Feest op en bóven de straat 0 Klassiek •ia. 5 Mini-festival jong talent Boeiend slot Incanto Stadsfeesten van kunstenaars Jeroen Molenaar, Jo ris Strijbos en Marco Broeders neer. Vijf geluidssculpturen die kinetische energie omzetten in pneumatische druk waarbij een aantal pijpen -zoals bij een orgel- worden bespeeld. Moe gedacht raken ze bij de Kunst- schouw nooit. „We hebben nog zó veel ideëen, meer dan we ooit kun nen waarmaken", blikt Marijke Ro- mijn (kunstcommissie, en magazine Kunstschouw) vooruit. „Er zijn zo veel stromingen, er is nog zoveel te zien." SCHOLIEREN Vers bloed Pop Bezoekers van de Stadsfeesten ma ken van donderdag 9 tot en met zondag 12 juni kennis met ver schillende kunstdisciplines: mu ziek, design, dans, film, theater en literatuur. Vrijwel alles is gratis, behalve entree voor de films bij Ci nema Middelburg en het afslui tende feest in De Spot. Organisator Huibert-Jan Vader is het trotst op het nieuwe onderdeel Design dochters: een route door de bin nenstad met als thema design. Verschillende ontwerpers vertel len vrijdag en zaterdag over hun werk en geven workshops en ex posities. Een stad waar niets gebeurt, is dood. Zo'n feest brengt kleur en leven in de stad Er is alle dagen live muziek op verschillende plekken in de stad. Zo geeft de Italiaanse pianist Fran cesco di Fiore vrijdag om 21.30 uur een concert op het Prins Hendrik dok en spelen er van donderdag tot zaterdagavond verschillende bandjes op de Vlasmarkt. Wie zin heeft in een drankje, kan zaterdagmiddag terecht bij de bierproeverij van jazz-eetcafé Des- afinado aan het Koorkerkplein. Zondag maken kinderen zelf een raket op het Abdijplein, die ze ver volgens uittesten. Wie mee wil doen, moet zelf een PET-fles van anderhalve liter meenemen. Ook is er op diverse plaatsen kunst te be kijken en zorgen verschillende muziekverenigingen voor muzi kale omlijsting. De kracht van de Stadsfeesten zit hem in de verscheidenheid van het aanbod, vindt organisator Va der. „Bezoekers kunnen veel zien en meemaken. Zo is er een dans voorstelling, een klassiek concert, een ontmoeting met een singer- songwriter en zaterdag is het Zeeuwse Veteranendag." Deze Ve- teranendag begint om 12.15 uur met een welkomstwoord, herden king en kranslegging. Hierna gaan de veteranen in parade richting de Markt. Daar mengen ze zich onder het publiek; belangstellenden heb ben dus volop de kans om met deze oud-strijders in gesprek te gaan. Kinderen kunnen tussen 12.00 en 15.30 uur een medaille ma ken op het Abdijplein, die ze ver volgens aan een veteraan mogen uitreiken. Tijdens de veteranendag kan iedereen gratis rondkijken in het Zeeuws Museum. Daar wordt een nieuwe expositie geopend rond het thema hout, van stoelen- marker Caspar Labarre, Histori sche Scheepswerf C.A. Meerman en leerlingen van het Goese Ly ceum. De Middelburgse goudsmid Bert van Wijk zorgt er net als vorig jaar voor dat het ook feest is bóven de Middelburgse straten. Hij versiert de Lange Delft, Segeersstraat en de Langeviele met tientallen mobiles. Aan een stokje hangt hij daar met touwtjes uiteenlopende voorwer pen op, zoals parapluutjes, vogels en speeldoosjes die muziek maken in de wind. De Stadsfeesten zijn belangrijk voor Middelburg, vindt Van Wijk. „Een stad waar niets gebeurt, is dood. Zo'n feest brengt kleur en le ven in de stad. Iedereen lacht en is vrolijk." Hij voelt zich dan ook 've reerd' dat hij hieraan mag bijdra gen. Hij hoopt dat bezoekers geïn spireerd worden om ook een crea tieve bijdrage te leveren, door alle kunst die ze tijdens de Stadsfees ten zien. „Het is heel anders om kunst op straat te zien dan binnen in een galerij. De Stadsfeesten draaien om het verrassingseffect. Mijn mobiles werken daaraan mee: mensen kijken omhoog, lachen en stappen spontaan van de fiets om een foto te maken." donderdag 9 juni 2016 PZ Kunstschouw, 11 t/m 19 juni, Schouwen-Duiveland. Jongeren betrekken bij de Kunstschouw. Het gaat de organisatie steeds beter af. Leer lingen van de Helcher- seeschool uit Scharen- dijke maakten met hulp van Harry Schumacher wezens van spullen uit de natuur. Te zien in het Inspiratiecentrum op de Brouwersdam. Ook daar: werk van 6-vwo- leerlingen Joyce Hanne- wijk en Karlijn Sturm van het Goese Lyceum. In de Jacobuskerk in Re- nesse Heilig Hart van Nica Odinot; eindexa menleerling van Pontes Pieter Zeeman in Zierik- zee. Deze werken trek ken ook weer jongeren naar de Kunstschouw. De Piek houdt vrij dag vanaf 20.00 uur een mini-festi val ter afsluiting van het Zeeuwse Popsportseizoen. De deelnemers aan het coachingspro- gramma voor jonge, muzikanten, bands en producers treden vrijdag kort op. Dit jaar zijn dat singer- songwriters Kailas Boudens en Jaunita de Potter en de bands Impulse- Symphonic Metal Band, Inside Young, Behind the Mirror en Stolen Moon (treedt vrijdag niet op). De gene die zich het best heeft ontwik keld, mag naar de landelijke Popsport. Pieter-Jan Beider verzorgt het slotre- cital van de reeks Incanto concerten op het historische Duyschotorgel (1770, foto) en op klavecimbel. Op het programma muziek uit Engeland, met werken uit The Mulliner Book en The Fitzwilliam Virginal Book. Een boeiende wereld van componisten als Newman, Blytheman, Tallis, Tye, Byrd, Tomkins, Gibbons, Mor- ley en Swee- linck. •Vrijdag 10 juni, Sint Augusti- nuskerk, Zuid singel 70 Mid delburg, aan vang 20.00 uur. Het is vier dagen lang feest in de binnenstad van Middelburg tij dens de vierde editie van de Stadsfeesten. Bijna alles is gra tis, het aanbod is uiteenlopend: van een klassiek concert tot een bierproeverij. Joanne Karkdijk —Bert van Wijk Stadsfeesten, donderdag 9 tot en met zondag 12 juni, binnenstad Middelburg. Het volledige pro gramma en verdere informatie over de Stadsfeesten is te vinden op de website www.stadsfeesten- middelburg.nl Tijdens de Stadfeesten is alle dagen op verschillende locaties in de stad live muziek, foto ricardo kieviet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62