zichzelf trouw 'Groots' gaat gewoon door LAST MINUTES 23 In dit ritme deint het PSV stadion in pakweg 2036 ook nog heerlijk mee met zijn favoriete zoon VERTREK IN DE ZOMER 198 699 goed. Zeker omdat de accenten Li- verpool-Engels en Zuid-Lim burgs soms niet te onderschei den zijn, gaat het om de inhoud. Gaat die over het juiste gebruik van zonnebrandcrème, naderen de regenfronten en extra dekens op het campingluchtbed, dan is Smeets aan het woord. hoog ingeschat. Hij is duidelijk minder in trek dan The Stones twee jaar geleden. Bovendien stel de Pinkpop recent nog enkele tickets voor de gehele driedaagse beschikbaar. Gelukkig is McCartney daarmee allerminst zuinig. Tijdens zijn laatste Nederlandse concert, op 8 juni vorig jaar in Ziggo Dome, speelde hij 40 songs, waarvan 25 van de Beatles. Op Pinkpop zal de setlijst korter zijn, maar enke le klassiekers ontbreken nooit. Het akoestische Blackbird bijvoor beeld. En ook sixties-relikwieën als Eleanor Rigby en Yesterday. Laatste samenzang voorafgaand aan de toegift is uiteraard het na- nanana-refrein van Hey ]ude. Dat is een vurige wens van opper hoofd Smeets. Hij start elk jaar na de laatste noten van de slotact de Beatles-klassieker in voordat het afsluitende vuurwerk knalt. 'Kan Sir Paul die aftitelingshym ne live uitvoeren', faxte hij naar het management van de Beatle. Die speelt die evergreen nooit meer, maar Smeets ontving nog geen 'no' op zijn verzoek. En als McCartney toch eindigt met ge bruikelijk The Endl „Dan kom ik er toch overheen met All You Need Is Love en het nodige vuur werk van mijn kant", belooft Smeets. WAT JE NIET MAG MISSEN ik dat. Volgens mij is er niets mis met gewoon jezelf blijven. Ik was er ook wel even klaar mee, dat soort opmerkingen kreeg ik al de hele week." „Op Facebook kreeg ik veel kri tiek. Ik las: 'Nina straalt geen seks uit', 'ze kan het niet aan' en 'een dood vogeltje kan geen idool zijn'. Ik werd ook vergeleken met een stoeptegel. Maar ik heb wel mooi gewonnen, of niet soms?" „Ik ga een album opnemen en misschien volgend jaar een mu ziekopleiding doen. Verder laat ik het een beetje over me heen ko men." „Blijf trouw aan jezelf en doe geen dingen die je eigenlijk niet leuk vindt. Om te winnen hoefje niet per se heel extravert te zijn." Die uitkomst zou ongetwijfeld ook het resultaat zijn als er gistera vond een enquête onder de 30.000 fans in Eindhoven was ge houden. Het Meeuwis-publiek kruist de data voor de volgende editie steevast al een jaar vooraf aan in de agenda. Met andere woorden: in dit ritme deint het PSV-stadion ook in pakweg 2036 nog mee met zijn favoriete muzi kale zoon. Die maakte van de elfde uitvoe ring een onbekommerd vrolijke. Met een confetti-opening met dansmariekes, een licht misplaatst gastoptreden van De Jeugd van Te genwoordig en met een culinaire traktatie in de vorm van 150.000 worstenbroodjes. Herhalingen waren er ook: zo trad Rowwen Hèze al voor de tweede maal aan als gastartiest en speelde daarbij zijn vertrouwde feestrepertoire. En Meeuwis zelf zette bier-gooi-hymne 't Dondert en 't Bliksemt tweemaal op de set lijst. Muzikale hoogtepunten wa ren er ook in de vorm van een fraaie versie van Tranen gelachen, het ingetogen Jij bent de liefde en kroegnummer Ik wil je. Zo bleef goedbeschouwd alles bij het oude: de biertap vloeide on ophoudelijk, er ontstonden naar mate de avond vorderde steeds meer polonaises en Meeuwis glo rieerde als dirigent van een dam pend Brabants zomercarnaval. Dat de avond volgend jaar vermoede lijk exact zo zal verlopen was voor de fankolonie geen waarschu wing, maar een geruststelling. wm Dat heeft de Pinkpop-organisatie dit jaar knap geheim gehouden. Maar de hoogte van McCartneys gage is vrij nauwkeurig te gok ken. Zo duur als The