75-jarig TOP is nog zeer vitaal Sportpub Goes uit op revanche Hl ZEELAND 15 pHpK' vrijdag 10 juni 2016 Middelburger Danny Roelofs toont de bronzen medaille die hij pakte op het NK atletiek voor gehandicapten. De oud-bokser zit lekker in z'n vel, zes jaar na zijn hersenbloeding, foto lex de meester ga doen... Ik heb geen andere toer nooien gepland. Ik zie wel. Ik sport gewoon omdat ik het nog steeds leuk vind. De atletiekmedaille laat zien dat het goed gaat met de Middel- Het boksen heeft me zoveel gebracht. Heel veel positieve dingen en - ja helaas - ook negatieve dingen Danny Roelofs, oud-bokser Joop van den Oudenhoven Goes Voor de poolbiljarters van Sport- pub Goes komt er een belangrijk weekeinde aan. Morgen staan ze in de bekerfinale en zondag kun nen ze de titel in de eredivisie grij pen. De Bevelandse eredivisionist is uit op revanche. Vorig seizoen leidde de Goese formatie voor aan vang van de slotronde met drie partijpunten voorsprong, maar werd het team, zoals Sportpub-ei- genaar Vincent Peemen het uit drukt, in het pak genaaid. „Eén burger. Hij is zes jaar na het onge luk opgeruimd en vrolijk. Hij ge niet van het sporten - al is het op een totaal ander niveau - en van het leven. „Ik realiseer me dat ik heel veel geluk heb gehad. Wat ik eraan overgehouden heb, is een linkszijdige verlamming. Of ei genlijk is dat niet helemaal de goede benaming. Het is meer linkszijdig 'aangedaan'. Ik kan wel gewoon lopen, al is mijn pas wat anders geworden. Mijn lin kerarm kan ik ook nog wel be wegen, maar niet echt gebruiken. Als ik buiten loop, stop ik die hand meestal in mijn zak. Dan is-ie gefixeerd en heb ik geen last van spasmes. Maar hé, ik woon zelfstandig, ik rijd auto, ik ga uit wedstrijd verloren we terecht. De tegenstander was gewoon beter, al scheelde het met 3-4 weinig. Daar was niks op aan te merken. Maar wat Emmen flikte, kon niet. Die ploeg voldeed niet aan de sportieve plicht en schonk HOB Weert de zege met 6-1, waardoor van onze voorsprong al direct niks meer over was. Daardoor kwamen we bij de eindafrekening één punt tekort en werd ons de ti tel onthouden. Eén speler van Em men miste opzettelijk ballen die bij ons een recreant niet eens mist. Daarom zijn we uit op revan che en spelen we in onze sterkste met vrienden... Ik had er veel slechter aan toe kunnen zijn." Heeft hij ook vrede met z'n handicap? „Vrede? Nee, dat nooit", antwoordt hij resoluut. „Als je zoiets accepteert, ga je niet meer vooruit. Dan zit her stel er niet meer in. Ik moet erin blijven geloven dat het nóg beter kan worden met me. Ik zie soms ook wel een klein herstel. Ze zeg gen ook dat jaren na je hersenlet sel nog verbeteringen kunnen blijven optreden. Vandaar ook al dat sporten. Je moet het goed blij ven onderhouden." Maar hij overdrijft het niet. Toen hij nog bokste, trainde hij vijf dagen in de week. „Toen was boksen mijn leven. Nu wil ik opstelling. Dat is met Noël Bruyn- ooghe, de meest waardevolle spe ler van de eredivisie met een hon- derdprocentscore, Ivo Aarts en Tim de Ruyter. Vorig jaar kwa men alle teamleden in actie, nu al leen de besten." Stance uit Utrecht, met toppers als Alex Lely en Marco Teutscher, heeft één punt achterstand op Sportpub Goes en speelt tegen The Hague 5 1 en Emmen, dat daardoor opnieuw een sleutelrol in de titelstrijd heeft. Peemen: „Wat Emmen nu gaat doen, is voor ons een groot vraagteken. Er zijn teams die liever niet hebben meer van het echte leven genie ten", zegt hij. Jongerencentrum Roelofs is volledig afgekeurd, maar werkt wel twee dagen in de week als vrijwilliger in een jonge rencentrum in Middelburg. „Een beetje bardienst draaien, een beetje met die gasten praten, een beetje waarden en normen bij brengen. Dat gaat hartstikke goed. Ik maak ook wel indruk op die jongeren. Ik ben ruim twee meter en heb zelf nu ook het no dige meegemaakt. Het mooie is dat ze ook leren beseffen wat het is om een beperking te hebben en dat ze zien dat je er best mee verder kunt." dat wij, vanwege een aantal Bel gen in ons team, kampioen wor den. Waarom die Belgen zo graag naar Goes komen? Het zijn vrien den die zich in de Sportpub thuis- voelen. Ze komen voor mij en de manier waarop ik met hen omga. Dat waarderen ze heel erg." Sportpub speelt zondag in Deur- ne tegen Strokes of Genius uit Hil versum en Thurston uit Rotter dam. „Zaterdag wordt eerst nog de bekerfinale gespeeld, die we overigens twee jaar geleden al wonnen", vertelt Peemen. „De dubbel zou mooi zijn, maar de fo cus ligt bij het kampioenschap." Roeland van Vliet Arnemuiden Bij korfbalvereniging TOP Arne muiden rollen ze in 2016 van het ene in het andere feest. Komend weekeinde wordt gevierd dat de club 75 jaar bestaat. Doordat het eerste team van TOP Arnemuiden alles en ieder een verbaasde tijdens het eerste seizoen in de hoofdklasse, waren er nogal wat gelegenheden om het glas te heffen. Om er een paar te noemen: het kampioenschap in de zaal, het bereiken van de hoofd klassefinale en het kampioen schap op het veld. Daarnaast bracht de club nog veel mensen op de been voor de avondvierdaag se en het provinciale schoolkorf- balkampioenschap. Tussendoor passeerde al de da tum waarop TOP precies 75 jaar bestond: 1 mei. Maar een jubi leumfeest kwam toen niet uit. Vandaar dat het over de competi tie heen is getild. De viering is verspreid over twee dagen. Vanavond is er voor genodigden een receptie in de kantine. Morgen is er uitgebreid programma voor alle leden. Te gast op de zaterdag zijn de topkorfballers André Kuipers en Marjolein Kroon. Het tweetal van KZ/Hiltex, waar ze afgelopen sei zoen ploeggenoten waren van de Middelburgse Naomi Zuidweg, ge ven een een clinic aan jeugdspe lers van TOP. 's Middags kan er deelgenomen worden aan fiets-, wandel- en hardlooptochten. Na een optreden van de Middelburg se Isabel Provoost, twee jaar gele den Analiste bij The Voice Kids, en een buffet volgt de feestavond. En daarmee gaat TOP de zomer in. De Arnemuidse club bestaat al sinds de beginjaren van de Twee de Wereldoorlog, maar is nog al tijd zeer vitaal. Met meer dan 400 leden en zeer succesvolle teams staat de vereniging er misschien wel beter voor dan ooit. Op 1 mei 1941 richtte school meester J.G. Smits Tot Ons Ple zier op. In de eerste jaren bleef het korfbal op een laag pitje staan, omdat Walcheren het zwaar te verduren kreeg in de oorlog en er nauwelijks teams waren om tegen te spelen. Maar in de decennia die volgden, klom TOP naar grote hoogte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47