5 jaar cel en tbs in zedenzaak Youri K. Reis mee met Rail Away! 10 NI PAULINE BIJSTER Column was. Het komt omdat ze opgroeit in een land waar witte mensen denken dat witte mensen beter zijn. En waarin Zwarte Piet nog steeds normaal is. Waarin bijna al les op tv wit is', iedere Hollywood- film ook. Terwijl 9 procent van de wereldbevolking maar blank is, minder dan 5 procent is blond. Zo dra iemand de heldenstatus be reikt, maakt zijn huidskleur of reli gie niet meer uit, hij krijgt excu ses. Tot die tijd word je aangehou den als je er 'verdacht' uitziet. De columnist die op deze plek vaak goede stukjes schrijft, Özcan Akyol, schreef dat je in Nederland je eigen Nederlanderschap moet opeisen. Dat ben ik niet met hem eens. Hoewel hij het misschien positief bedoelde, vind ik dat niemand zijn plek in welke maatschappij dan ook hoeft op te eisen. Ieder een is gelijk aan de held. Als we gaan denken dat iedereen een held is, zitten we in ieder geval dichter bij de waarheid. En dich ter bij vrede. De verminderd toerekeningsvat bare K. (45) misleidde zijn slacht offers 'op grove en perverse wij ze, met dwang en manipulatie', aldus de rechtbank in Haarlem. De slachtoffers, in de leeftijd van t4 tot 21 jaar, waren jongeren met gedragsproblemen en ande re beperkingen. K. runde in de IJmond een stichting die spullen inzamelde voor goede doelen. Zijn slachtof fers werkten bij de stichting of liepen er stage. De zaak kwam aan het rollen toen de autoritei ten in de haven van IJmuiden de opslagloods van de stichting bin nenvielen. Er werd vermoed dat sprake was van illegale bewo ning. K. wierp zich bij de instanties op als belangenbehartiger van de jongeren en regelde werk, stage plekken, woonruimte en geld voor levensonderhoud. Hij pro beerde zo een wig te drijven tus sen de jongens en hun ouders. In de ogen van de rechtbank heeft K. misbruik gemaakt van zijn positie. Ook beloofde hij ze gouden bergen in de porno-in dustrie. K. maakte film- en foto opnamen van de seks die hij met hen had. Zijn slachtoffers, die hij ruim 36.500 euro schadevergoeding moet betalen, waren niet alleen kwetsbaar door hun jonge leef tijd, maar ook doordat ze bijvoor beeld ADHD hadden en autis- De slachtoffers, in de leeftijd van 14 tot 21 jaar, waren jongeren met gedragsproblemen tisch of zwakbegaafd waren. „Hun emotionele en seksuele ontwikkeling is ernstig ge schaad", aldus de rechtbank. K. groeide zelf op in een gezin waar verkrachting en incest aan de orde van de dag waren. Op zijn 8ste werd hij in een inter naat geplaatst. Later zwierf hij over straat en verdiende hij on der meer geld als prostitué. is de Armeense Kim Kadashian. Denk aan Beyoncé en Alicia Keys, twee van de mooiste vrouwen ter wereld. Denk aan: één van onze beste Nederlandse muzikanten: Typhoon. Muhammad Ali slingerde zijn eerste Olympische gouden medail le in de rivier nadat hij werd ge weigerd bij een restaurant om zijn huidskleur. Op straat wordt Typ hoon aangehouden om zijn auto, terwijl hij een held is. De agent biedt zijn excuses aan. Bij tig Suri naamse of Marokkaanse jongens die dagelijks onterecht worden aangehouden of uitgescholden, wordt geen excuses aangeboden. Zij zijn geen helden. Ik heb een tijdje gewenst dat ik een zwarte vrouw was. Mijn oudste dochter is half-Antilliaans, zij wenste wel eens dat ze wit In een land waar witte mensen denken dat witte mensen beter zijn Gisteren en vandaag vindt de begrafenis plaats van Muhammad Ali. Bokser, moslim. Vredespleiter en sleutelfi guur in de emancipatie van donke re mensen in Amerika. Ook: held van iedere sportliefhebber. Als je held bent, mag je dus zwart zijn en zelfs moslim. Op zijn begrafe nis komen Will Smith, president Obama, Bill Clinton en President Erdogan. Op een begrafenis kan dat, daar heerst vrede. Veel helden zijn niet blank. Denk aan Prince, denk aan Michael Jackson. Denk aan Martin Luther King. Aan voetbalhelden zo als Pelé en Mario Balotelli. De meest gegoo- gelde vrouw ter wereld A/ Ga snel naar pzc.nl/webwinkel Een fascinerende ontdekkingsreis door Zwitserland, Groot-Brittannië en Duitsland vrijdag 10 juni 2016 @PaulineBijster Zwarte held HAARLEM Youri K. uit Velsen is gisteren veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangver pleging voor verkrachting en aanranding van acht jongens en jonge mannen en het maken van kinderporno. Het OM had zes jaar en tbs geëist. Reis met deze nieuwste editie van de fascinerende serie Rail Away per trein over markante spoorlijnen. In iedere aflevering wordt een traject langs een aantal bijzondere locaties afgeLegd. Rijdend door indrukwekkend natuurschoon, maken we kennis met de geschiedenis van het gebied, leren we regionale gebruiken en culturen kennen en genieten we van de treinen zelf. Deze 3 dvd-box is als eerste verkrijgbaar bij de PZC voor maar 14,95.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10