<0 Gospel 4 Kunstschouw Je kunt op Schouwen-Duiveland kilometers maken langs strakke akkers. Tijdens de Kunstschouw voeren ze ook langs installatie, doek en beeld. Dood staat centraal tijdens afsluiting BachPlus Verrassingsconcert erk van zo'n 200 kunste naars, ver spreid over 37 locaties: wie denkt dat met de 23ste editie van de Kunstschouw al les wel een keer gezien en gezegd is, wordt verrast. Arnold Koopmans, die als techni sche man en kunstcommissielid bij de Kunstschouw is betrokken, heeft zijn eerste verrassing al geïncasseerd. Schuur Brijdorpe, één van de nieuwe locaties dit jaar, blijkt een pareltje. „Alles spie en span. Helemaal door de boer zelf opgeknapt. Dat inspireert de kunstenaars, die vaak vooraf ko men kijken. Maar ook andersom." In de schuur zijn straks onder meer beelden van het Duitse kunstenaars- stel Bernd en Evelyn Geiter te zien. Stond vorig jaar video centraal, dit jaar ligt de focus op 'poëtisch en ki netisch'. Dankzij een flinke financi ële injectie van de stichting Renesse is het mogelijk een aantal duurdere kunstenaars en omvangrijker - vaak moeilijker verkoopbaar - werk aan te trekken. Op het grasveld rond de kerk van INFO Wat en hoe? Noordwelle komt Iucundi acti labo- res (Na gedane arbeid is het goed rus ten) van Iris Le Rütte te staan. Een enorme bronzen bank, die door een speciale constructie lijkt te zweven. „Heel poëtisch werk. Het ziet eruit of de zwaartekracht er geen vat op heeft, maar ondertussen weegt die bank tonnen", omschrijft Marjolijn van den Adel (artistieke leiding) het werk van beeldend kunstenaar en dichter (Ik dicht je bij me) Le Rütte. In het kerkje haalt de kunstenaar er zelf wat collega's bij. Evelyne van Duyl met filosofisch werk. Zij ver beeldt grote westerse denkers. En in de voorruimte komen 3Ü-geprinte beeldjes van Anne-Marie van Sprang te staan. „Heel teer, minuscuul werk. Zo fragiel en fijntjes dat het ook weer heel veel ruimte nodig heeft om goed tot zijn recht te komen." Pelgrims De poëzie vloeit op meerdere plaat sen, zoals in de NH kerk in Burgh. Daar voeren dichters Jorien Brugmans en Thomas Rubico het poëziepro gramma Las Piedras Silenciosas, be stemd voor pelgrims naar Santiago de Compostela, maandag 13 juni op. Om lijst met een 'vleugje blues'. In Landhuis Sere in Noordwelle ■f.'L'ö'iV--••frwwalqpi We hebben nog zóveel ideëen, meer dan we ooit kunnen waarmaken worden woensdag 15 juni op initiatief van de Poëziekamer Schouwen-Dui veland beeldsonnetten gelegd. Sa men met dichter en beeldend kun stenaar Ted van Lieshout, van het boek Rond vierkant vierkant rond. Geen sonnetten met woorden, maar met voorwerpen. Bij voorkeur Zeeuws, zoals schelpen en spruiten. Tijdens de negendaagse kunstma nifestatie dit jaar ook veel beweging. Naast poëzie staat kinetische kunst centraal. Bij John Elenbaas in Elle- meet, met zijn inzet voor Dynamic Art Delta tot zijn oren in de materie ingevoerd, strijkt Drifting Patterns 4 REDENEN OM UIT TE GAAN SCHOUW 11 t/m 19 juni 2016 O Kunstschouw Zeeland Klassiek donderdag 9 juni 2016 PZ Kunst op platteland Esme Soesman w De Kunstschouw is van zaterdag 11 tot en met zondag 19 juni. Een route langs heden daagse kunst die wordt geëxposeerd in gale ries, kerken, boeren schuren, op landgoede ren en andere bijzon dere locaties. Aanvul lend: muziek, work shops en toneel. Zie voor het programma: www.kunstschouw.nl Geburt der freiheit van Bernd Geiter. 44 Marijke Romijn Drifting Patterns, van Marco Broeders, Jeroen Molenaar en Joris Strijbos. FOTOKUNST- ADVERTENTIE BELEEF DE KUNSTSCHOUW IN ZEELAND Hedendaagse kunstroute langs 35 karakteristieke binnen- en buitenlocaties VRIJ TOEGANKELIJK www.kunstschouw.nl Het slotconcert van de reeks Bachconcerten door Bach Plus in de Sint Baafskerk in Aardenburg wordt bijzon der. Vooral omdat de bekende hoboïst Marcel Ponseele het schitterende dubbelconcerto in c voor hobo en viool van Bach vertolkt. En omdat het seizoen op een smakelijke manier wordt afgerond met een diner na afloop. De reputatie van Aardenburg als Bachstad groeit, de belang stelling voor de concerten ook. Daarom trekt de organisatie voor het slotconcert alle regis ters open. Hoboïst Marcel Ponseele soleert tijdens het slotcon cert van BachPlus. In het afscheidsconcert van dit seizoen staat de dood centraal. Met de cantate Ich habe genug, waarin bas Drew Santini in de prachtige aria Schlummert ein in dialoog gaat met de hoboïst. Maar ook in de cantate Der Friede sei mit dir, waarin de bas concerteert met een virtuoze solo en daarnaast sopraan en hobo de koraalmelodie Welt, ade! ten gehore brengen. Gastsolist op hobo Marcel Ponseele en BachPlus onder leiding van Bart Naessens, zon dag 12 juni in de Sint Baafskerk in Aardenburg, aanvang 16.00 uur. Het 30-koppige gospelkoor Poly hymnia treedt zaterdag op in de koorkerk van de Grote kerk in Tholen. Het Thoolse koor telt zowel kinderen als volwassenen en staat onder leiding van Maarten van der Kooij. Het wordt begeleid door een combo. Po lyhymnia heeft een breed repertoire, variërend van rustige ballads tot echte 'black gospel', van John Rut ter tot Sela. Wat zaterdag wordt ge zongen, is nog een verrassing. Polyhymnia, zaterdag 11 juni, Grote Kerk in Tholen, aanvang 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61