Agressieve hond bijt bejaarde man in rug, arm en hoofd U 4 NI Politie arresteert schutter Staatssecretaris Van Rijn: tandje bijzetten Na hun 18de hebben pleegkinderen als dat nodig is nog enkele jaren recht op hulp van gemeenten. Die zijn echter niet scheutig met die langere vergoeding. Verlengde pleegzorg moet iets zijn waarop ieder pleegkind recht heeft AANSLAG TEL AVIV Een 8o-jarige man is onlangs in Zevenbergen aangevallen door twee boerboels (een Zuid-Afri kaans hondenras) en heeft daarbij flinke bijtwonden opgelopen. Het slachtoffer maakte op 24 mei aan de Schenkeldijk een praatje met de eigenaar van de honden toen de beesten hem plotseling aanvielen. De man werd in zijn rug, achterhoofd, bovenarm en ge zicht gebeten. De eigenaar probeerde na de eer ste aanval één van de honden te gen te houden, maar het agressie ve dier wist zich los te rukken en het slachtoffer opnieuw aan te val len. De man heeft twee dagen in het ziekenhuis gelegen. Inmiddels heeft hij aangifte gedaan tegen de eigenaar en is er proces-verbaal op gemaakt. Volgens politiewoordvoerder Wil lem van Hooijdonk is de eigenaar verantwoordelijk voor het gedrag van zijn hond. „De eigenaar moet opletten. Ophitsen is strafbaar." Sinds het omstreden pitbullfokver- bod (Regeling Agressieve Dieren) in 2008 werd opgeheven, zijn er geen betrouwbare cijfers van hon denbeten beschikbaar. Maandag was er ook een incident met een hond. Toen verwondde een pitbull in Breda een andere hond zo zwaar dat deze op het randje van de dood balanceert. Pleegkinderen, en hun verzor gers, hebben na hun 18de niet zo maar recht meer op hulp van de gemeente. Dat moet veranderen, vinden hoogleraar Femmie Juffer en pleegouders. Volgens Juffer hebben deze- vaak nog hard nodig. Ze noemt dat zelf'blessuretijd'. De hoogleraar adoptie en pleeg zorg aan de Universiteit Leiden schetst het probleem in het boek 18 x 18, Pleegkinderen op de drempel dat vandaag uitkomt. „Pleegzorg en de pleegzorgvergoeding aan de pleegouders houden op. Vol gens de wet moet het pleegkind het nu allemaal zelf regelen." Beroep Er bestaat een oplossing voor, maar volgens pleegouders is dat meer theorie dan praktijk. De theorie: pleegkinderen die na hun 18de nog behoefte aan onder steuning en begeleiding hebben, mogen tot hun 23ste een beroep doen bij hun gemeente op voort gezette hulpverlening. De pleeg ouders houden dan wat langer de pleegvergoeding, die 667 euro per maand bedraagt. De Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen (NVP) be grijpt van ouders dat van de 'hulp op maat' weinig terecht komt. Gemeenten zouden er be paald niet scheutig mee zijn. Uit een peiling, ingevuld door bijna 400 pleegouders, blijkt dat drie op de tien zeer verontrust zijn over de haperende zorg voor pleegkinderen zodra ze r8 wor den. „Iedere gemeente regelt de toegang tot de verlengde pleeg zorg anders", vertelt NVP-direc- teur Peter van der Loo. „De inter pretatie van de noodzaak en het besluit hoeveel maanden extra vergoeding er wordt toegekend, is overal verschillend. De hou ding van de gemeenten moet wij zigen in 'je moet er van alles voor doen...' naar 'je krijgt automa tisch verlenging, tenzij..."' Volgens Juffer zou een regeling als verlengde pleegzorg niet een gemeentelijke gunst moeten zijn. „Maar iets waarop ieder pleeg kind recht heeft." De NVP heeft onlangs om tafel gezeten met staatssecretaris Mar tin van Rijn over deze kwestie. Van Rijn laat weten: „We hebben geregeld dat gemeenten pleeg- hulp kunnen vergoeden tot 23 jaar. Ik vind dat gemeenten daar ook goed gebruik van moeten ma ken. Tegelijk blijft het belangrijk voor pleegzorgbegeleiders om pleegkinderen zo goed mogelijk voor te bereiden op hun volwas senheid. Gewoon door er vanaf 16 jaar goed over te praten." Betrokkenheid Uit het onderzoek van de NVP onder pleegouders blijkt ook dat 38 procent hun gemeente een on voldoende geeft voor de organisa tie van de pleegzorg en de mate van betrokkenheid. Slechts 7 pro cent meent dat hun gemeente de zaakjes prima op orde heeft. De staatssecretaris vindt dat pleeg ouders een standbeeld moeten krijgen. „Gemeenten moeten een tandje bijzetten om de harten van pleegouders te winnen. Ik ga dit aankaarten bij wethouders." Een woordvoerster van de VNG, de koepel van alle gemeen ten, zegt dat er inderdaad geen vaste regels zijn voor het toeken nen van verlengde pleegzorg. In een handreiking voor de leden staat wél: „Het is belangrijk dat gemeenten ruimte reserveren in hun begroting." "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" «PElHINEN HOLLANDflBARRETT bOl.COm Grahams skincare vrijdag 10 juni 2016 Isaëlische politie mensen arresteren woensdagavond een van de schut ters van een aan slag in een markthal in Tel Aviv waarbij woensdag tenmin ste vier doden vie len. De daders ko men uit een dorp op de Westelijke Jor- daanoever. Het zou gaan om twee ne ven, allebei twinti gers. Het tweetal had zich vermomd als ultraorthodoxe joden. De markthal ligt vlakbij een uit gaansgebied en het hoofdkwartier van het leger, foto reuters 'Pleegzorg voor 18-plusser hapert' Geert Nijland Breda Edwin van der Aa Den Haag Femmie Juffer, hoogleraar advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaakverteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: www.grahams.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4