'Tunnel heft nooit te veel tol' Duivels op groot scherm Zeeuwse café's: 'heisa gaat aan ons voorbij' 3 Tunnel boekt 9,9 min winst DE BELGEN? dEfóSLUX, VeTm kamer grote Vlaamse ste den pakken flink uit tijdens het EK. Antwerpen zendt de wedstrijden van de Rode Dui vels op twaalf loca ties uit. Op de Ge dempte Zuiderdok- ken is een suppor tersdorp uit de grond gestampt. De fans kunnen hun ploeg aanmoe digen op een scherm van 112 vierkante meter groot. Ook op on der meer de Groen plaats, Spoor Oost en stadion d'n Bos uil zijn de duels te zien. Ook de Gen tenaren hoeven hun ploeg niet van uit de zetel te sup porteren. In de Ghelamco Arena, thuishaven van AA Gent, hangt een groot scherm. Fans kunnen voor 5 euro een stoeltje zoeken. Tijdens het WK van 2014 mochten suppor ters het grasveld op, maar dat bleek achteraf niet be stand tegen bier. Buurman Brugge opent een EK-dorp op 't Zand. In Sint-Ni- klaas zijn de wed strijden onder meer vanaf het ter ras te bekijken. De Belgen spelen maandag hun eer ste wedstrijd te gen Italië, om 21.00 uur. het WK twee jaar geleden was de helft van het café oranje, de andere helft rood. Het is spijtig dat Ne derland er niet bij is. Dat zijn voor ons drie wedstrij den minder. Maar het is te recht dat ze niet geplaatst zijn. Dat heb ik van horen zeggen, want ik volg voet bal niet." Compagnon Christophe doet dat wel. Hij blijkt een van de weinigen die niét zijn Belgische karakter overboord gegooid heeft. Volgens hem is de Euro pese titel voor de Rode Duivels namelijk géén a-b-c'tje. „We moeten nuchter blijven, de Bel gische ploeg moet zich eerst be wijzen. De titel is voor ons te hoog gegrepen. Ik geloof meer in Frankrijk." Als Nederland zich over twee jaar maar plaatst voor het WK. „Dan is het nog gezelli ger in ons café!" Hij verwacht dat veel Nederlan ders in zijn café de zuiderburen komen aanmoedigen, want de Belgen juichen ook altijd voor Ol land. Twee jaar geleden serveerde Christophe tijdens wedstrijden typisch Hollandse snacks, zoals Goudse kaas. Christophe: „Nu echte Belgische hapjes." Wat dan? „Saté." Zeeuwse cafés die tijdens ek's en wk's helemaal oranje zijn, houden zich de komende weken koest. Co- lijnsplaat moet bijvoorbeeld zijn Holland House missen. „Voor de vijftig Belgen die hier met vakantie zijn gaan we zoiets niet organise ren", zegt initiatiefnemer Ko Kalle- waard. En Café De Oranjeboom in 's Heer Hendrikskinderen, vaste stek voor veel supporters, houdt zich afzijdig van de voetbalgekte. Café De Biet in Zierikzee toont de wedstrijden op grote schermen. „Maar we zijn geen supporter van België. Dan zouden we een beetje voor gek staan", zegt eigenaar Rob bert Roggeband. „De heisa gaat aan ons voorbij, maar we gaan vast gezellige avonden beleven tij dens het EK." Café Jack's in Goes heeft twee grote schermen. Eige naar Joey Aertssen: „Als Duitsland of België speelt, hebben we vast een bijpassend biertje, maar een groot feest wordt het niet. Dat is jammer voor iedereen." Het is vrijwel uitgesloten dat ie mand te veel voor de Westerschel- detunnel betaalt doordat zijn voer tuig verkeerd wordt opgemeten. De tunnelorganisatie zegt dat in reactie op een artikel in Truck star Magazine, het vakblad voor vrachtwagenchauffeurs. Dat stelt, op basis van ervaringen van enke le chauffeurs, dat er fouten wor den gemaakt bij het automatisch meten van de lengte en hoogte van voertuigen. Die zouden daardoor soms in een verkeerde categorie worden ingedeeld, waardoor ze te veel of te weinig tol betalen. Gedeputeer de Harry van der Maas zegt in het artikel de problematiek te willen aankaarten bij de tunneldirectie. Volgens Ingo de Moor, woord voerder van de NV Westerschelde- tunnel, kunnen er bij de verschil lende tolpoorten minimale ver schillen zijn in de metingen. Er wordt echter, net als bij snelheids controles, rekening gehouden met een foutmarge. „Je krijgt al tijd het voordeel van een aantal centimeters", zegt De Moor. „Je kunt dus niet te veel betalen." Fouten zijn desondanks moge lijk, bijvoorbeeld doordat de tech niek faalt of door weersomstan digheden. „Het kan bijvoorbeeld zijn dat er sneeuw achterop de wa gen ligt, waardoor er verkeerd De NV Westerscheldetunnel heeft vorig jaar een winst ge boekt van bijna 9,9 miljoen euro, zo blijkt uit het deze week gepubliceerde jaarver slag. Dat is iets meer dan in 2014, toen een positief resul taat van bijna 9,8 miljoen eu ro werd gehaald. Doordat er meer voertuigen door de tun nel gingen (van 6,1 naar bijna 6,3 miljoen), stegen de tolop- brengsten met zes ton. wordt gemeten. Dat corrigeren we handmatig. Maar dat komt heel weinig voor. Het zijn echt uit zonderingen. Onze ervaring is dat het systeem heel goed meet. En natuurlijk wordt de apparatuur re gelmatig doorgemeten door een gecertificeerd extern bedrijf." Wie zich toch benadeeld voelt, kan dat direct melden aan de kas sa of naderhand via de klantenser vice. Mochten er desondanks ver schil van opvatting blijven over de precieze afmeting van het voer tuig, dan kan de eigenaar deze la ten nameten bij de tunnel. De Moor: „Dat is de afgelopen twee jaar vijf keer gebeurd. In alle geval len bleek onze categorisering te recht te zijn." Zonne-energie vrijdag 10 juni 2016 dat Olland er niet bij is 4 Je zou het niet zeg gen, maar Tim Sa- man (links) en Chris- tophe Claessens van café Benelux gaan Oranje missen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE TERNEUZEN De •4 De familie Jacobs woont in Heikant en juicht voor de Bel gen. Cornelleke Blok Vlissingen UwGroeneVakwinkel DeTuin-Kamer, Uw Groene Vakwinkel Weihoek14 4416 PX Kruiningen T 0113-572406 www.detuin-kamer.nl OE TUINKAMER VOOR AL UW TUINPRODUCTEN ZOALS: TUINMEUBELEN, PARASOLS, BUITENVERBLIJVEN, TUINKASSEN ENZ ENZ. Rolf Bosboom Ellewoutsdijk www.dt-walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481 DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 Omdat duurzaam onze passie is Duurzame technieken Walhout Annie M.G. 4481 DS +31 (0)6 -10 97

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35