Vreemde gasten, die kleiduivenschieters W vva schade goedkoopst hersteld? it a3 M ZEELAND 5 www.checkjeschade.nl Ik ben inmiddels een flink eind Frankrijk in en schrijf dit stuk in mijn hotel in Vi- try-le-Francois. Vanmorgen vertrok ik weer eens in een forse onweersbui, maar dat veranderde snel. Na een uurtje reed ik in de volle zon door een licht glooiend landschap tussen enorme velden klaprozen, zo ver het oog reikt. Wat een verademing, na al die re gen! Die maakte mijn route ook een stuk langer, want door de overstromingen moest ik nogal eens omrijden. Soms mócht ik er wel door, maar koos ik zelf maar voor een andere route. Want een weg die blank staat, daar kan mijn scootmobiel zo slecht tegen... Ook de opstartproblemen met mijn internetverbindingen en te lefoon zijn voorbij. Dat van die te lefoon was wel een beetje mijn ei gen schuld. Ik liet het ding vallen, en toen deed-ie het niet meer. Pas in de volgende grote stad, in dit geval Reims, kon ik een nieuwe kopen. Daardoor is nu ook met een een groot deel van mijn 'potje onvoorziene kosten' foetsie. Geen foto's daardoor van de ve le Engelse ouderen die in het ge bied tussen de Somme en de Mar- ne, waar tijdens de Eerste Wereld oorlog enorm werd gevochten, naar de graven van hun grootva ders komen kijken. De 'Grote Oor log' vond precies honderd jaar ge leden plaats, en dat maakt blijk baar iets extra's los. Een deel van de Engelsen die ik tegenkwam had trouwens een heel andere re den om deze regio te bezoeken: ze kwamen naar het vierdaagse wereldkampioenschap kleidui- venschieten. Meer dan 700 deelne mers heeft dat toernooi, uit heel Europa, maar ook Canada, de Ver enigde Staten en Zuid-Afrika. Ik ontmoette de Britse deelnemers Angus uit Sussex en Jef uit Lon den. Vriendelijke mannen hoor, maar wel aparte lui. Maar ach, dat zullen ze van mij ook wel gedacht hebben... Van Sinte Pier naar St. Pierre Peter de Lijser (78) uit Bres- kens reist in zijn scootmo biel van Nieuwvliet (Sinte- pier) naar Saint-Pierre-la- Mer in Zuid-Frankrijk. De opbrengst gaat naar zorg boerderij Jodi. De Lijser doet verslag, ook op pzc.nl/scootmobieltour. 112 NIEUWS Man mishandelt vrouwen bedreigt zoon Politie rolt vier wietkwekerijen op: 838 planten Ouders dode baby naar huis laag je de kans om ziek te wor den." Het echtpaar fietst dit jaar speciaal voor twee zieke vrien den uit hun fietsgroep. Daar naast is er altijd de herinne ring aan de geliefden die zij aan deze ziekte verloren. Het startmoment van de fietstocht - waarbij Patricia Foort het lied 'The Rose' zingt - vinden ze altijd een intens moment. Ons afzien is niets in vergelijking met wat mensen meemaken die kanker hebben Agnieszka: „Je voelt dan dat je daar allemaal voor hetzelfde doel staat, dat is heel mooi." Door mee te doen aan de Ri de for the Roses combineert het stel het nuttige met het aangename. Ze fietsen iedere week drie keer, een tijdje te rug reden ze de Elfstedenfiets- tocht van 240 kilometer. Jean-Paul: „Drie jaar geleden was ik te zwaar, ik had overge wicht. Op een dag zat ik in de trein en nam ik een besluit: ik kocht een fiets." Al snel was hij vijftien kilo kwijt. Agnies zka sloot vorig jaar aan bij de fietsgroep en inmiddels rijdt ze sommige mannen eruit. Ze motiveren anderen om ook mee te doen, inmiddels fietst bijna de hele familie. „Fietsen is gezond, het is lek ker om in de buitenlucht te zijn. Je ziet zoveel meer van de omgeving dan in de auto. En het is gezellig om in een groep te rijden." Al realiseert Jean-Paul zich dat fietsgroe pen niet zo'n goede naam heb ben. Zelf rijden ze heel sociaal, benadrukt hij. Naast het horen van het Ri de for the Roses-lijflied vindt hij de finish ook een indruk wekkend moment. Wanneer Jean-Paul onder die boog door rijdt, houdt hij het nooit droog. Om de herinnering aan de mensen die hij aan deze ziekte verloor, maar ook uit een stuk voldoening: we hebben het weer gedaan. „Al is ons afzien niets in vergelijking met wat mensen meemaken die kanker hebben. Hopelijk komt er een oplossing voor deze ziekte. Zo dat anderen het leed bespaard wordt dat wij bij onze gelief den zagen." vrijdag 10 juni 2016 ontdek dat de béste schadebedrijven ook het goedkoopst autoschade reparareren MIDDELBURG De politie heeft woensdag avond in de wijk Griffioen in Middelburg een 42-jarige man aangehouden voor huiselijk geweld. Hij zou bij een ruzie zijn 38-jarige echtgenote heb ben mishandeld en bedreigd. Het slachtoffer deed aangifte. Zij vertelde dat haar man zo maar boos werd en ruzie met haar maakte. Hij sloeg haar enkele keren in het gezicht, pakte haar bij haar nek en schreeuwde dreigend dat hij haar ging vermoorden. De laatste maanden zou hij haar vaker hebben bedreigd. Ook een dochter, zoon en diens vriendin waren aanwe zig. De verdachte bedreigde ook zijn zoon. De man is in ver zekering gesteld. MIDDELBURG De politie heeft woensdag vier wietkwekerijen opgerold in Middelburg, Oudelande, Hulst en Sint Jansteen. In to taal zijn 838 planten geruimd. In Middelburg werd aan de Diodeweg een kwekerij met 561 planten geruimd. Volgens de politie betrof het een zeer professionele kwekerij, met 48 lampen waarvoor stroom werd afgetapt. In Oudelande aan de Slagtweistraat trof de politie een plantage aan met 246 planten. Verder is in Hulst aan het Houtenkwartier een kwekerij met 14 planten aan getroffen en in Sint Jansteen stond aan de Puttingstraat een plantage met 17 planten. De politie zegt veel prioriteit te geven aan de aanpak van hennepkwekerijen. MIDDELBURG De beide ouders van de over leden baby zijn gistermiddag door de officier van justitie naar huis gestuurd. Het Mid delburgse paar was dinsdag aangehouden in de gemeente Veere op verdenking van kin dermishandeling. Maandag 23 mei kreeg de po litie een melding dat een baby was opgenomen in het Sop hia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Het jongetje had zwaar li chamelijk letsel. De dag daar op overleed het kindje in het ziekenhuis in Rotterdam. Van wege het vermoeden dat de doodsoorzaak niet natuurlijk was, is sectie verricht. Vol gens een woordvoerder van het OM blijven de ouders ver dachten. Het onderzoek naar de dood van de baby kan nog geruime tijd in beslag nemen. Jean-Paul de Jonge uit Heinkenszand en zijn vrouw Agnies- zka rijden morgen de Delta Ride for the Roses-route van 120 ki lometer. „Zodat anderen leed bespaard blijft." FOTO MECHTELD JANSEN -Jean-Paul de Jonge, deelnemer in 3 muisklikken een offerte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37