Rolling Stones (4,5 miljoen euro voor hun optreden van 2014) is de ex-Beatle niet. Maar waar schijnlijk verdient hij wel ruim meer dan een af zonderlijke Stone: rond de 2,5 miljoen voor zijn concert van twee uur. Nee hoor. Het gaat hier om Live and Let Die, één van de be ruchte hoogtepunten uit het oeuvre van McCartneys tweede band Wings. McCartney maakt van de gezwollen James Bond- themasong nog altijd een anker punt in zijn liveshows. Het vuur werk is net zo voorspelbaar als het dagmenu van Pinkpop (de Limburgse beenham is al jaren in de aanbieding), maar gold in de jaren 80 echt als een noviteit. Jawel hoor. De dagkaarten voor zondag zijn officieel uitverkocht, maar op plat forms als Marktplaats en Seatwave zijn ze zelfs onder de kostprijs vindbaar. Handel aren hadden de populariteit van de ex-Beatle blijkbaar iets te vrijdag 10 juni 2016 'Die McCartney wordt vast een hele grote' Staan er ook Beatles-songs op de setlijst? Zingt hij de traditionele Pink pop-afsluiter All You Need is Love nu live? Pinkpop, 10-11-12 juni, Mega- land, Landgraaf. Info: pinkpop.nl Popverslaggever Stefan Raatgever over drie andere niet te missen acts in het komende Pinkpop-weekend. 1 Major Lazer 10 juni 21.15 uur Voor iedereen ge boren na 1990 telt er tijdens deze Pink pop- editie wellicht alleen het optreden van party-dancefor- matie Major Lazer. Deejay/producer Diplo en zijn man nen komen onge twijfeld in aanva ring met de smaak- politie, maar bieden een waterdichte geen-feest-geld- terug-garantie. 2 Red Hot Chili Peppers 10 juni 22.25 uur Tien jaar geleden wa ren de Peppers een stadionband zonder weerga, maar het laatste Nederlandse concert van de funk- rockgroep in 2012 was een plichtmati ge exercitie. In naam hoort de band, die met The Getaway eindelijk weer een opwindend album in handen heeft, nog bij de A-categorie. Blijft die status overeind? 3 Lionel Richie 12 juni 19.35 uur Voor het eerst klonk er geen boe geroep of gejuich tijdens de program- ma-presentatie van Pinkpop, maar ge lach. Lionel Richie! Kon die niet beter optreden op de Huis houdbeurs? Maar de 66-jarige zanger is een heupwiegende hitmachine die pas rust als hij de laatste ziel in een zaal op z'n minst tot meedeinen heeft verleid. Van wie dan? En nu? Heb je een advies voor mensen die willen meedoen aan een talentenjacht? Nina den Hartog won woens dag 'Idols 2016'. FOTO ANP Guus Meeuwis gisteravond tijdens 'Groots met een zachte G'. Hij is voorlopig nog niet van plan om met de reeks te stoppen, foto anp Guus Meeuwis twijfelt niet meer. Artistieke redenen om te stoppen met 'Groots met een zachte G' heeft hij namelijk na uitvoerige introspectie niet we ten te vinden. Zijn concertserie gaat daarom net zo lang door als het Philips Stadion gevuld blijft, zo kondigde hij aan. Stefan Raatgever Eindhoven Schlagermuziek en Bloemen corso, Oostenrijk „669 7 dagen oad.nl/OSAT09 9^8 Belgische Steden 3 dagen oad.nl/OSBE04 Sprookjesachtig Denemarken 8 dagen oad.nl/BEDKOI Gegarandeerd vertrek Open air concert met Hansi Hinterseer Grootste bloemencorso van Europa 3* hotel inclusief ontbijt én diner Vertrek 25 aug., laatste plekken 2e PERSOON GRATIS O.a. Gent, Brugge en Antwerpen 3* hotel inclusief ontbijt Vertrek 22 juli en 5 augustus O.a. bezoek Kopenhagen en Malmö Kastelen Kronborg en Frederiksborg 4* hotels inclusief ontbijt én diner 18 juni" en 2 juli" in prijs verlaagd Boek nu op Oad.nl/wegener C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau f® Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. Oad Wat kost dat: een echte Beatle op je festival? Is dat bombardement met vlammenwerpers, vuurpijlen en flitslichten gevaarlijk? Is er nog een kaartje voor McCartney te krijgen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23