0) Palestijns sprookje uit Gaza 6 In de relatiekomedie Maggie's Plan bewijst Greta Gerwig weer hoe goed zij is in het vertolken van chaotische vrouwen. „Ik wil alles uit mijn leven halen." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Elle Our Kind of Traitor ★★★i THRILLER Alice Through the Looking Glass THUISBIOS Hoewel zij bij het grote publiek nog niet zo bekend is, geldt Greta Gerwig (32) als een van de grootste acteerta lenten uit de Ame rikaanse filmwereld. Regisseurs en collega's als Quentin Tarantino („Een van de sensueelste actrices op onze planeet") en Ben Stiller („Een groot natuurtalent") lo pen met haar weg. Een obstakel voor een grote doorbraak is de kieskeurig heid van Gerwig, die de harten stal met haar titelrol in de ontwapenende komedie Frances Ha (2012), die zij zelf schreef. „Het klinkt misschien arrogant, maar ik wil geen gewone vrouwen spelen die in elke willekeurige film kunnen opduiken", zei Gerwig in Berlijn tijdens het jaarlijkse filmfesti val. „Mijn streven is om aparte rollen te spelen. In een superheldenfilm zul je mij niet snel tegenkomen, want dat interesseert mij totaal niet. Ik speel liever vrouwen die met hun voeten in de realiteit staan, maar toch een beetje aan de zijkant vertoeven. Soms zijn ze behoorlijk in de war, maar dat is voor een actrice heerlijk om te spe len." Zij lijkt geknipt voor hoofdrollen in de films van Woody Allen, maar Greta Gerwig heeft tot nu toe genoe gen moeten nemen met een bijrol in To Rome With Love, ook niet bepaald een van de beste Europese uitstapjes van de New Yorkse maestro. Een prachtig voorbeeld van haar talent is haar hoofdrol in Maggie's Plan. De vrouw is een enorme con- trolfreak die haar leven inclusief zwangerschap tot in detail wil uit stippelen totdat zij een verhouding krijgt met een getrouwde man (een rol van Ethan Hawke). Bij nader in zien bevalt ook die keuze niet, waarna Maggie haar minnaar weer in de armen van zijn ex (Julianne Moore) probeert te krij gen. Een film met superhelden interesseert mij totaal niet The Idol ★★★1 DRAMA Hany Abu-Assad stond zelf te jui chen op een druk plein toen Moham med Assaf uit Gaza de populaire Ara bische versie van Idols won in 2013. Trots en vreugde wonnen het even van uitzichtloze ellende, die ondanks de feelgoodfactor toch net zo aanwe zig is als in zijn eerdere films Paradise Now en Omar. Omdat dit een speelfilm is en geen docu begint het verhaal veel eerder. De jonge Mohammed en zijn zusje Nour dromen ervan te wereld te ver anderen met hun muziek. Samen met vriendjes scharrelen ze instru menten bij elkaar en spelen ze waar en wanneer dat kan. De stoere Nour (Hiba Attalah) is niet alleen de ster in deze eerste helft van de film, ze is ook de ster van haar broer. Later is hij het aan haar verplicht zonder paspoort en toegangskaartje de Arab Idol-au- dities in Cairo binnen te sneaken en te zingen zoals hij nog nooit heeft ge zongen. Verwacht theatraal en, met uitzon dering van Hiba Attalah, geen groots acteertalent. Maar bedenk dat deze feelgood in Gaza zeifis opgenomen met een compleet lokale crew en het is snel vergeven. donderdag 9 juni 2016 PZ KjPcr 11 1 A a ft- Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Warcraft €613.798 2 (1) Alice €251.069 3 (2) X-Men €229.554 4 (3) Angry Birds €221.554 5 (4) Jungle Book €184.855 DRAMA De nieuwe film van Paul Verhoeven is een Frans drama over een vrouw (Isa- belle Huppert) die in haar woning wordt verkracht. Elle is zowel een thriller, zwarte komedie als intens fa miliedrama. In deze John Ie Carré-verfilming speelt Ewan McGregor een literatuur professor die verwikkeld raakt in een spionagecomplot. Hij krijgt een sterke band met een lid van de Russische maffia. AVONTURENFILM Johnny Depp maakt weer een bijzon dere vertolking van The Mad Hatter in deze extravagante en vrije verfilming van het boek van Lewis Carroll. Het fantasyspektakel staat bol van de speciale effecten die soms overdadig zijn. Deadpool ACTIE De afzichtelijke 'held' doet werke lijk alles wat God verboden heeft en combineert dat met grof taal gebruik en veel bloedvergieten. Nu op dvd, blu- ray en vod By the Sea DRAMA Twee uur naar een huwelijkscri sis kijken kan een aanslag zijn op uw geduld, maar met Angelina Jolie en Brad Pitt in de hoofdrollen is het nog net uit te houden. Nu op dvd en vod Speed Sisters DOCUMEN TAIRE Over een Pales tijns raceteam dat louter uit dames bestaat. En natuurlijk is de weg naar de top geplaveid met problemen. Nu op Netflix E Ik speel graag verwar vrouwen AbZagt 44 Greta Gerwig Regie: Hany Abu-Assad Hoofdrollen: Tawfeek Barhom, Qais Attallah, Hiba Attalah - Tisha Eetgerink Mohammed en Nour willen de wereld veranderen met hun mu ziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63