i Hf \t k mm 16 ZEELAND Dorpsclub kan vertrek van spelers nauwelijks nog opvangen Volgende week valt het besluit: verder gaan in de vijfde klasse of alleen nog maar een team in de reserve klasse. t n mmêk mm De nood is bij de andere clubs niet zo hoog als bij ons. Wat is het perspec tief voor de klei nere clubs in het Zeeuwse voet bal? De vooruit zichten lijken somber, omdat er in de (vergrijsde) dorpskernen steeds minder jeugd gaat voetbal len. Zo mist men in Terhole al ja ren het jeugdvoetbal, dat nodig is om het voortbestaan van de zon dagclub te garanderen. Het Oost-Zeeuws-Vlaamse dorp telt circa vijfhonderd inwo ners. Door een bouwstop valt er voorlopig geen groei te verwach ten. De laatste bewoners zijn Bel gische gezinnen, maar die houden vast aan hun sociale contacten in hun vaderland. Er is ook geen ba sisschool meer in Terhole, zodat de jeugd naar andere plaatsen trekt en met hun vriendjes gaan voetballen. Volgens de laatste gegevens zijn er twaalf jeugdspelers van Terho le, die verspreid over zes leeftijds categorieën bij naburige clubs voetballen. Het is duidelijk: voet balclub Terhole zit in een moeilij ke situatie en dreigt nu ook zijn grip op de senioren te verliezen. Er spelen twee teams in competi tieverband, maar de spoeling wordt steeds dunner. Het is nog maar de vraag of het eerste elftal volgend seizoen in de vijfde klasse van het zondagvoet bal uitkomt. Op de deadline van de overschrijvingen (15 juni) oHHi wordt hierover een beslissing ge nomen. Valt het besluit negatief uit, dan wordt het eerste elftal te ruggetrokken en zal er nog slechts één team op recreatief niveau in de reserveklasse uitkomen. De schrijnende situatie gaat de Terho- lenaren Karei Freijzer, Peter van de Klooster en Lucien van de Wal le aan het hart. De krappe eerste selectie (vijf tien spelers) van trainer Edy de Witte wordt geconfronteerd met het vertrek van Bram van Etten, Sietse de Waal en Rico Migom naar Brabant. „Zij studeerden daar al en gaan in Brabant een baan zoeken", vertelt Freijzer. Daar blijft het volgens de voorzitter van Terhole niet bij. Roderick Burm gaat in september als back packer voor een jaar naar Austra lië. Verder staat achter de naam van Onno Hoek na zijn blessure leed een vraagteken. Gaat hij ooit nog voetballen? Elf punten De onzekerheid knaagt aan Karei Freijzer, inmiddels al 26 jaar voor zitter van VV Terhole. Hij vreest dat drie andere voetballers, die in Tilburg en Breda studeren, vol gend jaar zullen weggaan. De voor zitter blijft echter strijdbaar, al is hij tegelijkertijd ook realistisch. „We zijn stijf onderaan in de vijf de klasse geëindigd, met elf pun ten. Dat imago kleeft aan ons. Het nodigt spelers niet direct uit om hier te komen voetballen. Dat is toch anders als je bovenaan het rechterrijtje eindigt." Lucien van de Walle, begeleider van het tweede team, merkt op: „We worden nu niet meer echt weggespeeld." Freijzer had een aar dig lijstje met namen van spelers. „Je vangt signalen op bij andere clubs over spelers van tweede en derde elftallen." Hij windt er geen doekjes om en zegt spelers, die in een lager elf tal of in de A-junioren voetballen, te hebben benaderd. Het heeft nog niet het gewenste resultaat op geleverd. Wat heeft Terhole ver der te bieden? „We zijn een actie ve vereniging met veel nevenacti viteiten. Het is een echte vrien denclub. We hebben onlangs nog een uitstapje naar Brussel ge maakt. De club is financieel ge zond, we geven een reiskostenver goeding aan spelers en hebben met 76 euro verreweg de laagste contributie van alle Zeeuwse clubs", wil penningmeester Van de Klooster kwijt. Hij wijst naar de accommodatie. „Een prachtig veld, mooie kleedlokalen en een gezellige kantine." Van de Walle, oud-speler en ja renlang secretaris, vindt dat Terho le zich moet richten op spelers van lagere elftallen van grotere clubs in de regio. „Het gaat om on tevreden spelers die weg willen. Deze spelers hebben we in het ver leden ook gehad. Zij zijn hier ge bleven. Dat tekent de sfeer bij ons. Je kunt het nog anders bekijken. Bij Terhole speel je in een eerste elftal en op het niveau van de vijf de klasse. Wat is daar mis mee." Fusie Ook komt een mogelijke fusie met de naburige clubs SDO'63 en Graauw ter sprake. Van de Kloos ter: „We beginnen er elke keer tij dens de vergadering over, maar ze spreken zich er niet over uit. Ze willen het voetballen in eigen dorp houden." Volgens Van de Walle staat de fusie al vijftien jaar op de agenda. „Er was zelfs tussen een pint al een naam bedacht." Freijzer snapt het wel. „De nood is bij de andere clubs niet zo hoog als bij ons." Ze doen er alles aan om spelers aan te werven. Met de flyer 'Terho le zoekt spelers' en via Facebook probeert de club de aandacht te trekken. De balans wordt nog eens opgemaakt. De eerste selec tie bestaat nog uit tien spelers. Een jeugdspeler van HW'24 heeft zich aangemeld. Wie volgt? Terhole bestaat in november 45 jaar. Wordt over vijfjaar een halve eeuw voetbal op Terhole gevierd? Freijzer wil zo ver niet vooruitkij ken. „We gaan het per jaar bekij ken. Ik hoop dat het lukt om met het eerste team door te gaan in de vijfde klasse." Dat besluit valt vol gende week. donderdag 9 juni 2016 Terhole heeft dringend behoefte aan voetballers Terhole Hebleitnln e<nroeu*eU'lda8'nR' Lucien van de Walle (links), voorzitter Karei Freijzer en penningmeester Peter van de Klooster doen er alles aan om ook komend sei zoen met VV Terhole in de vijfde klasse uit te komen. FOTO PETER NIOOLAI Aanvoerder Sebastiaan de Rijk van Terhole (midden) in maart in actie tegen Rimboe, foto camile schelstraete Karei Freijzer, voorzitter van voet balvereniging Terhole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53