Ve'RuiJtcr Deliuijter 2 Emigreren Wie naar het buitenland emigreert kan rekenen op hordes vrienden, familie en kennissen die langs willen komen. Natuurlijk, jij regelt slaapplekken, een tour door de stad én het ontbijt. 'Ik was kapot na het eerste weekend'. k zal eens even tellen", zegt Maartje van Ours (36) via Skype, bladerend door haar agenda. Op de I achtergrond is het Ber- lijnse huis te zien waar ze woont met haar man en dochters van 3 en 5. „Ik heb het bijge houden van afgelopen augustus tot en met december. Toen hebben we één, twee, zes, tien... ja, vijftien weekenden bezoek gehad. Dus maar vijf week enden niet." Korte stilte. „Wow, dat is eigenlijk best wel veel." Je moet genoeg eten en drinken in huis halen en de logeerkamer in orde maken Van Ours is niet de enige emigrant die geregeld bezoek krijgt. Dealen met de visites uit het moederland die om de haverklap voor je deur staan, is een bekend thema onder Nederlan- ders-in-het-buitenland. Zeker bin nen Europa is reizen makkelijk en goedkoop, dus wie daar in een beetje leuke stad woont, kan rekenen op hordes vrienden en familie die wil len langskomen. Bezoek dat wil blij ven slapen, geëntertaind wil worden en met jou op een terras wil zitten. Doodvermoeiend en duur, maar zeg maar eens nee tegen je vrienden. Een moreel dilemma, want in we- Schakelaar als blikvanger Plantjes die leven van lucht Meesterwerk aan de muur TIPS NIEUWS BOEKEN OVER HUIS, TUINEN KEUKEN insecten Wenskaart verandert in bosje veldbloemen Melk vrijdag 10 juni 2016 Alle weekenden bezoek Jette Pellemans 44 Maartje van Ours Niet alle plantjes hebben aarde nodig om te groeien. Luchtplantjes, verkrijgbaar vanaf 2,50 euro, halen voeding en vocht vooral uit de lucht. Tip: zet het plantje op een houten wanddecoratie gemaakt van drijfhoutblokken. Zo heb je een levend schilderij. (39,95 euro), houtspul.nl Insecten Hoe bewaar en teken je insec ten? Dit boek geeft antwoord. (Snor, €14,99) Streetfood In elke stad ruik je de geur van streetfood. Haal die geur in huis. (Good Cook, €24,95) Spreeuw Is er toekomst voor deze vogel? (Atlas, €19,99) Een kaart sturen of toch een bloemetje geven als iemand jarig of geslaagd is? Nou, allebei! Deze wenskaart stuur je voor zien van tekst op en de ontvanger kan 'm in de grond stoppen. Na ruim een week ont kiemen de eerste zaadjes, die groeien uit tot prachtige veldbloemen. Deze kaart (3,50 euro) is namelijk geprint op groeipa- pier. hikjesinhuis.nl Wit en zo on zichtbaar moge lijk zijn ze meestal, de licht schakelaars aan de muur. Toch, er zijn ook originele varianten die juist de aandacht trek ken. Wat dacht je van een schake laar van brons, ba keliet of bamboe? Wil je elke dag wat an ders: Niko heeft verwisselbare afdekpla- ten. Je vervangt ze met één klik. niko.eu Kleurrijke boe ketten, wolken luchten en Delftsblauwe bloemen. De nieuwste collec ties fotobehang van KEK Am sterdam zijn een eerbetoon aan oude olie verfschilderijen van de mees ters uit de Gou- den Eeuw. Te koop vanaf 149,95 euro. kekamsterdam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54