Nieuwe riolering zet deel van Dreischor op z'n kop Select groepje jongeren kan 'Renesse' kraken of maken 6 We bieden alle belangstellenden de gelegenheid een eigen mening te vormen Waar mogelijk wordt ook een apart buizenstelsel aangelegd voor de gescheiden opvang van regen water. Het schone hemelwater wordt vervolgens rechtstreeks ge loosd op de sloot langs de Welle- weg. Dat vergroot de afvoercapaci- teit aanzienlijk, zodat dat deel van het dorp beter is voorbereid op heftige buien. De hele klus wordt in acht stap pen uitgesmeerd over de Welle- weg, Ockersestraat, Moggestraat en Schoolstraat, zegt gemeentelijk projectleider Rinus van Zetten. Zo wordt de overlast tot een mini mum beperkt en voorkomen dat gelijk het halve dorp onbereikbaar raakt. Op sommige plekken (met name de zijstraatjes van de Welle- weg) kan een nieuwe techniek worden toegepast, die het open breken van het wegdek onnodig maakt. Door middel van heet wa ter wordt een 'kous' uitgerold in de oude rioolbuis. Na een paar uur wordt dat omhulsel hard en heb je een kunststofbuis in de oude rioolpijp, legt Van Zetten uit. „Maar voor het overgrote deel moeten de straten wel open. Te meer omdat Delta gelijk ook de ka bels en waterleidingen gaat ver nieuwen. Dan zitten de omwonen- Dan zitten de omwonenden maar één keer in de rommel den maar één keer in de rommel en zijn de huizen slechts één keer tijdelijk slechter te bereiken." In totaal gaat het om een traject van twee kilometer dat wordt ver vangen. De projectleider wil in september beginnen en verwacht dat de werkzaamheden zeker drie kwart jaar vergen. De overlast zal niet alleen bestaan uit deels opge broken wegen, maar ook extra ver keer dat door andere straatjes wordt geleid. Dinsdag 12 juli is in het dorps huis een informatieavond. Dan zijn ook de definitieve tekeningen van de werkzaamheden te zien. Het selecte gezelschap dat is uitge nodigd, bestaat onder andere uit een tiental jongeren van 13 tot 17 jaar. „Zeg maar zo'n beetje de doel- groep van het publiek dat de ma kers verwachten te trekken met deze film." De gasten krijgen een formulier voorgelegd met een aan tal vragen. Eén van die vragen is, of ze ook naar de film zouden gaan als die niet Renesse, maar (bijvoorbeeld) 'Blote meisjes in de disco' zou heten. Ook wordt hen gevraagd, of ze denken dat de film zal zorgen voor een nieuwe run van losgeslagen jongeren op de Schouwse badplaats. De produ cent hoopt zo een globale eerste indruk te krijgen, van hoe de eer ste speelfilm van de jonge regis seur Willem Gerritsen valt onder de doelgroep. Het verhaal gaat over de broers Bas en Thijs, die met twee vrien den de laatste wens van opa Jack willen uitvoeren: zijn as afschie ten vanaf het strand in Renesse. De jongens zien daarin aanleiding voor een 'hete zomer in Zeeland'. Hun belangrijkste missie is vooral 'meiden versieren en zuipen'. Eén van de hoofdrollen wordt ge speeld door de uit Middelburg af komstige Martij n van Eijzeren. De regisseur belooft 'één grote zon-, zee en seks-parade die alle fatsoensgrenzen anderhalf uur lang compleet negeert'. Dat staat volledig haaks op het jarenlange streven van de gemeente Schou- wen-Duiveland om Renesse als ge zellige familiebadplaats te promo ten. Burgemeester Gerard Rabe- link was dan ook niet blij toen hij vorig jaar hoorde over de plannen. Een film over liederlijke en zedelo ze taferelen in Renesse zou voor de beeldvorming immers heel slecht kunnen uitpakken. FiZi draait mee in de landelijke première van Renesse. Die is op 7 juli. De film zal drie dagen ach tereen te zien zijn in Zierikzee. Re serveren kan eind deze week. