samenhang weer houdt veel Nederlanders er doorgaans niet van een internationaal voetbaltoernooi uitbundig te vieren, met veel gezelligheid en met een vermoeiende variatie aan oranje uitingen. De commercie jaagt het graag aan. Dat zal nu een beetje moeilijker zijn. Verder is er wei nig loos. Wie dat wil, kan nu eens een minder voor de hand liggen de favoriet kiezen. Een ploeg of een speler. Dat dappere landje of die nog onbekende maar sierlijke vleugelspits die je voetbalhart steelt. Het is en het blijft jammer dat Nederland aan de kant staat. Maar niet getreurd. Zonder de oranje waas is er heel wat moois te zien. Zonder de oranje waas over het EK is er heel wat moois te zien Een nieuw verzoek van het LHBT-netwerk Zeeland om de Re- genboogvlag te hijsen op het ge meentehuis, nemen B en W 'voor kennisgeving aan'. Eenzelfde verzoek eind vorig jaar van het Zeeuwse netwerk van lesbiennes, homo's, biseksuelen en transseksuelen werd door de gemeenteraad afgewezen. Niet no dig, oordeelde coalitiepartij LSD. „Onze rechten zijn geborgd onder één vlag: de Nederlandse vlag", verklaarde fractievoorzitter Rob bert Lievense. De politiek kan zich volgens hem beter druk ma ken om de positie van ouderen. Alert!-fractievoorzitter Jos Hoeij- makers zei dat als er op Coming Out Day wordt gevlagd, dat ook moet op Vrouwendag en de Dag van het Kind. LHBT-netwerk Zeeland meldt in het nieuw verzoek dat 8 van de 13 Zeeuwse gemeenten wél de Re- genboogvlag hijsen. Bijgevoegd is het onderzoek van het Zeeuws Dan ook vlaggen op Vrouwendag en Dag van het Kind Planbureau, waaruit blijkt dat nog veel Zeeuwse scholieren homosek sualiteit afwijzen. Op Schou- wen-Duiveland staat 26 procent af wijzend tegenover homo's en 15 procent tegenover lesbiennes. Leerlingen in Sluis zijn het meest tolerant, die op Tholen het minst. Almanak De laatste maanden op de kin deropvang vielen David zwaar. O, als hij er eenmaal was, ging het prima hoor. Leuke kinde ren, leuke juffen. Maar hij was er gewoon héél erg aan toe om naar school te gaan. Slapeloze nachten had hij er vaak van. En zijn ouders dus ook. Toen hij eenmaal vier was en naar school mocht, leek het meteen beter te gaan. „Ga je weer lek ker slapen?", vroegen zijn ouders op een avond hoopvol. David sloeg alle hoop diep de bodem in: „Misschien." RENESSE Vijf vrouwen op Schouwen Inschrijven Huttendorp Buurtzorg in gemeentehuis KERKWERVE ONDERHOUD AAN HOOFDWEG WEG DICHT VOOR VERKEER Een tip aan alle fans van het Ne derlands Elftal. Vermijd de ko mende weken Koewacht. Wie de grens tussen Koewacht (Ne derland) en De Koewacht (Bel gië) passeert, krijgt het direct als een baksteen in zijn gezicht gesmeten. Hier start het EK. Aan de achterkant: Hier eindigt het EK. Het spandoek is gespan nen tussen een lantaarnpaal en café Benelux, dat precies óp de grens ligt. Drie Belgische vlag gen wapperen fier aan de gevel van de kroeg. Er hangt ook een rood-wit-blauwe. Daar komt maar weinig wind onder. Dat is ook lastig, als 'ie halfstok hangt. Het zijn plagerijen van de uit baters van een café waarvan wij Nederlanders zeggen: 'typisch We serveren tijdens de matchen typisch Belgische snacks. Zoals saté een Bels café'. Benelux opent om 15.00 uur en het is er direct vollebak. De vaste gasten zoe ken hun natuurlijke