O. Roelofs is nu rechtshandig 14 ZEELAND HERSTEL OUD-BOKSER NU ATLEET A Kerkhove stort in derde set in Braziliaan van GPC naar Hoek Ene De Jong blijft de andere voor Doelman El Merboh weg bij Groene Ster Zes jaar na zijn hersenbloeding wint Danny Roelofs (30) een bronzen plak op het NK voor gehandicapten. Het laat zien dat de Middelburger lekker in z'n vel zit. Lammerts Tennisster Lesley Kerkhove heeft al vroeg af scheid moeten nemen van het 50.000 dollar- toernooi in het Engelse Surbiton. De 24-jari- ge Zierikzeese verloor gisteren in de tweede ronde van de Argentijnse Catalina Pella. Na een overwinning in de eerste set (6-4) gaf ze de tweede en derde met 6-2 en 6-0 weg. In de beslissende set pakte ze maar tien pun ten. Kerkhove, voor wie dit het eerste grastoer- nooi van het jaar was, stond in Surbiton als derde op de plaatsingslijst. Hoofdklasser Hoek heeft zich versterkt met een Braziliaanse speler. De twintigjarige Leonardo Cirilo Vieira Faioli komt over van GPC Vlissingen, dat gedegradeerd is uit de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Hij speelde in zijn vaderland bij Bahia, Sao Goncalo, Manhuacu en Usipa. Eerder maakten Armand Doka (Gent-Zeeha ven) en Josimar Pattinama (Vlissingen) hun overstap naar Hoek al bekend. De vijfde wedstrijd in de Zeeuwse Zomera- vondwielercompetitie is gewonnen door Goesenaar Michael de Jong. Hij verwees in de A-groep Timo de Jong naar de tweede plaats. Derde werd Roy Gijzel uit 's-Heer Hendrikskinderen. In de B-groep won Alex de Haan uit Heinkenszand, voor Lars Steen bakker en Adri-Jo van den Dries. ZAALVOETBAL Mehdi El Merboh vertrekt bij Groene Ster Vlissingen. De doelman speelt komend sei zoen voor BG's Schaarbeek in Brussel. El Merboh verloor dit seizoen bij Groene Ster de concurrentiestrijd van Karim Ben Sel- lam. Met de komst van Mike van den Nieu- wenhuijzen (ZVV Eindhoven) zou hij ook komend seizoen op weinig speeltijd moe ten rekenen. Groene Ster haalde naast Van den Nieuwenhuijzen ook Najib El Allouchi ('t Knooppunt), Mo Laari (ZW Den Haag) en Achraf Laabich (Troy) binnen. Tegenover hun komst staat het vertrek van El Merboh, Saïd Bouzambou (FT Antwerpen), Etienne Mallie, Salim Sandee (beiden gestopt) en Jo simar Pattinama, die bij Hoek niet meer in de zaal mag voetballen. Minnaard Zwitserland oven zijn bank hangt een pos ter van Muham mad Ali, de le- I gende die vrij dag overleed. Het is een eye catcher in een huiskamer die de liefde voor het boksen ademt. „Ik houd nog steeds van de sport", zegt Danny Roelofs, die zelf ook vele successen vierde in de ring. De Middelburger werd onder meer tweemaal Neder lands kampioen. „Het boksen heeft me zoveel gebracht. Heel veel positieve dingen en - ja he laas - ook negatieve dingen. Maar ik wist dat er risico's aan verbonden waren." Het gaat nu voorspoedig met Roelofs, maar de sport kostte hem bijna zijn leven. Op 1 okto ber 2010 kreeg Roelofs een her senbloeding tijdens een trai ningskamp in Duitsland. Het zwaargewicht was daar om zich voor te bereiden op het WK voor militairen in de Verenigde Sta ten. De Walchenaar zakte ineen tijdens het hardlopen, een dag nadat hij bij een partij een klap op z'n hals had gekregen. Hij had al sinds het stevige sparring potje een stekende hoofdpijn. Roelofs onderging in Duits land zware operaties. Hij lag er Voordat Danny Roelofs een hersenbloeding kreeg, was hij linkshandig. Hij schreef met links, pakte alles aan met links én haalde uit met links als-ie in de ring stond. „Na tuurlijk stootte ik ook wel met rechts, maar de echte kracht kwam uit m'n linker." Nu is de Middelburger volle dig rechts. „Ik heb alles hele maal opnieuw moeten leren. Maar daar helpen ze je in een revalidatiecentrum heel goed mee. Voor mij was het zes jaar geleden nieuw, maar voor de mensen die daar wer ken natuurlijk niet." Op de atletiekbaan werpt Roe lofs met rechts. Op het NK voor gehandicapten zette hij met die arm drie persoonlijke records neer: 8,61 meter bij het kogelstoten, 18,36 meter bij het discuswerpen en 16,87 meter bij het speerwerpen. ook acht dagen in coma. Vervol gens revalideerde hij langdurig, eerst in Doorn en daarna in Goes. Zelfs nu nog gaat hij twee keer in de week naar de fysio therapeut. Om de spieren los te maken, verklaart hij. „Dat is heel belangrijk", zegt de Middelbur ger. „Je moet het zien als weke lijks onderhoud." Kogelstoten Daarvoor zijn ook de atletiektrai- ningen bij Dynamica. In zijn woonplaats houdt hij zich sinds anderhalfjaar één keer in de week bezig met discuswerpen, speerwerpen en kogelstoten. Uit stand slingert hij de materialen weg. Hardlopen gaat niet meer. „Ik kan het ook maar beter niet meer doen", zegt hij lachend. „De laatste keer dat ik het deed, ging het mis..." Drie weken geleden had Roe lofs zijn eerste toernooi, het NK voor gehandicapten in Breda. Hij pakte er verrassend brons bij het kogelstoten. Hij liet het 4 kilo we gende projectiel landen na 8,61 meter. Op de medaille is hij maar wat trots. Die hangt nu tus sen de overblijfselen van zijn bokscarrière. „Het idee was om me een keer te meten met anderen", vertelt hij. „Ik had nog geen officieel re sultaat staan. Nu weet ik onge veer wat ik kan. Maar om nu te zeggen dat ik het nog veel vaker WGABR1ELS vrijdag 10 juni 2016 TENNIS VOETBAL WIELRENNEN s Freestyle kite- surfster Anne- lous Lammerts uit Schudde- beurs is er niet in geslaagd de fi nale te halen bij de Triple S Invita tional. De twintig jarige Schouwse werd in de eer ste ronde van de Amerikaanse topwedstrijd vijf de en viel daar door net buiten de boot. Alleen de beste vier stroomden door. Wielrenner Mar co Minnaard uit Wemeldinge kwam gisteren bij de vierde etappe van het Critérium du Dauphiné als 83ste over de meet, slechts 9 tellen na de Noorse winnaar Edvald Boasson Hagen. Hij staat nu 96ste in het klassement. l Bij de Ronde van Zwitserland, die morgen begint, komen twee Zeeuwen in ac tie: Antwan Tol- hoek uit Yerseke en Nick van der Lijke uit Middel burg. Beiden rij den voor Room pot-Oranje Pelo ton. De etappekoers duurt negen da gen. ■E o De atletiekplak hangt tussen de bokstrofeeën Roeland van Vliet Middelburg Vincent Peemen staat met Sportpub Goes voor een belangrijk weekeinde, foto maroelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46