1 1 3 Uk 4 5 Even voorstellen 8 Opgeknapt De kringloopwinkel staat vol meuk, maar vergis je niet: sommige spullen kunnen (weer) pareltjes worden. Creatievelingen laten zien hoe je dat aanpakt. Deze week gaat Peggy Biemans uit Raamsdonk aan de slag met een oude tafellamp. VOOR I',-. Hoi! Mijn naam is Peggy Biemans. Ik ben eigenaar van de schuurshop Als-Nieuw in Raamsdonk en heb ook een webshop, als- nieuw.com. Ik ben con tinue op zoek naar vintage vondsten, van meu bels, kis ten en t woonacces soires tot poëzieplaat- jes. Voor deze ru- briek heb ik al eens eerder een vergeten meubelstuk opge knapt. Dit keer heb ik een oude tafellamp geko zen. Deze zijn nog genoeg te vinden in kringloopwinkels. De lampvoet heb ik een nieuwe look ge geven met de kleur kiezelgrijs, de lak- laag heb ik doorge- schuurd waardoor de vormen van het hout naar voren ko men. En ik heb een extra functie aan de lamp gegeven: memo/ prik/magneetbord. Door de kap te voor zien van gaas kun je de lamp telkens een nieuwe uitstraling geven. Bij deze lamp heb ik gekozen voor de ver zameling van foto's en souvenirs van een zomervakantie. Zokunjejezomer- herinneringen zichtbaar bewaren en hou je het vakan tiegevoel langer vast. Door trefwoorden in zwart schakeldraad te buigen en eraan te hangen krijgt deze lamp een uniek ui terlijk. Maak er dus een zo mer van om voorlo pig niet te vergeten! NODIG STAPPENPLAN Demonteren Haal de kap van het frame. Maak het metalen frame schoon, schuur deze zo no dig even. Knippen Kies het juiste gaas, mis schien heb je zelf nog een restje liggen. Knip dit op maat. Schuren en verven Schuur de lampvoet en lak de houten voet eerst met grondverf en lak hem daarna af. Doorschuren Schuur als laatste de lagen verf, hierdoor krijg je een doorleefd effect. Details Buig woorden van schakel draad. Hang deze aan de lamp, net als klemmetjes, magneten, foto's et cetera. vrijdag 10 juni 2016 GO vb 4 Vakantielamp, gezellig hè? Oude tafellamp Gaas Kniptang Verf (papier)klemmen Gordijn klemmetjes - Magneten Zwart schakel draad «Vintage kool draad lamp M Een lamp die je op elk moment kunt veran deren. FOTODESIRÉE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60