Wie houdt wie voor de gek in ontgoochelend vervolg? Bejaarde Bill maakt ons helaas helemaal niet bang 7 Minstens zo goed als Woody Allen „Maggie is een vrouw die denkt dat zij haar hele leven kan regisseren. Wat natuurlijk grote nonsens is. Nie mand kan zijn lot bepalen. Maar het leuke van Maggie is dat zij zich daar niet bij neer wil leggen." Zelfheeft Gerwig een andere le vensopvatting. Al als kind bruiste zij van de energie. „Ik wil alles uit het le ven halen. Ik was vroeger heel fana tiek in alles wat ik deed. Zoals met schermen. Ik ging behoorlijk tekeer, zozeer zelfs dat mijn rechterarm en - been veel dikker werden dan de lin kerhelft. Daardoor ben ik met deze sport gestopt. Het duurde geruime tijd voordat ik er weer normaal uit zag." Tegenwoordig stopt Gerwig haar energie vooral in het schrijven en ac teren. Zij woont samen met regisseur Noah Baumbach, met wie zij de ko medie Mistress America (2015) schreef, waarin zij ook de hoofdrol speelde. „Het samenwonen met Noah geeft mij voortdurend creatieve impulsen. We brainstormen veel, bestoken el kaar met ideeën. Het voordeel is dat ik door onze samenwerking minder afhankelijk ben van aanbiedingen van anderen." Chaotisch Volgend jaar gaat Greta Gerwig haar eerste lange speelfilm als regisseur maken: Ladybird. Voor de hoofdrol is Oscarkandidate Saoirse Ronan ge cast. „Het verhaal speelt zich afin Ca- lifornië in de jaren 70. Verder wil ik er nog niet al te veel over vertellen. Behalve dat het weer gaat om een vrouw die enigszins in de war is. Maar laten we eerlijk zijn: dat geldt toch voor de overgrote meerderheid van de mensheid? Maar het zijn wel heerlijke types om een film op te base ren." De constatering dat haar werk als actrice en scenariste autobiogra fisch is, wijst Gerwig van de hand. „Natuurlijk zit ten er wel elementen van mijn leven in mijn films. Maar dat zijn details, flar den van dialogen bijvoor beeld. Maar ik ben denk ik veel minder chaotisch. An ders kun je nooit overleven in de filmwereld. Een disci plinaire werkopvatting is bijna een voorwaarde. En daar ben ik een kei in." MAGGIE'S PLAN Now you see me 2 De goochelende Robin Hoods uit de eerste film zijn terug met een tot de rand gevulde trukendoos. Tot groot vermaak van de bevol king duiken de Four Horsemen on aangekondigd en in nieuwe sa menstelling op om als een soort goochelende rocksterversie van Edward Snowden onethische praktijken aan het licht te bren gen. Met de spectaculaire bank roof van de vorige keer nog vers in het geheugen zit de FBI de illusio nisten op de hielen. Terwijl ze juist hun naam proberen te zuive ren. Ook al let je écht op, je weet nauwelijks waar je moet kijken, zo rap wordt er met trucs ge strooid. Verblind door hun succes kijken de vingervlugge kamera den zelf ook niet steeds even goed, waardoor ze lijdend voor werp worden in de act van een ander. Boevig ruikeluiszoontje (Daniel Radcliffe in strak pak in plaats van Harry Potter-cape) dwingt ze een ultieme computer chip te stelen. Wie houdt wie nou voor de gek? Daarmee is dit ont goochelend tegenvallende vervolg doorzichtig samen te vatten. - Tisha Eetgerink The Conjuring 2 Om horror moet je kunnen la chen. Een Londense familie vindt het in 1977 allerminst grappig als een geest de afstandsbediening beheerst vanuit een oude schom melstoel in de hoek. Ene Bill - 'ik ben 72, ik heb een hersenbloeding gehad' - zapt telkens terug naar Margaret Thatcher. Paranormaal onderzoekskoppel Ed en Lorraine Warren wordt erbij gehaald om de boze geest te verdrijven. Horror moet natuurlijk ook eng zijn. James Wan heeft goed naar The Exorcist gekeken en weet heus hoe hij donkere hoekjes, oude huizen en onschuldig kinder speelgoed moet benutten. Hij rijgt deze horrorkralen losjes aan elkaar, met wat demonisch gebrul en een overbodige Elvis-act als extra bling. De uiteindelijke ket ting is geen pronkstuk. Net als bij die antieke parels van je oma die je nooit draagt, is de sluiting het mooist. donderdag 9 juni 2016 PZ Greta Gerwig, volgens Quentin Tarantino 'een van de sensueel ste actrices op onze planeet'. FOTO WIRE-IMAGE KOMEDIE Regie: Rebecca Miller. Hoofdrollen: Greta Gerwig, Ethan Hawke en Julianne Moore. Hoe gecompliceerd willen sommige men sen hun leven maken, vooral als ze zich be geven in het intellec tuele milieu van New York? In haar vijfde speelfilm stelt regis seur Rebecca Miller Maggie (een heerlijke rol van Greta Gerwig) voor, een vrouw met vage ambities, waar van moederschap er één is. Ze hoopt zwanger te worden van een vluchtige be kende, waarna zij een man (Ethan Hawke) ontmoet op wie ze smoorverliefd wordt. Maar: hij is getrouwd. Zijn vrouw (Julianne Moore) is een tame lijk neurotisch type waar vroeger Mia Farrow in excelleerde. Even lijkt het erop dat Miller in Maggie's Plan een aantal films van Woody Allen in een snelkookpan heeft gekieperd in de hoop een intelligente rela tiekomedie te maken die alleen in New York gesitueerd kan worden. Haar opzet is, verrassend ge noeg, redelijk ge slaagd. Maggie's Plan is een aanstekelijke kome die, vooral door het spel van Gerwig die wel raad weet met zulke chaotische vrouwen als Maggie. De wijze waarop zij omgaat met haar ou dere minnaar en haar eigen levenspad uit stippelt, is een van de attracties van deze relatiestudie die min stens net zo goed en geestig is als het werk van Woody Allen. -A.Z. Greta Gerwig speelt Maggie. THRILLER Regie: Jon M. Chu. Hoofdrollen: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson. Woody Harrelson is terug als een van de Four Horsemen. HORROR Regie: James Wan. Hoofdrollen: Patrick Wilson, Vera Farmiga. - Tisha Eetgerink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64