bij Rosmalen niet meer 31 Geen vrouw sneller op 200 meter dan Daf ne Schippers beter moment komen IÉ Het was dit seizoen lang wach ten op haar eerste Diamond Lea gue-zege, maar het was het wachten waard. Met torpedo- passen en grote overmacht sprintte Dafne Schippers gister avond op de 200 meter in Oslo naar de zege in 21,93 seconden. Achter die tijd past gerust een uitroepteken. Zo snel was er dit seizoen nog geen vrouw in het sterke sprintveld. Een maand voor de EK in eigen land zal het voor Schippers en coach Benne- ma een meer dan bemoedigen de gedachte zijn dat de 23-jarige Nadal ontbreekt op Wimbledon Utrechtse slecht drietienden van een seconde op haar per soonlijk record toegeeft. Met de vorm zit het wel goed. Die 21,63 was vorig jaar op de WK in Peking goed voor goud. Elaine Thompson, destijds tweede, was gisteravond ook aanwezig in Noorwegen. Al bij het uitko men van de bocht had Schip pers Thompson ingehaald. Nie mand kon haar bijbenen. Schip pers snelde op het rechte stuk verder van haar concurrenten weg en lachte na een blik op de klok haar tanden bloot. Ook bij amateurs transfers in winter maakte, was dat ze op een gegeven moment een niet bestaande sigaret zat te roken. Compleet met het aftik ken van de as. Dacht ik: what the fuck gebeurt daarbinnen in dat hoofd." Het menselijke, de emoties, de openhartigheid, ze passen ook bij de commentator Mol die daarnaast van alles doet: presenteren, regisseren, monteren, camerawerk, verslagge ving. „Maar ik ben geen journalist. Ik ben broodafhankelijk van de Formu le 1, embedded dus. Mocht ik een bom vinden, dan zou ik 'm nooit laten ontploffen." De zege van Max Verstappen, die sloeg in als een bom, al stelt Mol dat 'het toch zou gebeuren'. „Was het niet dit seizoen dat Max een GP zou winnen, dan volgend jaar. Die jon gen is zo getalenteerd. Heeft alles wat anderen niet hebben: concentra tie, kalmte, winnaarsmentaliteit, gre tigheid, racegogme en hij snapt alles meteen. Als een computer waarbij continue op de 'enter' wordt ge drukt. Max komt als geroepen. Voor Nederland, maar ook voor de Formu- Ie 1 zelf. Op het moment dat je nieu we winnaars hebt, blijft de sport in beweging. Voor mij is het ook mooi, maar niet meer. Je kunt niet de fout maken die RTL Duitsland ooit maak te. Daar werden alle programma's op gehangen aan Schumacher, maar op het moment dat hij wegviel werkte niemand anders meer mee en stort ten de kijkcijfers in. Mijn interesse is ook breed. Je moet ook volgers van Raikkönen en Hamilton bedienen." De coureurs, ze komen zo'n beetje allemaal voorbij in zijn boek waar hij ook uitgebreid in gaat op het ziek teproces van zijn vrouw. Mol heeft inmiddels weer een vriendin. „Vrouw", verbetert hij, „als je 54 bent, zeg je niet: ik heb een vrien din, vind ik." Vier jaar terug ont moette hij Alina in café Azul in zijn Spaanse woonplaats Calpe. „Mijn kin deren hadden gezegd: je bent een kluizenaar aan het worden, ga het dorp in. Op een dag zag ik haar zit ten. Loerde ik stiekem over mijn boek naar haar. En durfde ik te vra gen of ze ooit koffie met me wilde drinken. Dat wilde ze." meter per uur. Daar zal ik toch wat van af moeten halen." Sijsling verklaarde dat zijn ser vice de laatste tijd aan kracht heeft ingeboet. „Ik had wat pijn in mijn schouder. Dan ga je toch wat andere dingen doen. Ik zal de komende periode weer be hoorlijk aan de flexibiliteit van mijn schouder moeten werken." Het overleven van de kwalifi caties voor Wimbledon is het volgende doel. „Die kwalificatie wedstrijden zijn geen pretje. Je zit tussen de partijen door in een tent. Maar juist dat is de mo tivatie om door de kwalificatie heen te komen, anders ben je nooit op het echte park ge weest." WIELRENNEN van dat bedrag verdiende. In 2007 vond Karlovic met het wa pen aansluiting bij de wereldtop en sloeg hij 1318 aces. Alleen Go ran Ivanisovic deed het toen be ter. Nu handhaaft hij zich met zijn harde klappen in de top-vijf- tig van de wereld. Het is een positie waar Sijs ling graag weer een aanval op wil doen. In januari stelde hij zich ten doel terug te keren bij de beste honderd tennissers van de wereld. „Vanaf de veertigste plaats ontlopen spelers elkaar niet zoveel. Om ergens rond die positie uit te komen moet je ge luk hebben. Of beter: het moet in elk geval niet tegenzitten." Tegen Karlovic had Sijsling zich best 'comfortabel' gevoeld op de baseline. Hij maakte in de eerste set ook evenveel punten als Karlovic, maar moest bij 4-4 in de tiebreak zwaar boeten voor een beoorlingsfout. Weg was de set. In de vijfde game van de tweede set kreeg Sijsling zijn enige breekpunt. Karlovic reageerde met een ace en sloeg er nog twee aces achteraan. Die dominantie van Karlovic met serveren werkte deprime rend. Sijsling had het gevoel dat hij een partij waarin het krachts verschil klein was nooit kon winnen. Het besef kwam dat zijn eigen service toch aan kracht zal moeten winnen. „Het verschil in snelheid was 35 kilo- Om uit te komen in de top vijftig moet het in elk geval niet tegenzitten vrijdag 10 juni 2016 ATLETIEK TENNIS Tennisser Rafael Nadal mist het toernooi van Wimbledon. De 30-jarige Spanjaard heeft te veel last van een polsblessure die hij op Roland Garros opliep. „Het is een trieste beslissing. Mijn pols heeft meer tijd nodig om te gene zen", aldus Nadal. De nummer vier van de wereld plaatste zich nog wel voor de derde ronde in Parijs, maar moest vervolgens op geven. Nadal won Wimbledon in 2008 en 2010. Vorig jaar strand de hij al in de tweede ronde. AMATEURVOETBAL In het amateurvoetbal is het ko mend seizoen voor spelers moge lijk om in de winterstop van club te ruilen. Het gaat alleen om spe lers die een contract hebben bij een club. Zij kunnen van 3 januari tot 31 januari naar een andere club overschrijven. De regel komt voort uit de nieuwe competitie- opzet. Voor het eerst sinds de in voering van het betaalde voetbal in 1954 worden de competities van het amateur- en betaald voet bal met elkaar verbonden. Edvald Boasson Hagen heeft de vierde etappe gewonnen van het Critérium du Dauphiné. De renner van Dimension Data hield in de massasprint Julian Alaphilippe en Nacer Bouhanni achter zich. De leiding blijft in handen van Alberto Contador. fotoafp hij snapt alles' Olav Mol laat kritiek over zijn commentaar van zich afglijden. Hij gaat zijn eigen weg. „Toen ik 25 was, ben ik opgehouden volwas sen te worden." Igor Sijsling FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31