c* Waterpret in Sluiskil Hoe Ariën van een 'rotjong' beste scharenslijper werd Vader en zoon De Nooijer met theater op Oerol Zeeuws bedrijf vindt Vlissingen bij uitstek geschikt als uitvalsbasis Logistiek dienstverlener zet in Vlissingse Scaldiahaven vol in op de opslag en logistiek van fundaties voor windmolens op zee. goed. M Ariën van Oord uit Zierikzee worstelde ja renlang met zichzelf en anderen tot hij er achter kwam dat hij autistisch is. PiO Paul en Menno de Nooijer brengen hun mu ziektheaterstuk Half the Horizon op Oerol. Tegen de verwachting in, kan de ernstig zieke Paul zelfs meespelen. P5 De Zeeuwse logistiek dienstverle ner Verbrugge International ver kast zijn offshore-windenergietak toch niet naar Rotterdam. In plaats daarvan breidt het bedrijf fors uit in de Scaldiahaven in Vlis- singen-Oost. Dat levert nieuwe ba nen op. Het was in de zomer van 2015 groot nieuws: Verbrugge verhuist deels naar de Tweede Maasvlakte. Ze zou dat doen in het kielzog van de Sif Group, marktleider in de productie van zogeheten mo- nopiles: de funderingen voor windmolens op zee. Verbrugge zou naast Sif een terminal bou wen. Afspraken daarvoor waren gemaakt en contracten getekend. Toch gaat de deal niet door. Ster ker: Verbrugge blijft in Zeeland en breidt de opslag en logistiek van windmolenfundaties verder uit. Reden is dat het vertrouwen in en de relatie met havenbedrijf Zeeland Seaports is hersteld. „Het was zover gekomen dat ik medio 2011 het vertrouwen in Zeeland Seaports heb opgezegd", vertelt di recteur Martin Verbrugge. „We werden toen behandeld als een to tale vreemde. De besluitvorming was stroperig en de opstelling a-commercieel. Dat is nu totaal anders." Verbrugge en Zeeland Seaports hebben recent een overeenkomst gesloten voor de komende 25 jaar. Het Zeeuwse bedrijf breidt de ac tiviteiten in de Scaldiahaven met 25 hectare uit. Het bedrijf heeft daar al 95 hectare in gebruik. De uitbreiding vergt een investering van 10 miljoen euro. Op de 'nieu we' plek gaat het logistieke be drijf fundaties voor windmolens op zee opslaan. Ook kunnen er Wind op zee zal groeien en wij willen daarin een rol spelen werkzaamheden aan worden ver richt. Daarna gaan ze met monta geschepen naar de Noordzee. Ver brugge: „Wind op zee zal groeien. We willen daarin een rol spelen en vinden Vlissingen bij uitstek geschikt als uitvalsbasis." Nu al slaat Verbrugge jaarlijks zo'n 200 funderingen van wind molens op zee op. Daar komen er na de uitbreiding nog eens 100 bij. Bij Verbrugge in Vlissingen en Ter- neuzen werken 800 mensen. Hoe veel banen erbij komen kan Ver brugge nog niet inschatten. „We gaan zeker mensen aannemen." Zeeland Seaports is verheugd. „We zijn uitermate tevreden over de nieuwe basis van vertrouwen en samenwerking", reageert direc teur Jan Lagasse van Zeeland Seaports. „We kijken ernaaruit om samen met Verbrugge nieuwe initiatieven te ontwikkelen die de Zeeuwse economie ondersteu nen." Ze troffen het gisteren in Sluis kil, tijdens de nationale Buiten speeldag. Het was een ideaal weertje voor de waterspelle tjes van de Sluiskilse brand weer. Zo dachten ook Megan (links) en Anouk er over, die hun brandweermanskunsten mochten uitproberen op een grote boei. De pompiers van het Kanaaldorp hoeven zich geen zorgen te ma ken. Met vrijwilligers AÊ zit het in de toe- komst wel m donderdag 9 juni 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Verbrugge Terminals blijft in Vlissingen en breidt zelfs uit Jeffrey Kutterink Vlissingen —Martin Verbrugge FOTO CAMI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86