Trio Les Amis kleurt buiten de lijntjes Oude rockers of een nieuwe serie 2 TRIO LES AMIS Sir Paul McCartney Zeeland Jazz Nieuwe verbindingen leggen: het lijkt de kerngedachte van het ZeelandJazz festival. In de nieuwe opzet, waarin de jazzfestiviteiten in Terneuzen en Middelburg worden gecombineerd. En binnen de muziek. Uitgelicht BOEKEN TOP 3 Kip vraagt voor mij om frites en appel moes, maar er zijn ook veel andere com binaties. Kleuren buiten de lijntjes is vaak aantrekkelijk. In de klassieke muziekwe reld wordt regelmatig gediscussieerd over de in terpretatie. Is het wel mogelijk om barok op mo derne instrumenten te spelen? De Zeeuwen kunnen dit beoordelen tijdens het cd-presenta- tieconcert van Trio Les Amis in Sluis. De combinatie gitaar, mandoline en accordeon is apart, wat levert dat op aan repertoire? Elk van deze instrumenten roept iets op: volksmuziek, feestjes, het mandolineconcert van Vivaldi. Als kind wilde ik 'op de drukkertjes' spelen. De ac cordeon was voor mij een orkest op zich. Is er voldoende waardering voor dit instrument? Nihad HrustanBegovic bewees op overtuigende wijze dat de Vier Seizoenen van Vivaldi op accor deon geweldig klinkt. Trio Les Amis levert een zelfde overtuigend bewijs met het Con certo Grosso Opus 3 nr. 8 van Vivaldi. Het twinkelende geluid van de mandoline en de warme akkoorden Trio Les Amis is een cocktail van twee duo's van gitaar en accor deon roepen emotie op. Maar het Trio heeft een veel breder repertoire. Klassiek wordt gespiegeld aan Spaans gitaarmuziek (Albéniz), Italiaanse volksmuziek, Zuid-Amerikaanse cho re's en tango's. Heerlijke ritmes en spranke lende melodielijnen. Verfrissende cocktail? Jawel. Juist door de aparte combinatie van instrumenten hoor je andere klankkleuren. Twinkelende nootjes, fors getok kelde akkoorden en een immense stroom van warme Zuid Europese en Argentijnse emotie. Het Trio Les Amis - Marina Eckhardt (mando line), Monty van Belzen (accordeon) en Ron Leendertse (gitaar)- is een cocktail van twee duo's; de musici weten precies wat ze aan elkaar hebben. Dat levert voor het publiek een smake lijk concert op. Gerechten met dezelfde ingre diënten, maar dan anders samengesteld en op gediend. Verandering van spijs doet eten. Bij Trio Les Amis is het smullen geblazen. Reageren? uitenthuis@persgroep.nl KILLERBODY 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Muziek cheldejazz en het In ternationaal Jazzfesti val Middelburg ope reren voortaan onder I één vlag. Van donder- dag 9 tot en met zon dag 12 juni is het feest in Terneuzen. Van vrijdag 17 tot en met zondag 19 juni kan de jazzlief hebber zijn hart ophalen in Middel burg. De nieuwe samenwerkings vorm wordt met name gevierd op donderdag 16 juni, als de jazzboot symbolisch het festijn de Schelde over vaart en in Middelburg brengt. Dat is tegelijk een hernieuwde ge legenheid om de onvolprezen Zee land Suite van Jeroen van Vliet te be luisteren. Van Vliet is er goed in ge slaagd om de eigenheid van de uit eenlopende stemmen in zijn septet tot klinken te brengen. En dan zon der dat dit ten koste gaat van de een heid. Ook daar zie je het zoeken naar verbinden terug. Van Vliet liet zich voor zijn composities inspireren door de verschillende delen van Zeeland. Een feest van zowel herkenning als verrassing bij Opera meets Jazz Na Jeroen van Vliet zal zanger Jeroen Zijlstra met zijn band optreden. Meer nog dan over het tot elkaar brengen van twee plaatsen en twee gerenommeerde festivals, gaat het dit jaar om het verbinden binnen de muziek. Het openingsconcert is daar van meteen een duidelijk voorbeeld. Pianist Mike del Ferro en sopraan Claron McFadden zullen met musici van het Metropole Orkest laten horen hoe goed jazz en Italiaanse opera te combineren zijn, tijdens Opera meets Jazz. De onlangs verschenen cd bewijst dat wereldberoemde en ontelbare keren uitgevoerde aria's wel degelijk overtuigend in een nieuwe jas gestoken kunnen worden. Een feest van zowel herkenning als verrassing bij klassiekers als Giusepe Verdi's La Donna Mobile of Carmen van Georges Bizet. Maar ook ronduit ontroerende melodieën van minder bekende componisten. Tijdens het slotconcert staat een andersoortige samensmelting cen traal. Saxofonist Benjamin Herman heeft zich nooit veel gelegen laten liggen aan grenzen binnen de jazz. donderdag 9 juni 2016 PZ Jeanette Vergouwen is liefhebber van cultuur en vooral klassieke muziek. Ze is muziekrecensente. Wat: Trio Les Amis Waar: Belfort Sluis Wanneer: zondag 19 juni 10.30 uur 1. Fajah Lourens - Killerbody dieet Het twaalfweken- plan voert al zeven weken de lijsten aan. 2. Een leven met Formule 1 - Olav Mol Over 25 jaar verslag doen van de grand prix (en ja, ook over vader en zoon Verstappen). 3. Hittegolf - Suzanne Vermeer De nieuwste in reeks zomer- en winterthrillers van Bruna's pseudomiem. B 'Ontspan in een warm bad, draai deze muziek en denk aan het plezier dat wij had den bij het samenstellen ervan!' Met deze woorden moedigt Sir Paul McCartney ons aan het eerste complete overzicht van zijn solocarrière Pure Mccartney te beluisteren. Zet je badschuim klaar en bekijk via jauntvr.com de eerste aflevering van de docu mentaire, waarin hij over de muziek vertelt. Pure McCartney, Concord Records 20, luxe editie 36) Jazz, de kunst van het verbinden Mischa Andriessen 44 Toeval of niet: zowel Beatle Sir Paul McCartney als The Rolling Stones brengen oud werk opnieuw uit. Anne Bonthuis blijft er graag voor thuis. Trio Les Amis, foto bianca van belzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59