Ui i I 7 26 EURD2016 EK VOETBAL Frankrijk begint het EK als de torenhoge favoriet, zo blijkt uit onze EK- enquête. Meer dan 60% van de voetbalkenners ziet het gastland de titel winnen. I <0^7 Opstelling deels bekend Engeland trainde dinsdag achter gesloten deuren, maar dat verhinderde niet dat de plannen van bondscoach Roy Hodgson voor het duel met Rusland op straat liggen. Assis tent Ray Lewington wandelde op weg naar de spelersbus met een papiertje in de hand langs journalisten waarop iets van een op stelling zichtbaar was. Harry Kane en Jamie Vard zouden morgen in de spits beginnen. Zlatan mag niet even weg Het gerucht dat Zlatan Ibrahimovic voor Manchester United gaat tekenen, wordt steeds hardnekkiger. Van de Zweedse bonds coach Erik Hamrén mag de spits, die ver trekt bij Paris St. Germain, niet even naar Manchester vliegen als het zover komt. Eventueel mag er wel onderhandeld wor den in het spelershotel als dat nodig is. Remise Maradona - Pelé Diego Maradona (55) en Pelé (75) stonden daags voor het EK als coaches tegenover el kaar in een 'wedstrijd van vriendschap'. In het centrum van Parijs loodsten de Argen tijn, die nog even mee speelde, en de Brazi liaan hun sterrenteams naar een gelijkspel (8-8). Ook Clarence Seedorf kwam in actie. Prijzengeld Opening Reclame EK-ENQUETE Dat het aantal EK-deelnemers is uitgebreid naar 24 betekent niet dat er ook veel meer kanshebbers zijn. Als we de 54 ondervraagde deskundigen mo gen geloven, is het aantal serieuze gegadigden be perkt. Frankrijk (33X) wordt verreweg het vaakst getipt als Europees kampioen. Verder zijn het de usual suspects Duitsland (tox), Spanje (sx) en Bel gië (5x) die worden genoemd. Ernest Faber, de nieuwe trainer van FC Groningen, is verder de eni ge die het op een ander land (Italië) houdt. „Er zijn drie favorieten", stelt bondscoach Dan ny Blind. „Duitsland, Spanje en Frankrijk. Duits land en Spanje hebben de beste spelers, Frankrijk heeft het thuisvoordeel. De vorige twee toer nooien in eigen land hebben ze gewonnen. Dat is geen garantie, maar wel een factor die telt." Ook John Rep gelooft in het thuisvoordeel van de Fransen, die natuurlijk ook gewoon over een uitstekende selectie beschikken. „Ze hebben zo veel talent", zegt de oud-international. „Als de bondscoach daar een team van maakt..." Met dat laatste zit het volgens Ron Jans wel goed. „In de laatste jaren was er altijd onenigheid bij de Fransen, maar nu niet meer", verklaart de trainer van PEC Zwolle zijn keuze voor de gast heer. „Ik verwacht geen grote verrassingen, de laat ste acht landen zullen de toplanden zijn. De nega tieve verrassing zal Engeland worden." Ondanks de hoge verwachtingen in het land zelf, gelooft niemand dat de Engelsen in staat zijn om in Frankrijk voor goud te gaan. Wel wordt de ploeg, die onder bondscoach Roy Hodgson al zijn kwalificatieduels won, gezien als één van de outsi ders. Anders dan Jans geloven 11 kenners (20,4%) dat Engeland in positief opzicht gaat verrassen. Al leen België (38,9%) wordt in dat opzicht vaker ge noemd. Tsja, de Rode Duivels, zijn ze nu favoriet of zijn ze niet meer dan outsider? Daar lopen de menin- Quote van de dag 'Er loopt weer veel |om van te genieten. Maar mijn tip: sla de eerste twee weken over. Niet kijken. Zonde van de tijd' 1 Italië vrijdag 10 juni 2016 FRANCE ENGELAND SVENsic ZWEDEN VRIENDSCHAP Het prijzengeld bij het EK is dit jaar 301 miljoen euro, een record bedrag. Vier jaar geleden was er 196 miljoen euro te verdelen. De winnaar kan, af hankelijk van het aantal zeges, tot 27 miljoen euro verdienen. l Frankrijk en Roe menië speelden twee keer eer der tegen elkaar op een EK. In 2008 kwamen beide teams niet tot scoren, in 1996 won Frank rijk met 1-0 door een doelpunt van Christophe Dugarry (foto). I De Ster loopt vol gens tijdschrift Adformatie 16 miljoen euro mis aan inkomsten, doordat Neder- Wie wordt Europees kampioen? Welk land gaat verrasssen? Op welke speler(s) moeten we letten? Dick Advocaat 1 Frankrijk 2 België 3 Hazard Erwin van de Looi 1 Frankrijk 2 Engeland 3 Dembele, Alii, Kane, Alderweireld Mario Been 1 Frankrijk 2 België 3 De Bruyne B. Wijnstekers 1 Frankrijk 2 Portugal 3 Vardy, Pogba, Müller Steven Berghuis 1 Frankrijk 2 Weet niet 3 Griezmann Jan Boskamp 1 België 2 Tsj, IJsland, Tur. 3 Sane, Pogba, Xhaka Thuis Wietse Dijkstra Rotterdam De Bruyne Co Adriaanse 1 Duitsland 2 Portugal 3 Griezmann Pierre Vermeulen 1 Frankrijk 2 België 3 Pogba, Lewandowski, Aad de Mos 1 Frankrijk 2 Kroatië 3 De Bruyne Hugo Borst 1 Duitsland 2 Turkije 3 Müller, Arnautovic, Zlatan Berry van Aerle 1 Frankrijk 2 België 3 Pogba Hans van Breukelen 1 Frankrijk 2 België 3 Neuer land zich niet heeft geplaatst voor het EK. De Ster verkoopt re clamezendtijd op de publieke zenders. Darron Gibson heeft zijn contract bij Ever- ton verlengd tot juni 2018. De 28-jarige Ierse middenvelder overleefde de laatste schifting voor het EK niet. Daniel Agger beëindigt zijn loopbaan. De 31-jarige Deen kwam tot 75 interlands en speelde verder bij Bröndby en Liverpool. Franse café's mogen geen grote scher men buiten zetten om voetbalwedstrijden te tonen. Het is een te groot veiligheidsrisico. —Analyticus René van der Gijp Luuk de Jong 1 Frankrijk 2 België 3 De Bruyne, Griez mann Henk Fraser 1 Frankrijk 2 Engeland, België 3 Vardy, Griez mann Danny Blind 1 Frankrijk 2 Bel, Por, Ita, Eng 3 Griezm., Payet Erik Meijer 1 Duitsland 2 Engeland 3 Hector, Sané Ernest Faber 2 Ierland 3 Vardy, De Bruy ne, Griezmann «K-| Frits Barend 1 Frankrijk 2 België (negatief) 3 Rashford Arnold Bruggink 1 Frankrijk 2 Kroatië 3 Pogba Fred Rutten 1 Frankrijk 2 Kroatië 3 Sané, Sanches Ruud Geels 1 Duitsland 2 België 3 Carrasco René van der Gijp 1 Frankrijk 2 Geen 3 Özil, De Bruyne, Pogba, Payet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26