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD BUITENSPEELDAG donderdag 9 juni 2016 Ringdorp Dreischor gaat na de zomervakantie op de schop. De ruim vijftig jaar oude riolering in een deel van de buitenste cirkel rond het monumentale hart wordt vervangen. Marcel Modde Dreischor De Ockersestraat (foto), Welleweg, Moggestraat en Schoolstraat worden opengebroken voor de rioleringsklus. foto dirk jan gjeltema Rinus van Zetten, projectleider Filmtheater FiZi geeft vanavond een voorvertoning van de nu al omstreden speelfilm Renesse. Deze 'sneak preview' wordt ge houden op verzoek van de ma kers, aldus filmhuisvoorzitter Remko Delfgaauw. Marcel Modde Zierikzee Remko Delfgaauw, FiZi Beeld uit de film Renesse van Dutch FilmWorks. RENESSE Expositie van vijf kunstenaressen Atelierhoudster Mar- ga Meijrink houdt voor het tiende en tegelijk ook het laat ste jaar de expositie Vijf Vrouwen Expo seren op Schouwen. In haar atelier Uit de Kunst in Renesse to nen vijf kunstenares sen van 11 tot en met 19 juni hun crea ties. Meijrink maakt zelf sieraden met een Zeeuws tintje en kleine objecten van oesterschelpen in combinatie met drijfhout. Daarnaast is er bij de expositie kera miek te zien van Hanna Bolier uit Heinkenszand, schil derijen van Henny Post uit Oosterhout, handtassen van Con- ny Polfliet uit 's-Gra- venpolder en kera miek van Conny Vink uit Zierikzee. De expositie is van zaterdag 11 tot en met zondag 19 juni dagelijks te bezoe ken tussen 10.30 en 17.00 uur in Atelier Uit de Kunst aan Stoofweg 5 in Ren esse. Er zijn steeds een of twee van de kunstenaars aanwe zig, zij vertellen be zoekers over hun werk. BURGH- HAAMSTEDE Expositie 'oude meesters herleven' Kunstenaar Roema- to exposeert vanaf zaterdag 11 juni in pannenkoekenmo len 'De Graanhalm' in Burgh-Haamste- de. De Schouwe- naar heeft zich voor deze expositie afgevraagd hoe de molen er in de kwast van oude meesters als Rem brandt, Mondriaan en Van Gogh uit zou hebben gezien. De expositie is da gelijks te bezichti gen van 12.00 tot 20.00 uur. GOES Bij het asielzoekerscentrum in Goes konden kinderen gisteren meedoen aan de Buitenspeeldag. In heel Nederland worden er op deze dag allerlei sport- en spelactiviteiten ge organiseerd. Met steun van Jantje Beton en medewerking van de studenten van Scalda MMZ maakten de kinderen een dorp van karton, foto mechteld jansen BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Silvia Walkenbach; Grote of Sint Nicolaas- kerk, 13.00-17.00 uur: Expositie diver se kunstenaars; Ten nisvereniging Wes- terschouwen, de he le dag: Seniorentoer- nooi; Tonnenmaga- zijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH- HAAMSTEDE DFS, 18.00 uur: Avondvierdaagse; Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Mu ziekvereniging Cres cendo; Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wisselexpositie Zeeuwse dialecten en streekdrachten; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer ophalen; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudèn- de, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30-14.30 uur: Meer Bewegen voor Ouderen 55 plus gym; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas en jo- keravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 Drum band Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziek vereniging Nieuw Le ven; RENESSE Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schilderclub; 19.30 uur: YogaSteffine; ZIERIKZEE Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de toren, Expositie Phantasm en Expo sitie Beeld van een zeeslag anno 1304; Stadhuismuseum, tij dens openingstij den: Overzichtsten toonstelling vrij werk Miems van Cit- ters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72