habitat op: de toog. De barvrouw hoeft niet te vragen wat de mensen willen drinken. Ze opent direct een ijs koude Jupiler als een man bin nenloopt. Om 15.15 uur zit het café al driekwart vol. Op woens dagmiddag. Typisch Bels. Het rasechte dorpscafé is sinds vier jaar het domein van Tim Saman en Christophe Claes sens. Je zou het niet geloven, maar ze gaan Oranje missen op het EK. Vlamingen en Ollanders drinken al jarenlang in harmo nie hun pinten in Benelux. De kroeg is dan wel vol gehangen met Belgische vlaggen, Radio 538 klinkt door de speakers. „De helft van onze gasten is Neder lander", vertelt Tim terwijl hij een blonde Leffe tapt. „Tijdens Ook de toezichthouders van WVO Zorg in Vlissingen heb ben vorig jaar hun eigen honora rium fiks verhoogd. De vergoe ding van de leden steeg van 5975 naar 10.000 euro. Paul den Boer ging, mede doordat hij voorzit ter is geworden, van 7311 naar 15.000 euro. De verhoging is mogelijk dank zij de tweede Wet Normering Topinkomens. Die beperkt welis waar de salarissen van de direc teuren/bestuurders, maar schept juist meer ruimte voor de belo ning van toezichthouders. De raad van toezicht van WVO Zorg heeft daar meteen ge bruik van gemaakt. „De verho ging is ingegeven door de taak verzwaring in het toezicht", staat ter verklaring in de jaarreke ning. „Er is bewust niet gekozen voor het maximum." Eerder werd al duidelijk dat ook toezichthouders bij andere Zeeuwse zorgorganisaties hun honorarium drastisch hebben verhoogd. Het gaat om Tragel Zorg, Ter Weel, ZorgSaam, Zuid west Radiotherapeutisch Insti tuut en Stichting Zuidwester. De SP in de Tweede Kamer heeft hierover vragen gesteld aan de ministers Schippers en Plasterk. vrijdag 10 juni 2016 II Ton van den Nouweland Zierikzee —Jos Hoeijmakers, Alert! Tip? redactie@pzc.nl Bij atelier Uit de Kunst in Renesse zijn ook dit jaar tij dens de Kunstschouw wer ken geëxposeerd van vijf vrouwen. Dat zijn keramiste Hanna Bolier, schilderes Henny Post, keramiste Con- ny Vink, beeldhouwster Conny Polfliet en Marga Me- ijrink, de galeriehoudster zelf, die sieraden maakt. De expositie van 'vijf vrou wen op Schouwen' is dit jaar voor het laatst. Te zien van 11 tot en met 19 juni. ZIERIKZEE Hart van Poortambacht houdt op dinsdag 30 augus tus, woensdag 31 augustus en donderdag 1 september weer een Huttendorp op het evenemententerrein aan het Hatfieldpark in Zie rikzee. Het thema dit jaar is de Olympische Spelen. Leerlingen van groepen 4 t/m 8 van de basisscholen kunnen zich hiervoor opge ven bij de receptie van de Pontes Pieter Zeeman. Deelname kost 7,50 euro. ZIERIKZEE Het Zierikzeese Buurtzorg team (team Mid West) dat voorheen in de Meelstraat was gevestigd, is verkast naar het gemeentehuis aan de Laan van Sint Hilaire in Zierikzee. De nieuwe ruimte wordt dinsdag 12 juli officieel geo pend, tussen 13.00 en 16.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Behalve Buurt zorgmedewerkers zijn on der meer pedicure, fysio en 't Optiek present. De Oude Hoofdweg in Kerk- werve is in de periode 13 juni-22 juli volledig afgeslo ten voor verkeer. De water- schapsweg wordt dan geas falteerd. Verkeer wordt om geleid. Bob Maes Koewacht Christophe Claessens Rolf Bosboom Vlissingen Jammer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65