Tour d'Amour begint in Goes ZEELAND 11 de Dag van de 3 juni) portretteren luwprojecten en Vandaag nummer bouw Oranjezon. Stem mee! yv Ik ben geen architect die de hele tijd applaus nodig heeft ly Van mij mogen ze wel weten dat ik lesbisch ben, maar mijn vader leeft nog zien. De knik zorgt dat de voorge vel een welkomstgebaar maakt. Dat gevoel wordt versterkt door de naar links en rechts oplopende daklijnen. De linkse gevel haalt op de hoek aan de voorkant een hoog te van 9 meter, de andere piekt op 7,5 meter. Herwig Minnen - af komstig uit Heinkenszand - is partner van de Architecten Allian tie in Goes: een bureau van drie ar chitecten en een constructeur. Zijn naam is verbonden aan het bij Oranjezon gelegen strandpavil joen Aloha Beach, de voor de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land in Middelburg verbouwde brandweergarage en veel huizen voor woningbouwverenigingen. Voor enkele appartementswonin gen in de Middelburgse nieuw bouwwijk Rittenburg is net de eerste paal geslagen. Hij studeerde bouwkunde aan de TU Delft. Daar kreeg hij les van architect Herman Hertzberger. Minnen: „Als ik iemand moet noe men, die me inspireerde, dan is hij het. Het was vooral zijn ma nier van omgaan met overgangsge bieden. Van klein naar groot, van binnen naar buiten. Je ziet dat hier terug in mijn ontwerp van de gevel: eerst de stalen kolommen, en een meter naar binnen de glas wanden. Zo creëer je een tussenzo ne, die voor een sprekende gevel zorgt." Op de locatie stond een uit 1967 daterend campinggebouw. Dat is gerestaureerd en uitgebreid met een nieuwe receptieruimte en res taurant. )e ziet eigenlijk drie ge vels. Helemaal links het restau rant, in het midden de ontvangst ruimte, op de andere kopse kant de campingwinkel. Het oude ge deelte bevat de recreatieruimte en opslag. Functioneel kan ook mooi zijn. Dat was de grondgedachte bij het ontwerp. Minnen: „Ik ben geen ar chitect die de hele tijd applaus no dig heeft. Meedenken van de op drachtgever vind ik belangrijk. Zo is er hier een industrieel gebouw ontstaan, een soort loods waarin het hele jaar door een efficiënte dienstverlening mogelijk is. De wanden staan los van de construc tie, zodat de indeling makkelijk kan worden aangepast." Het uit kijktorentje aan de achterkant is niet voor publiek toegankelijk. Maar wel een verrassende toevoe ging in Red Cedarhout. PZC ONLINE V Albert Olierook @smokeydutch Patatje oorlog, dus? Uiteindelijk zit er een man (vrouw) of twintig in de zaal bij verpleeghuis Ter Valcke in Goes, waar de eerste 'Tour d'Amour' begint. „Je mag wel iets opschrij ven in de krant, maar niet met mijn naam erbij", zegt een 58-ja- rige bezoekster. „Want van mij mogen ze wel weten dat ik les bisch ben, maar mijn vader leeft nog." Het geeft direct weer waar het hier om draait: bij de oudere ge neratie is het onderwerp seksua liteit nog met schaamte omhuld. Laat staan alle varianten op ge wone (hetero)seksualiteit: man nen die van mannen houden, vrouwen die op vrouwen ver liefd worden, transgenders die voelen dat ze 'in de verkeerde sekse' geboren zijn, biseksuelen. Tezamen worden ze aangeduid met het begrip 'roze'. De Tour d'Amour, een initiatief van de Zeeuwse schrijfster Eveline van de Putte, is bedoeld om in ver- pleeg- en verzorgingshuizen de discussie te openen over de ac ceptatie van roze ouderen. Zodat iedereen 'zichzelf kan en mag zijn'. Onder personeel zowel als onder bewoners kan wat dat be treft nog wel het een en ander verbeteren, bleek uit de verhalen die Van de Putte vertelde. SVRZ stapte als eerste in met de bijeenkomst in Goes. In de zaal bevonden zich diverse Roze Am bassadeurs, een groep actieve ro ze 50-plussers die de tournee mede organiseren. vrijdag 10 juni 2016 p zorgt voor varm welkom Herwig Minnen Tot zaterdag 18 juni 12.00 uur kunt u stemmen op uw favo riete nieuwbouwproject op: www.pzc.nl/mooistegebouw. Er zijn vijf projecten genomi neerd: woonhuis Coccinelle bij Biggekerke, strandpavil joen Ruig in Cadzand, de ra dartoren op Neeltje Jans, cen trumgebouw camping Oranje zon in Vrouwenpolder en ho tel Katoen in Goes. De win naar wordt bekendgemaakt tij dens de Zeeuwse Dag van de Architectuur (18 juni in Goes, organisatie Architectuur Ate lier Zeeland). a monumentale iep heen is ge- De receptie is een ontvangsthal met een industriële uitstraling: spanten en luchtverversingsapparatuur zijn in het zicht gelaten. AGENDA Het weekend staat voor de deur, je bent lekker vrij... en met die tijd wil je eens een keer iets leuks doen. Maar ja... wat? Een handig doorzoekbaar overzicht van alle activitei ten in Zeeland vind je op on ze website. Dus: kijk voor inspiratie eens op pzc.nl/agenda! - A- "vV-V£ 1 r<y V \l' TWITTER —De frieten vlogen in het rond bij onze zuiderburen in Gent. Lokale frietboeren zijn woedend op de gemeente voor het wijzigen van een re glement waardoor hun friet kotten niet meer verzekerd zijn van een vergunning. Uit protest gooiden ze dins dag kilo's frieten naar het Gentse stadhuis. De frietboe ren vrezen nu voor hun toe komst. Enkele grote bedrij ven zouden azen op hun plek ken. FACEBOOK De fanfare verdwijnt uit de Zeeuwse straten. Petra Van 't Hof zegt op Facebook: „Er is een groot misverstand, mu ziek maken is niet ouderwets en achterhaald. Showlopen is een echte topsport." En toch, van Piet Carets hoeft het niet zo. „Geef mij maar een gezellige dweilband of dixieband!" ONLINE TOP-5 1. Calvijn College opent weer vestiging in Goes 2. Fanfare verdwijnt uit de Zeeuwse straten 3. 'Rotjong' van weleer is nu een slijpexpert 4. Verbrugge Terminals blijft in Vlissingen en breidt zelfs uit 5. 'De kinderen denken écht dat ik Elsa uit Frozen ben' UW REACTIE Veere wil garanties in fusie woningcorporaties; het mil joen dat wordt bespaard, moet naar de huurders. Kees Vane reageert: „Lachertje! Als de huurders zo belangrijk zijn, hadden ze het geld eer der al laten afvloeien naar de huurders... Op Schouwen bou wen ze duur en luxe, kijk maar naar dat gebouw in Burgh Haamstede of die wijk in Zierikzee met dure wonin gen. Geld verdwijnt dus naar Schouwen. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie - facebook.com/depzc V @pzcredactie Ondine van der Vleuten Goes Bezoekster Tour d'Amour www.lhtbnetwerkzeelarid.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43